Chomutovský zoopark proměnil bývalý pavilon nočních živočichů v atraktivní expozici mořských medúz. Medúzárium se nachází v bývalém pavilonu nočních živočichů u spodní pokladny (u restaurace Tajga).
Návštěvníci uvidí na
osm akvárií, to největší je tři metry dlouhé. Vyrobit se musela (z technických důvodů) až v dalekém Japonsku. Medúzy neumí dobře plavat, i v mořích a oceánech se nechávají
unášet proudem. Podobné je to i v akváriích, kde musí voda cirkulovat. Ta navíc musí být kulatá – kdyby byla hranatá, medúzy by se zasekly v rohu. Za normálních podmínek žijí žahavci přibližně rok. V zoo je proto chtějí postupně začít rozmnožovat.
Chované medúzy se vyskytují především ve
Středozemním, Baltském či Severním moři. Návštěvníci mohou spatřit například kouzelné měsíční medúzy, aktivní medúzy cannonball nebo majestátní blue blubber, které svým tvarem připomínají hřívu lva. Jeden druh mezúzy i
medúza japonská – ta patří mezi
kanibaly. Alespoň jednou za 14 dní totiž musí dostat rozmixovanou jinou medúzu, aby sama přežila. Jedná se o jediný masožravý druh medúzy.
Objevte kouzlo Medúzária v Chomutově! Zhlédněte osm unikátních akvárií s fascinujícími druhy medúz jako měsíční, cannonball a blue blubber.
Expozice Medúzárium se nachází v bývalém pavilonu nočních živočichů u spodní pokladny (u restaurace Tajga) v Zooparku Chomutov.
Návštěvníci mohou vidět osm akvárií s medúzami.
Největší akvárium v Medúzáriu je tři metry dlouhé.
Ano, v zooparku se snaží postupně začít rozmnožovat medúzy.
Pod normálními podmínkami žijí medúzy přibližně rok.
Návštěvníci mohou spatřit medúzy jako měsíční medúzu, medúzu cannonball a blue blubber.
Medúzy se v akváriích nechávají unášet umělým vodním proudem, jelikož neumí dobře plavat.
Akvária pro medúzy musí být kulatá, aby se zabránilo zaseknutí medúz v rohu.
Největší akvárium bylo z technických důvodů vyrobeno v Japonsku.
Ano, medúza japonská je masožravý druh, který se musí živit rozmixovanou jinou medúzou.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.