Bezbariérová místa

Turisticky atraktivní místa přístupná pro vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící turisty.
Pokračujeme v našem úsilí zviditelnit bezbariérová místa v Česku, motivovat k cestování lidi s tělesným nebo smyslovým znevýhodněním a přiblížit specifika bezbariérového cestování podnikatelům. Navíc tipy na výlety bez bariér mohou stejně dobře posloužit maminkám s kočárky nebo starším spoluobčanům. Tipy v našich přehledech zahrnují přístupné prohlídkové okruhy a trasy v hradech a zámcích, ale i muzejní expozice, zahrady, vyhlídkové věže nebo zajímavé akce.

Vyzkoušejte si bezbariérovou turistiku!

Turisticky atraktivní místa přístupná pro vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící turisty.

Tipy na výlety nejen pro vozíčkáře

Velkým pomocníkem při cestování lidí s hendikepem jsou dnes různé moderní technologie. Vozíčkářům slouží například aplikace vozejkmap.cz, ve které najdou informace o bezbariérových přístupech a toaletách, bez kterých se při výletu neobejdou, aplikace Singslate dokáže zprostředkovat neslyšícím tlumočení do znakového jazyka a DeafTravel představuje památky neslyšícím ve znakovém jazyce. Slabozrakým a nevidomým pomáhá při cestování například hlasová navigace Google Maps nebo haptické Mapy.cz. Při cestování po Česku mohou vozíčkáři, osoby se sníženou schopností pohybu, ale i cestující se sníženou schopností orientace, včetně zrakového či sluchového postižení využít i asistence v rámci železniční jízdenky OneTicket. Je možné ji objednat on-line nebo po telefonu.

Cestování bez bariér: nejlepší tipy ze všech regionů ČR

Nevíte, kam bezpečně na výlet? Vyberte si z tipů na výlety bez bariér z celé České republiky. Naše nabídka vás provede hrady, zámky, přírodními bezbariérovými stezkami, rozhlednami i zajímavými expozicemi bez bariér. Turisticky atraktivní místa přístupná pro vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící turisty doporučily krajské destinační společnosti.