ÚvodKalendář akcíKomentované prohlídkyHraná prohlídka želivského kláštera – Trčkův duch
Novinka! Hraná prohlídka vhodná pro celou rodinu! Zažijte příběh odpuštění i zrady u jednoho z nemoc vnějších rodů který prožijete přímo na vlastní kůži.
Přijďte prožít jedinečnou hranou prohlídku pro celou rodinu! 

Hrajeme
SO  13:00, 15:15, 17:30, 19:45 
NE  13:00, 15:15, 17:30


(v některé dny se může čas lišit, proto neváhejte zavolat a ujistit se o termínu) 

Burian Trčka z Lípy, nositel starobylého jména, nesl na svých bedrech tíhu hříchů tak obrovskou, že se jeho duše nemohla po smrti vydat na  cestu do síně svých předků, kam směřují duše těch, kteří očistili své  jméno a svědomí. Místo toho byl odsouzen setrvat na zemi, uvězněn v  neviditelné formě ducha, nucen žít ve stínech, dokud nevykonal nápravu  za své činy. Zde, obklopen starodávnými zdmi plnými historie a  mlčenlivých svědků minulosti, strávil více než sto let v očekávání dokud  se neobjevila osoba, která mohla změnit jeho osud – jeho pravnučka Marie Magdalena Trčková.
 
Marie Magdalena, která přišla na želivské panství, obklopena nejen svým  synem Adamem, ale i tichým nepřítelem skrytým mezi lidmi, které považovala za blízké, se nevědomky stala klíčem k možnému vykoupení 
svého předka. Její příjezd oživil dávné legendy a možná i naději na to, že Burianův duch najde klid a dostane se do síně svých předků.
 
V rámci nové rodinné prohlídky s názvem Trčkův duch, která vás zavede do zákoutí želivského kláštera, se návštěvníci mohou těšit na jedinečný zážitek. Prohlídka je inspirována legendou rodu Trčků z Lípy a je 
koncipována tak, aby byla nejen zábavná, ale i poučná.
 
Během procházky klášterním areálem se dostanete do míst, která bývají veřejnosti běžně skryta. Navštívíte bohatě zdobený malovaný refektář, kapitulní síň, konventní sklepení s tajuplnou atmosférou, ale také idylické klášterní zahrady – Rajskou a Mariánskou zahradu, a nesmíme zapomenout na opatský kostel Narození Panny Marie.
 
Každý kout kláštera skrývá příběh a každý příběh je vyprávěn s vášní herců Fajneventu pod vedením Michala Hájka. Tento herecký soubor, který v minulosti získal ocenění, přinese historii k životu a vy ji tak prožijete na vlastní kůži! Nezapomenutelný zážitek je obohacen o kostýmy Romana Šolce, což zajistí, že se budete cítit, jako byste se skutečně vrátili v čase. Romanovu práci můžete vidět na předních českých jevištích či v pořadu StarDance.
 
Proč si vybrat právě Hranou prohlídku: Trčkův duch?
 
Interaktivní zážitek: Nejen, že se dozvíte fascinující příběhy, ale stanete se jejich součástí. Herecký soubor Fajnevent vás vtáhne do děje tak, že zapomenete, že jste jen návštěvníci.
 
Exkluzivní přístup: Prohlédnete si části kláštera, které jsou obvykle nepřístupné. Objevíte skryté poklady starého konventu a jeho tajemného sklepení nebo zákoutí klášterních zahrad.
 
Vzdělávací hodnota: Naučíte se něco nového o historii a kultuře v autentickém prostředí, kde se historie prolíná s přítomností.
 
Dotknete se historie: Prožijete příběh, na který nezapomenete vy ani vaše děti.
 
Ocenění a profesionalita: Zažijete kvalitu, kterou potvrzují ocenění a  profesionální přístup celého týmu, včetně známého kostýmního designéra Romana Šolce.

Provozovatel

Klášter Želiv

Želiv 122
394 44 Želiv
Tel.:
+420 725 448 291
Tel.:
+420 569 431 234
Email:
centrum@zeliv.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
zeliv.eu
GPS:
49,529757 15,215093
 
 

Cena

Cena: 280 Kč

Snížená cena: 230 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Želiv Open Air

Přijďte se s námi podívat na nezapomenutelný hudební večer v krásném prostředí Opatské zahrady v Resortu Klášter Želiv. Tři skvělí umělci – Anna K., Olga Lounová a Voxel – vystoupí na jednom pódiu, aby vám přinesli hudbu plnou emocí, energie a nadšení.
Želiv, Kraj Vysočina

Vinobraní a Pivobraní v Resortu Klášter Želiv

Vinobraní a Pivobraní v Resortu Klášter Želiv nabídne nejen vynikající víno a pivo, ale také bohatý doprovodný program.
Želiv, Kraj Vysočina

Jazzový čtvrtek

Na polovinu srpna je připraven jazzový čtvrtek, kdy se můžete těšit na celkem čtyři hudební vystoupení. Mezi nimi EMIL VIKLICKÝ, PAVEL HRUBÝ, VÍT KŘIŠŤAN a další báječní muzikanti, workshopy pro děti a jejich rodiče nebo dobré jídlo o které se postará KONZOOM.
Humpolec, Kraj Vysočina

Gott – Československý příběh

Přijďte do parku Stromovka na audiovizuální pořad, který navazuje na stejnojmennou úspěšnou knihu, která se stala laureátkou ceny Kniha roku v literárních oceněních Magnesia litera v roce 2022.
Humpolec, Kraj Vysočina

Folkový čtvrtek

Letní humpolecký festival si pro vás připravil folkový čtvrtek, kdy se můžete těšit na celkem 4 hudební vystoupení. AG FLEK, LUCIE REDLOVÁ, další báječní muzikanti, workshopy pro děti a jejich rodiče nebo dobré jídlo by KONZOOM. Prázdniny a s nimi i společné letní chvíle v parku Stromovka v Humpolci
Humpolec, Kraj Vysočina

Divadélko pro děti – Zlatovláska

Klasická loutková pohádka podle předlohy Karla Jaromíra Erbena. Spolu s loutkami mohou diváci prožít strastiplnou cestu Jiříka za zlatovlasou pannou a pomohou mu plnit nezbytné úkoly, aby vše dobře dopadlo.
Humpolec, Kraj Vysočina

Promenádní koncert – Jazzika

Líbivými tóny jazzu a swingu vás na třetím letním promenádním koncertu potěší kapela Jazzika!
Humpolec, Kraj Vysočina

Divadélko pro děti – Rozárčina postýlka

Činoherní pohádka plná písniček a dobrodružství
Humpolec, Kraj Vysočina

Kostel Narození Panny Marie v Želivi

Kostel Narození Panny Marie je významnou ukázkou barokní gotiky. Založen byl roku 1139, nad soutokem říček Želivky a Trnávky, spolu s klášterem. Archeologickým výzkumem bylo potvrzeno, že v místech dnešního chrámu stával původní románský konventní kostel.
Želiv, Kraj Vysočina

Stará prelatura v Želivi

V Želivském klášteře se v budově Staré prelatury nachází expozice Knihovna s historickými knihami a artefakty. Knihovna je součástí jinak uzavřené klášterní klauzury, prohlídky pro veřejnost probíhají příležitostně. Mimo to jsou zde také prostory s historickou a archeologickou expozicí.
Želiv, Kraj Vysočina

Klášterní komplex v Želivě – klášter premonstrátů s pohnutou minulostí

Klášter Želiv byl založen už ve 12. století knížetem Soběslavem. V padesátých letech zde byl internační tábor pro kněze a řeholníky. Želiv však není jen klášter, ale je to celý komplex staveb – klášter s kostelem Narození Panny Marie, konvent, opatství, Trčkův hrad či renesanční dům s palírnou.
Želiv, Kraj Vysočina

Kostel sv. Petra a Pavla v Želivi

Hřbitovní kostel sv. Petra a Pavla pochází již z 12. století, přičemž vv 18. století byl přestavěn do dnešní podoby. Kostel leží v těsné blízkosti kláštera Želiv a na poslední přestavbě se údajně mohl podílet Jan Blažej Santini-Aichel.
Želiv, Kraj Vysočina

Cesta Gustava Mahlera

Zeleně značená Cesta Gustava Mahlera začíná u Wolkerova památníku pod Lipnicí, poklidnou, přívětivou a mírně zvlněnou krajinou zavede turisty do Mahlerových rodných Kaliští a pokračuje partiemi s nádhernými výhledy až do Želiva, kde po dvaceti pěti kilometrech končí.
Želiv, Kraj Vysočina

Kaple Narození Panny Marie na Ošťavku v Želivi

Kaple byla postavena z vděčnosti za pokoj a mír, který v zemi nastal po skončení třicetileté války. Vysvěcena byla v roce 1649. U kapličky je studánka s údajně zázračnou vodou.
Želiv, Kraj Vysočina

Kaple Nalezení sv. Kříže v Želivi

Kaple Nalezení sv. Kříže byla postavena v roce 1738. Stojí na stráni s názvem Kalvárie, dříve zde stávaly dřevěné kříže a sochy. Všeobecně byla zvána kaplí umírajících.
Želiv, Kraj Vysočina

Vodácký slalomový kanál Trnávka v Želivě

Slalomový kanál patří mezi nejtěžší umělé tratě na světě. Betonové koryto s četnými umělými překážkami vyvolává u vodáků respekt. Přes velké množství skoků, válců a proudů je trať bezpečná a vodáky stále více vyhledávaná. Každoročně se zde uskutečňují závody ve slalomu, raftingu a sjezdu.
Želiv, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Želivský klášterní pivovar

V areálu premonstrátského kláštera se pivo pravděpodobně začalo vařit už ve 13. století. Zdejší piva nesou jména dřívějších představených kláštera a mají zajímavou chuť, např. višňovou nebo medovinovou.
Želiv, Kraj Vysočina

Hotel Klášter Želiv

Netradiční ubytování v bývalém barokním opatství s stylovými replikami dobového nábytku.
Želiv, Kraj Vysočina

Včelíny Želiv – glamping v maringotce

Včelín, glampingové ubytování v maringotce, je umístěn na kraji louky u lesa, s krásným výhledem do krajiny a vzrostlého lesa. Nabízí veškerý komfort hotelového ubytování uprostřed přírody, daleko od lidí.
Želiv, Kraj Vysočina

Rekreační středisko Kletečná

Rekreační středisko v srdci Českomoravské vysočiny s krásnými výhledy na chraněné území.
Humpolec, Kraj Vysočina

Chata U pěti veverek

U pěti veverek poskytujeme unikátní zážitek z pobytu v přírodě. Naše chatka je umístěna na samotě na kraji lesa a poskytuje soukromí a klid.
Humpolec, Kraj Vysočina

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina

Restaurace Mahler Penzion

Podnik se nachází v srdci Vysočiny, v malebné vísce Kaliště, pouhých 8 km od města Humpolec. Penzion Mahler je nově zrekonstruovaný rodný dům světoznámého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera.
Kaliště, Kraj Vysočina

Farma Rybníček

Farma leží na samotě uprostřed lesů a luk na Pelhřimovsku, v místech, kde končí cesta a začíná klid přírody. Je ideálním místem pro strávení dovolené. Můžete si užívat klid venkova a krásy Vysočiny nebo získat základy jízdy na koni a šermu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina