Herbieho Hancocka předchází pověst nespoutaného kreativního živlu a zároveň mimořádně schopného byznysmena. Nahrál přelomová jazzová alba i populární singly, které se umisťovaly na předních místech hitparád. Stihl získat čtrnáct cen Grammy i filmového Oscara. Je jazzovým vyslancem organizace UNESCO.
Hancock je nejzásadnějším jazzový klavírista posledních padesáti let. V sobotu 29. listopadu 2014 se legendární hudebník představí v brněnské hale Vodova. Hancock se za svoji mimořádně plodnou kariéru v ČR objevil doposud jen dvakrát – poprvé to bylo v roce 1986 na tehdejším režimem tolerovaném Mezinárodním jazzovém festivalu, podruhé na Pražském jaru v roce 2005.
Herbieho Hancocka uvádí jako svůj vzor nejen drtivá většina jazzových hudebníků, ale i všichni zásadní tvůrci z oblasti funku, R'n'B, elektronické hudby či hip hopu. Hancock představuje ideální spojení umělecké hodnoty a posluchačské atraktivity. Ve své tvorbě dokázal vždy vyjít vstříc publiku, ale nikdy nepřekročil hranice vkusu.
Legendární pianista a skladatel je nedílnou součástí jazzových dějin již od roku 1960. Jako člen jedné z nejvlivnějších jazzových kapel historie, druhého kvinteta Milese Davise, se Hancock stal jedním z průkopníků jazzové avantgardy. Jeho nahrávky ze 70. let (mj. s kapelou Headhunters) kombinovaly elektrický jazz, funk a rock do netradičního a neopakovatelného stylu, který dodnes ovlivňuje soudobou hudbu.
Album Future Shock z osmdesátých let předznamenalo Hancockův vpád na území elektronické taneční hudby a nabídlo hned několik hitů včetně skladby Rockit. Ve stejném období pokračoval ve spolupráci s akustickou kapelou VSOP, který zahrnoval spoluhráče z kapely Milese Davise, Waynea Shortera, Rona Cartera a Tonyho Williamse. Hancock získal Oscara za hudbu k filmu Round Midnight a čtrnáct cen Grammy, včetně té nejzásadnější za album roku pro nahrávku River: The Joni Letters a dvou cen Grammy v roce 2011 za CD Imagine Project.
Mnohé jeho skladby včetně Canteloupe Island, Maiden Voyage, Watermelon Man a Chameleon, se staly moderními standardy a zásadně ovlivnily všechny styly moderní hudby. Letos čtyřiasedmdesátiletý a stále neuvěřitelně vitální Herbie Hancock je rovněž znám svojí slabostí pro luxusní piana značky Fazioli a afinitou k ručním syntezátorům.
Pořadatelé koncertu, agentura 24/7 Promotions, se etablovali především objevným festivalem JAZZFESTBRNO, na němž během třináct let existence vystoupila celá řada nejzásadnějších světových jazzových interpretů v čele s vokální skupinou Take 6, králem salsy Eddie Palmierim, brazilskou divou Eliane Elias, vokálním mágem Bobby McFerrinem, stylotvorným kytaristou Patem Methenym či legendou jazzového piana Chickem Coreou. Letošní ročník festivalu počátkem března památně otevřel klavírní fenomén Brad Mehldau a zakončil jej současný jazzový vokalista číslo jedna Gregory Porter, jenž posluchačům představil repertoár z aktuální a nedávno cenou Grammy ověnčené nahrávky Liquid Spirit.