Výběr fotografií Miroslava Koska představuje přírodní krásy Etiopie i každodenní život jejích obyvatel. Panelová výstava na nádvoří Náprstkova muzea.
Série snímků zachycuje především oblasti Oromie, Amharsko, Harari či Jižní Etiopie. Fotografie byly pořízeny objektivem velvyslance, který se v rámci své práce ponořil do života místních obyvatel a svými snímky přibližuje jejich kulturu, zvyky a prostředí.
Etiopie, oficiálně Etiopská federativní demokratická republika, je fascinující zemí na východě Afriky, která se pyšní bohatou historií, kulturní rozmanitostí a nádhernou přírodou.
Sousedí s Eritreou, Džibutskem, Somálskem, Keňou, Súdánem a Jižním Súdánem. Leží na území, kde byly nalezeny jedny z nejstarších kosterních pozůstatků předků člověka včetně „Lucy“, kostry druhu Australopithecus afarensis staré více než tři miliony let. Právě zde se kdysi rozprostírala Aksumská říše, založená dle legendy králem Menelikem I., údajným potomkem krále Šalamouna a královny ze Sáby. Habeš, jak je také známá, má od nepaměti silnou křesťanskou ortodoxní tradici. Druhou největší náboženskou skupinou jsou muslimové.
Tato země je rovněž jedním ze dvou afrických států, které nebyly nikdy kolonizovány, a po celou dobu své existence si zachovala nezávislost (kromě několika let během druhé světové války).
S populací přes 126 milionů obyvatel je druhou nejlidnatější zemí Afriky. Obyvatelstvo je tvořeno více než osmdesáti etnickými skupinami, z nichž nejzastoupenější jsou Oromo a Amhara. Úředním jazykem je amharština, které je velice blízký liturgický jazyk ge‘ez. Hlavním městem je Addis Abeba.
Geograficky je Etiopie velmi rozmanitá, naleznete zde vysokohorské oblasti, nížiny, pouště i údolí, které poskytují domov mnoha endemickým druhům fauny a flóry. Na severu se rozkládají Simienské hory, východní část zahrnuje Danakilskou proláklinu, jedno z nejníže položených a nejteplejších míst na Zemi. Na jihu Etiopie se nachází národní park Bale Mountains s nádhernou horskou krajinou, pro západní část země jsou charakteristické úrodné nížiny a husté lesy.
Mezi významné historické a kulturní památky Etiopie jednoznačně patří Lalibela, město v horách na severu země, kde se nacházejí unikátní skalní kostely a labyrinty zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším jedinečným místem ze seznamu je město Harar, známé jako „Město svatých“, které je jedním z nejstarších islámských center v Africe a které proslulo úzkými křivolakými uličkami a pestrobarevnými fasádami domů.