Ze zbytku rozsáhlého barokního zámku rodu Liechtensteinů u Lanškrouna se zachovala jediná věž s rozsáhlými podzemními sklepy. Místní jej znají spíše jako Zámeček. V roce 2012 oslavil zámek 300 let od založení.
Zámecká věž byla částečně opravena a vyčištěna, má novou střechu, omítku i okna. Na Zámečku se pořádají v sezoně zábavné akce, ve věži i sklepení jsou různé výstavky a rozšiřují se i výstavky stálé, informační materiály, byla napsána vůbec první informační brožurka o Novém zámku. Návštěvníci mohou posedět pod věží a odpočinout i zavzpomínat.
Blízko Zámečku si mohou návštěvníci také prohlédnout pomníček, postavený bývalému správci budovy v době, kdy tam měl Lanškrounský Lichtensteinský pivovar uskladněné pivo. Objekt se nyní nachází v majetku pana Přemysla Kokeše, lanškrounského architekta, od roku 2004 probíhá generální oprava. V budoucnu bude Zámeček sloužit jako rozhledna (plánuje se prosklená část střechy), v přízemí se bude nacházet italská restaurace Domenico Martinelli, v patře potom apartmán.
Nový zámek má Turistickou známku, od r. 2011 pak i Turistickou vizitku. Připravují se pamětní zámecké mince a různé další zajímavosti a suvenýry i pohlednice. Návštěvníci si mohou při prohlídce poslechnout výklad historie i znění dopisu stavitele zámku, který r.1699 psal knížeti r. Liechtensteinů o začátku stavby.
Z historie: o stavbě Nového zámku bylo rozhodnuto v r. 1698, protože starší zámek v Lanškrouně už nevyhovoval svým umístěním a zchátralým stavem požadavkům tehdejší doby. Místo pro výstavbu bylo nalezeno na vršku u Rudoltic a stavba začala 8. června toho roku. Podle plánů italského architekta Domenica Martinelliho stavbu řídil italský stavební mistr Antonio Salla. Rozsáhlý barokní zámek měl tvar písmene H, v každém patře 14 velkých sálů, a další menší místnosti, průčelí zámku bylo čtyřpatrové, v každém rohu byla třípatrová věž. Okolí zámku bylo změněno v rozsáhlý park. V červnu r. 1712 byla stavba zhruba dokončena. Pod zámkem byla vybudována rozsáhlá sklepení, která byla později při bourání zámku částečně zasypána, nyní je přístupných zhruba 1000 m2.
Při dokončovacích pracích v roce 1714 kvůli nepozornosti tovaryše a špatně uhašenému ohníčku částečně vyhořel, později postihl zámek ještě dvakrát požár. V roce 1756 bylo rozhodnuto zámek zbourat. Nezasypaný zbytek původních sklepení byl později využit k uskladnění piva z Lanškrounského Lichtensteinského pivovaru. Zbylá věž byla znovu opravena po návštěvě knížete Aloise v r. 1802. Místo se stalo díky hostinci i samotnému Zámeckému vrchu velmi oblíbeným a navštěvovaným výletním místem. V 50. letech 20. stol. byla restaurace uzavřena, a v r. 1965 celý objekt přešel do majetku města Lanškroun.
Postupně bylo podniknuto několik pokusů o opravu, věž však nakonec opravena nebyla a nadále chátrala až do r. 2004, kdy se o možnost opravy této barokní památky začal zajímat architekt MgA Přemyslav Kokeš, který se rozhodl se svým společníkem Mgr Jiřím Vávrou zámeckou věž opravit a zachránit tuto část bývalého rozsáhlého zámku s pohnutým osudem před zřícením.