Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Oslavy mezinárodního dne Romů
Bengas
Festivaly

Oslavy mezinárodního dne Romů

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Oslavte s námi romskou kulturu. Celodenní program s divadlem, kreativní dílnou a koncertem.
Tradice Mezinárodního dne Romů sahá do roku 1971, kdy byla založena Mezinárodní romská unie, jejíž delegáti ustavili podobu romské vlajky a znění mezinárodní romské hymny. Významným rozhodnutím kongresu bylo také uznání slova Rom za preferované označení příslušníků romského etnika. Den, kdy se toto významné setkání konalo, tedy 8. duben, byl také vyhlášen Mezinárodním dnem Romů. Zapsaný spolek ARA ART při jeho příležitosti již desátým rokem připravuje bohatý program prezentující romskou kulturu. 

10.30–11 h Divadelní pohádka: Pal e marikl’i? / O plackách? 
11.15–12.45 Kreativní dílna  
17–18 h Koncert kapely Bengas 

→ pohádka pro děti od 5 let → pořádá ARA ART, z.s.

Provozovatel

KC Vozovna

Hartigova
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 771 296 831
Email:
anna.beckerova@ku...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://kcvozovna...
WWW:
https://kcvozovna...
GPS:
50,092355 14,482957
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Den Země ve Vozovně

Oslavujeme Zemi, oslavujeme místo, kde jsme doma. Přijďte si užít celodenní program, za který nás matka příroda může směle pochválit.
Praha 3, Praha

Pohádka ekologická

Co je to ekologie a jak správně pečovat o planetu? Dozví se i ti nejmenší v netradiční ekopohádce o Mimozemšťanovi G.
Praha 3, Praha

Recyklovaný zápisník s Reformátem

Přijďte si vyrobit zápisník či sešity jednoduchou vazbou V1. Provedeme vás tvorbou, při které využijeme staré papíry zachráněné před likvidací. Kromě nabytých zkušeností s knihařským řemeslem a s některými knihařskými stroji si také vyzkoušíte, jak lze tvořit udržitelně.
Praha 3, Praha

Pošli to dál – swap ve Vozovně

Doneste něco, co už nepotřebujete a odneste si něco, co vám poslouží. Společná radost z prodlužování životního cyklu věcí.
Praha 3, Praha

Hmyzí hotel Bzzzz

Hmyz a batole: kdo s koho aneb jak si spolu hrát? Divadlo pro batolata nabízí zvídavý pohled do podivuhodného hmyzího světa miniaturních superorganismů.
Praha 3, Praha

Jak vyzrát na toxické látky v domácnosti s Arnikou

Na jaké nebezpečné látky můžeme stále narazit ve vlastním domově a jak s nimi nakládat?
Praha 3, Praha

Tvůrčí dílna textilních technik

Různorodé textilní materiály a techniky. Přijďte vyzkoušet, která vám sedne!
Praha 3, Praha

Ozvěny Beltinu – koncert kapely Rí Ra

Oslavte keltský svátek Beltine ve společnosti kapely Rí Ra a jejího netradičního přístupu k tradiční irské hudbě.
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Prahou za strašidly

Procházka centrem Prahy určená pro rodiny s dětmi od 4 do 8 let nebo MŠ a děti z 1. a 2. třídy ZŠ. Děti se zajimavou formou seznámí se Staroměstským náměstím, Josefovem, Karlovým mostem nebo Vyšehradem.
Praha 3, Praha

Geografický střed hlavního města Prahy

Víte, kde se ukrývá přesně stanovený geografický střed Prahy? Najdete jej na Praze 3, u dětského hřiště na Balkáně.
Praha 3, Praha

DiscGolfPark Krejcárek

Přijďte si zahrát Discgolf – aktivitu pro každého. Pravidla vychází z golfu, ale místo odpalování míčku holí, házíte létající disky, které se snažíte umístit na co nejmenší počet hodů do discgolfového koše. Hráč, který projde celé hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.
Praha 3, Praha

Poplach v galerii – úniková hra pro všechny

Dokážete vyřešit záhadu ztraceného obrazu? Monet, Picasoo, Matisse, Warhol a další. V galerii na Váš čeká překvapení v podobě nové únikové hry.
Praha 3, Praha

Kurzy aqua aerobicu v Praze

Organizace se zaměřuje na kurzy aqua aerobicu, které kombinují různé prvky cvičení ve vodě. Probíhají na různých místech v Praze. Dále pořádá víkendové pobyty s aqua aerobicem.
Praha 3, Praha

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 26 x 14,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.
Praha 3, Praha

Basketbalové hřiště na Pražačce

Nové hřiště má granulátový povrch, který je pro hru venku ideální, koše budou mít pevnou konstrukci a odolné obroučky, na nichž se mohou smečující hráči zhoupnout, po setmění bude hřiště osvětleno. Nebudou chybět ani pítka nebo kompresor na na dofouknutí míče.
Praha 3, Praha

Baletní škola Evy Maternové-Trávníčkové

Baletní škola pro děti i dospělé v Praze je určena pro chlapce a dívky od 5 let a pro dospělé od 15 let. V hodinách se výuka zaměřuje na komplexní pohybový a taneční rozvoj dítěte (klasický, lidový, moderní tanec a taneční gymnastika) s individuálním přístupem ke každému jednotlivci a maximální podporou individuálního tanečního projevu.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Žižkov Prague – zelená oáza klidu na Pražačce

Camp Žižkov Prague se nachází v městské části Praha 3 – Žižkov, uprostřed obytné čtvrti v areálu Pražačka a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství aktivit k využití volného času.
Praha 3, Praha

Wellness hotel Step

Hotel Step se nachází v klidné části Prahy 9, pouhé 3 km od centra města, v blízkosti metra Palmovka. Hotel nabízí luxusní vodní a saunový svět Infinit a sportovní centrum.
Praha 9, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Hotel Olympik v Karlíně

Hotel Olympik je dominantní výšková budova v Karlíně. Spolu s celým komplexem se nachází u sídliště Invalidovna. Byl postaven především kvůli chystaným neuskutečněným Olympijským hrám v Praze 1980.
Praha 8, Praha

Čajovna Shisha

Tradiční pražská čajovna od roku 2006. Široká nabídka čajů z celého světa, vodních dýmek s velkým výběrem tabáků, drobného občerstvení k čaji, medovníku a medoviny.
Praha 9, Praha

Bistro na Chlebu

Naše bistro představuje jedinečný model, kde chléb a kvásek hrají hlavní roli ve všech částech našeho menu, od úvodních chodů přes sladké finále, od osvěžujících nápojů až po originální koktejly, zahrnující vše od kvásku po křupavou kůrku.
Praha 8, Praha

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Praha 9, Praha

Hotel Aron v Praze

Na Praze 3 naleznete Hotel Aron, který disponuje téměř 50 pokoji. Centrum města je velmi dobře dosažitelné tramvají či autobusem.
Praha 3, Praha