Dům umění a kostel sv. Václava. Kurátor Miroslav Zelinský.
Tvorba je odevzdávání se světu, dávání se všanc. Dílo vyslané do světa, i prostřednictvím galerie, patří už světu umění. A toto „odevzdání se“ může mít tisíce podob, byť svět je jen jeden a pořád jedním zůstane. Rozdílná a různá jsou ale díla. V případě naší výstavy „patří světu“ objekty, šperky, malby a digitální vizualizace.
Čtyři výstavy, každá jiná, a přesto mají něco společného, vztah k našemu dnešnímu světu, a především k člověku, který tento svět obývá. Kovaříkovy kruhy, realizované i tušené, jsou odkazem k nejstaršímu lidskému symbolu. Šperky Ute Deutz očekávají kontakt s lidským tělem. Obrazy Julie Malchrewske ukazují na svět předmětů denní potřeby, kdy je lidská stopa jen předpokládaná. Digitální vizualizace Aliaksandy Laurové nás vedou do nitra světů, které člověk stvořil, ale do kterých se dá vstoupit jen kouzelným zaklínadlem algoritmického kódu.
Prozkoumejte různorodé formy uměleckých děl od malby přes šperky až po digitální vizualizace ve výstavě kurátora Miroslava Zelinského.
Výstava zahrnuje objekty, šperky, malby a digitální vizualizace.
Kurátorem výstavy je Miroslav Zelinský.
Hlavním tématem výstavy je odevzdávání se světu umění a rozmanité formy, jakými umělecká díla světu představujeme.
Součástí výstavy jsou například Kovaříkovy kruhy jako symbol a šperky Ute Deutz, které jsou určeny k interakci s lidským tělem.
Primárním interaktivním prvem jsou šperky Ute Deutz, které očekávají kontakt s lidským tělem.
Julia Malchrewske vystavuje obrazy zachycující svět předmětů denní potřeby s pouze předpokládanou lidskou stopou.
Digitální vizualizace od Aliaksandy Laurové nás zavádějí do nitra světů, které člověk stvořil, ale jsou přístupné pouze pomocí algoritmického kódu.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.