Velcí či malí tvůrci a tvůrkyně se promění v umělce, stavitele, designéry, architekty, designéry, dekoratéry či konstruktéry. Využijeme odpadový materiál a vyzkoušíme si možnosti upcyklace.
Staň se architektemVelcí či malí tvůrci a tvůrkyně se promění v umělkyně, stavitele, designéry, nebo architekty. Stavební materiál jako proutí, provazy, nám pomůže konstrukčně zvládnout lektorka produktová designérka Valérie Záhonová.
Z proutí se nepletou jenom pomlázky nebo košíky, ale i složitější konstrukce jako chýše, altány a skrýše. Budeme stavět, splétat, vázat a skládat, pod rukama nám postupně vyrostou křivky, klenby nebo stěny staveb podle vlastních představ. Inspirací nám bude geometrie slavného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla. Nikdo při této tvorbě nebude sám, musíme si pomáhat, přidržovat, proplétat, svazovat a především přinášet nápady a společnou radost. O to, aby se nám práce povedla se postará produktová designérka Valerie Záhonová, zkušená lektorka z organizace Designéři dětem.
Workshop je součástí celorepublikového Festival umění a kreativity FUK. Na Vysočině se kreativních dílen můžete zúčastnit také v organizacích Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Brána Jihlavy.
Workshop je určený pro všechny bez rozdílu věku – budeme potřebovat malé i velké, abychom nechali I. nádvoří zámku zarůst novými stavbami.
Workshop trvá vždy dvě hodiny ráno a odpoledne, nemusíte přijít přesně na čas, zapojit se můžete i v průběhu stavby. Workshop se koná za každého počasí.
Ke společné tvorbě není potřeba předem nic specifického znát a umět. Stačí přijít a začít!
Čas:
10.00–12.00 a 14.00–16.00
Vstupné:
Osoby starší 5 let 120 Kč (každý čtvrtý rodinný příslušník zdarma)
Lektorka:
MgA. Valérie Záhonová je lektorka a produktová designérka. Absolvovala studium produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a roční studijní stáž na HDK-Valand v Göteborgu. V současnosti pracuje jako materiálová konzultantka v knihovně materiálů matériO’ Prague a jako redaktorka magazínu Material Times.
Stavba do květináčeVíte, že stavbu můžeme zasadit a nechat růst? Staňte se designérkou, dekoratérem, květinářkou nebo konstruktérem. Vytvořte si svůj dům, domeček, kompozici, nebo dekoraci, kterou si v květináči odnesete domů, vyroste vám a přivítáme jaro.
Na workshopu si pod vedením lektorky Kateřiny Přidalové, zakladatelky platformy Designéři dětem, vytvoříme vlastní proutěnou konstrukci, zasadíme ji do květináče a domů si přineseme jaro! Proutí můžeme ohýbat, proplétat, řezat a svazovat, to nám dovolí vytvořit nejrůznější tvary staveb a nosných struktur, které následně ozdobíme nejrůznějšími materiály. Využijeme odpadový materiál a vyzkoušíme si možnosti upcyklace. Jaro je symbolem probouzení, všechno živé se dere na povrch, stejně tak i my můžeme dát nový život věcem, které byly určeny na vyhození.
Workshop je součástí celorepublikového Festival umění a kreativity FUK. Na Vysočině se kreativních dílen můžete zúčastnit také v organizacích Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Brána Jihlavy.
Workshop je určený pro všechny bez rozdílu věku – děti mají šanci vytvořit si skřítkovský domeček, dospělí netradiční jarní dekoraci.
Workshop trvá vždy dvě hodiny ráno a odpoledne, můžete přijít kdykoliv v průběhu těchto dvou hodin. Workshop se koná za každého počasí.
Předem není potřeba nic specifického znát a umět. Stačí přijít a začít!
Čas:
10.00–12.00 a 14.00–16.00
Cena:
150-300 Kč (podle velikosti květináče)
Lektorka:
Mgr. Kateřina Přidalová je pedagožka, lektorka, teoretička designu a zakladatelka platformy Designéři dětem. Je autorkou dvou oceněných knih „Co je vlastně design“ (2021) a „Toto není jenom kniha“ (2023). Vyučuje děti a designéry na vysokých školách.
Přidejte se k Festivalu umění a kreativity FUK, kde můžete prozkoumat upcyklaci a stavitelství pod vedením expertů. Staňte se umělcem nebo designérem!
Cílem festivalu je transformovat účastníky v umělce, stavitele, designéry a architekty pomocí kreativních workshopů zaměřených na upcyklaci a stavitelství.
Hlavními materiály jsou proutí, provazy a odpadový materiál, které slouží k tvorbě různých konstrukcí a dekorací.
Workshopy vedou zkušení lektoři, jako je produktová designérka Valérie Záhonová a pedagožka Kateřina Přidalová.
Ano, workshopy jsou určené pro všechny bez ohledu na věk, od dětí po dospělé.
Ne, ke společné tvorbě není potřeba mít předem žádné specifické znalosti či dovednosti.
Každý workshop trvá dva hodiny a jsou plánovány ráno i odpoledne.
Ano, cena vstupného za workshop je stanovena, ale podrobnější informace o ceně nejsou v textu uvedeny.
Ano, můžete se zapojit kdykoliv v průběhu dvouhodinového bloku workshopu.
Konkrétní místa nejsou zmíněna, ale je uvedeno, že na Vysočině se workshopy konají v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě a v Bráně Jihlavy.
Účastníci mohou vytvořit vlastní umělecká díla a konstrukce z proutí a dalších materiálů s pomocí zkušených lektorů a zažít radost z tvorby a spolupráce.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.