Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Lidová řemesla a trhy v celé ČR.
Poslední pátek před první adventní nedělí se tradičně rozsvěcuje vánoční strom na centrálním náměstí Svobody. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna.
Brněnské vánoce to jsou především vánoční trhy a programy na Náměstí Svobody, ale i na mnoha dalších místech v Brně – na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí, Moravském náměstí, na nádvoří Staré radnice, v Radnické ulici, na Zelňáku anebo v brněnském podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem. Desítky prodejců vám nabídnou výrobky lidové tvorby, ať už ze dřeva, skla, keramiky, kovu nebo kůže, spoustu cukrářských pamlsků, zabíjačkové speciality, horký punč, medovinu a další vánoční pochoutky. Vánoční trhy v Brně začnou na všech čtyřech náměstích 25. listopadu, skončí den před Štědrým dnem. Nejlepší Vánoce na světě. Hned po těch vašich doma!
 

Vánoční kluziště v Brně

To pravé vánoční kluziště najdete jedině v parku na Moravském náměstí. Spolu s kavárnou Parq a vyhlídkovým kolem vytváří útulný kout v nově zrekonstruovaném parku a umožňuje spálit předvánoční kalorie získané na vánočních trzích, takže můžete vyrážet znovu a znovu. Ledová plocha tvaru elipsy o rozloze zhruba 800 m2 pojme až 120 bruslařů, tak nabrousit brusle a hurá na Moravák!
 

Brněnské vyhlídkové kolo

Podívejte se na svět z vyhlídkového kola v parku na Moravském náměstí. Tato dominanta zdejších adventních trhů dosahuje výšky 33 metrů. Uvidíte nad střechy starého Brna, dohlédnete na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov… V kabinkách, které jsou osvětlené, se sveze najednou až 144 lidí a na vrcholu kola, kam se zájemci podívají minimálně dvakrát během jedné jízdy, jsou vidět Maloměřice, Hády, Vinohrady, Juliánov nebo Komárov… S turistickou kartou BRNOPAS sem máte vstup s 50% slevou.


Vánoční hvězda

Nechte se okouzlit velkou vyřezávanou vánoční hvězdou u kostela sv. Michala. Patří už k symbolům Brněnských Vánoc a letos spolu s Halouzkovým betlémem letos tvoří hlavní vánoční výzdobu Dominikánského náměstí. Díky jemnému stylu vyřezávání působí jako z krajky a její kouzlo ještě umocňuje to, když svítí. Spolu s kulisou kostela vytváří dřevěná hvězda pohádkový kout, ve kterém je radost pobýt s přáteli či s rodinou. A nezapomeňte si udělat vánoční foto na památku!
 

Vánoční šalina

Šalina není jen oblíbený brněnský dopravní prostředek a nejznámější slovíčko hantecu. Šalina je ikona, bez níž se neobejdou ani Brněnské Vánoce. Je jediným dopravním prostředkem, který si může dovolit pravidelně prorážet cestu davy v centru města, aniž by vzbuzoval nevoli. Její adventní úprava rozjasňuje úsměvy a každý si ji chce vyfotit. A co teprve se projet! 


Ježíškova pošta

Také letos bude na Dominikánském náměstí dřevěná schránka na přání Ježíškovi. Najdete ji v horní části náměstí u kostela sv. Michala spolu s dřevěnými zvířátky a zvoničkou. Tak sem se svými přáními a ratolestmi určitě zavítejte, protože přání se mají plnit o Brněnských Vánocích… a něco si přát můžete i při zvonění na zvoneček ve zvoničce, která u Ježíškovy pošty stojí.
 

Drakovy Vánoce

Díky intervenci studia NAHAKU do veřejného prostoru slaví letos brněnský drak Vánoce. Stává se aktivní součástí vánočních trhů, a to nejen pro děti. Instalace tohoto studia najdete v průchodu u draka na Radnické, i v tom směrem k ulici Mečová, tak sem určitě zavítejte a nezapomeňte si udělat fotku. Instalace s koncem Brněnských Vánoc zmizí

Halouzkův betlém

Halouzkův dřevěný betlém se stovkou figur tradičně zdobí Dominikánské náměstí. Je ručně vyřezávaný a řadí se mezi největší svého druhu. Spolu s kulisou Nové radnice je vyhledávaným vánočním fotopointem a je velmi oblíbený u dětí. Figury jsou v životní velikosti, a tak si tady díky řezbáři Jiřímu Halouzkovi svůj oblíbený vánoční drink můžete vychutnat s Marií, Josefem nebo třeba s velbloudem. V sobotu 2. prosince tady bude pan řezbář Halouzka vyřezávat a zve všechny zájemce na workshop.


Vánoční vesnička

Vánoční vesnička nabízí na nádvoří Staré radnice program pro vaše děti. Dětské workshopy a další zábavu v blízkosti legendárního brněnského draka, dřevěného kola a gastronomického ráje Gourmet Vánoce. Vesničku tvoří zmenšené vánoční stánky a workshopy připravuje například Zoo Brno, VIDA! science centrum, Moravská galerie v Brně, VESNA – ženský vzdělávací spolek a Kávéeska.


Nádvoří Nové radnice

Navštivte při svých toulkách městem i historické nádvoří Nové radnice s vánočním stromem. Prohlédnete si renesanční schodiště, sluneční hodiny, obří chrlič nebo kašnu s alegoriemi dvanácti měsíců. Najdete zde taky ukázky historicky cenných portálů z domů zbořených v průběhu asanace historického jádra města.


Věž Staré radnice

Užijte si z věže Staré radnice nejkrásnější pohled na město. Vystoupejte po 173 schodech na 63 metrů vysokou radniční věž a užijte si nádherný pohled na město. Z centra Brna do všech světových stran. S hradem Špilberk a katedrálou sv. Petra a Pavla jako na dlani. 360° výhled na centrum Brna sice věž poskytuje celoročně, nicméně ten v době adventu, kdy je město plné světel a sváteční atmosféry, je prostě nepřekonatelný. S BRNOPASem máte na věž vstup zdarma.
 

Pokladnička ČČK

Přispějte potřebným u vánočního stromu na náměstí Svobody. Tradiční možnost dobrého skutku nabízí kasička Českého červeného kříže, ze které pak peníze putují těm, kteří je potřebují. Český červený kříž je humanitární občanské sdružení působící na celém území České republiky. Působí zejména v oblasti humanitární, sociální a zdravotní. A zazvoňte si ve zdejší zvoničce na zvoneček. Říká se, že plní přání.

Aktuality

Headisový turnaj pro veřejnost

Headis je mladý sport pro všechny věkové kategorie, omezení je pouze výškové – od 120 cm. Hraje se hlavou speciálním lehkým gumovým balónkem o váze 100 gramů a obvodu 50 cm.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Příběh Paláce šlechtičen

Moravské zemské muzeum zve na výstavu Příběh Paláce šlechtičen, která se uskuteční k 370. výročí založení Nadace Panny Marie Školské v Brně. Výstava v kapli Paláce šlechtičen bude otevřena od 5. června do 17. listopadu 2024.
Brno, Jihomoravský kraj

Brasil Fest Brno 2024

Atmosféra pravého brazilského karnevalu a následné párty, brazilské rytmy a živé koncerty, ochutnávka místních specialit, letní kino a zajímavé workshopy. V roce 2024 se koná Brasil Fest od 1. do 4. srpna.
Brno, Jihomoravský kraj

Dede Priest & Johnny Clark’s Outlaws

„Pokud máte rádi energický rock, blues, indie rock, kapku funky a country v čele s Texasankou, která má fascinující a podmanivý hlas, mám tu pro vás kapelu…
Brno, Jihomoravský kraj

Cellar Cat + support Critical Acclaim

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda se vám líbí Bring Me The Horizon nebo Taylor Swift, poslechněte si lotyšskou alternativní rockovou skupinu Cellar Cat. Jako support vystoupí přerovští Critical Acclaim.
Brno, Jihomoravský kraj

Půlnoční Mucha – Narozeniny Lokálu U Caipla after party

Mucha sólo jako velkolepé finále narozenin Lokálu U Caipla!
Brno, Jihomoravský kraj

Groove Brno: Freak Power

Jedinečný mix acid jazzu, soulu, funku a trip hopu od slavné kapely z UK.
Brno, Jihomoravský kraj

Xavier Baumaxa

Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem.
Brno, Jihomoravský kraj

Brněnský orloj – mechanická nábojnice z africké žuly

Hodinový stroj je naprostým unikátem. Šestimetrová černá moderní časomíra z leštěné africké žuly, dovezené až z Jihoafrické republiky, má připomínat střelu.
Brno, Jihomoravský kraj

Dům pánů z Lipé v Brně – kulturní a informační centrum

Dům pánů z Lipé patří mezi nejkrásnější renesanční domy v Brně a mimo to i mezi nejstarší dochované stavby v moravské metropoli. V současné době nabízí Dům pánů z Lipé kulturní a společenské aktivity, najdete zde středověkou krčmu i vyhlídkovou terasu.
Brno, Jihomoravský kraj

Dům U Čtyř mamlasů

Dům byl postavený na počátku 20. století podle návrhu Germana Wanderleye. Svůj název dostal dům podle čtyř monumentálních mužských soch, které na svých ramenech drží zdobné pilíře. Zkomolenina slova atlas přinesla domu název U čtyř mamlasů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Skácelova kašna na náměstí Svobody v Brně

Kašna na náměstí Svobody představuje objekt s roštem o průměru 15 m, na kterém jsou uvedeny básníkovy verše s tematikou vody. Byla postavena podle návrhu architektonického studia Ateliér Kuba a Pilař roku 2006.
Brno, Jihomoravský kraj

Obchodní dům Omega v Brně

Palác Omega nahradil roku 2006 proluku po zbouraném Domě nábytku na náměstí Svobody v Brně. Obchodní centrum v moderním stylu je dílem architektonického studia Kuba & Pilař architekti. Stavba byla nominována na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award 2007.
Brno, Jihomoravský kraj

Filutové – online poznávací hra pro různá místa v ČR

Zkuste novou hru Filutové pro iPhone, která vás doslova zvedne ze židle. Nebudete ji totiž hrát na gauči, ale při procházkách v přírodě nebo v ulicích českých měst. Začněte třeba výletem Okruhem v centru Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové lety balonem pro celou ČR

Dopřejte sobě nebo svým blízkým nezapomenutelný zážitek, jako vystřižený z knížek Julese Verna. Přijďte si s námi užít let balonem podle vašich představ. Poskytujeme privátní i skupinové lety po celé ČR. Neváhejte a vzneste se s námi do oblak!
Brno, Jihomoravský kraj

Lety stíhačkou L-29 v Brně

Máte pocit, že už jste vyzkoušeli úplně všechno? Co takhle několikanásobné přetížení, neskutečnou rychlost a pocit beztíže? Zkuste let stíhačkou L29 a zažijte jaké to je být nachvíli pilotem.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Nok Nok – inspirovaná filmovými Pelíšky

V brněnské ulici Zámečnická otevřela restaurace Nok Nok. Název podniku inspiroval slavný film Jana Hřebejka Pelíšky, kuchyni zase tradiční recepty, ve kterých se prolínají vlivy z Čech, Moravy i vídeňské gastronomie.
Brno, Jihomoravský kraj

Penzion Apartmány Arte

Apartmány jsou umístěny přímo v centru města Brna – na náměstí Svobody.
Brno, Jihomoravský kraj

Bistro Bastardo v Brně

Bistro Bastardo na náměstí Svobody je klasické rychlé bistro s mexickými kuchaři, kteří s úsměvem na rtech dělají tři věci naráz a naprosto soustředěně.
Brno, Jihomoravský kraj

Cupcakekárna v Brně

Každý den zde najdete 14 až 16 druhů čerstvě pečených a zdobených cupcakes zabalených do originálních krabiček.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Mây House – kousek Vietnamu v Brně

Kousek Vietnamu uprostřed Brna si můžete doslova vychutnat v asijském bistru Mây House na Palackého ulici. Přijďte na závitky, bún bò nam bộ nebo phởčko.
Brno, Jihomoravský kraj

Atelier Bar & Bistro v Brně

Příjemné posezení v hravém interiéru i na terase ve vnitrobloku. Atelier propojuje tradiční a moderní, ať už v jídle nebo v koktejlech. Má zajímavou nabídku vín, včetně těch naturálních. Je možné si zde dát vícechodové menu s párováním anebo zajít na rychlý oběd za super cenu.
Brno, Jihomoravský kraj

Kočkafé Schrödinger

Největší kočičí kavárna v Evropě přímo v historickém centru Brna. Retro styl skýtá útulné prostředí i přes vzdušnost a prostornost. Kočky, které zde žijí, jsou vybrány majiteli útulku přímo do kavárny, a to s ohledem na jejich povahu – jsou přátelské k lidem i k ostatním kočkám.
Brno, Jihomoravský kraj

SKØG Urban Hub

Interiér brněnské kavárny SKØG Urban Hub je inspirován skandinávským designem, a tak je z velké části dřevěný. Název kavárny pochází ze švédštiny a v překladu znamená "Les".
Brno, Jihomoravský kraj