Jeden z nejznámějších románů francouzského spisovatele Julesa Verna se stal ústředním motivem nové výstavy v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.
První letošní výstava
Slezského zemského muzea je určena jak dospělým, tak především dětem, které se vydají na dobrodružství do podmořského světa. S kapitánem Nemem, ponorkou Nautilus a profesorem Aronnaxem se ponoří do hlubin, urazí dvacet tisíc mil pod mořem a skončí na Tajuplném ostrově, popisuje garant výstavy Martin Gajdošík.
Expozice zahrnuje unikátní exempláře živočichů, jako jsou velekrab japonský, kalmar peruánský či zéva velká. Součástí jsou i historické předměty – mikroskop z 19. století, potápěčské vybavení nebo kolekce artefaktů spojená s Americkou občanskou válkou. Výstava také poprvé představí některé unikáty z Nové Guiney a Nové Británie.
Pro návštěvníky je připraven edukační program s aktivitami, jako výroba papírového modelu krakatice, tematické omalovánky či „hledačka“. Výstava obsahuje zapůjčené exponáty z
Národního muzea,
Národního technického muzea a České asociace Americké občanské války.
Prozkoumejte svět Julesa Verna na výstavě 20 000 mil pod mořem v Slezském zemském muzeu, plné unikátních exponátů a edukativních aktivit pro děti.
Autorem románu, který inspiroval výstavu, je francouzský spisovatel Jules Verne.
Výstavu inspiroval román '20 000 mil pod mořem'.
Výstava je určena jak dospělým, tak především dětem.
Návštěvníci uvidí unikátní exempláře živočichů, historické předměty a kolekci artefaktů spojenou s Americkou občanskou válkou.
Pro návštěvníky jsou připraveny aktivity jako výroba papírového modelu krakatice, tematické omalovánky a hledačka.
Na výstavě jsou poprvé představeny unikáty z Nové Guiney a Nové Británie.
Výstava se koná v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.
Exponáty na výstavě jsou zapůjčené z Národního muzea, Národního technického muzea a České asociace Americké občanské války.