Kostel sv. Šimona a Judy byl založen kolem poloviny 16. století. Roku 1743 původně renesanční kostel vyhořel. V letech 1791–94 byl rozšířen a věž byla přistavěna roku 1829. Jedná se o jednolodní stavbu s věží, s pravoúhlým kněžištěm a patrovou sakristií.
Původní kostel ze 14. století byl v Roseči pobořen během husitských válek. Nynější budova kostela pochází z roku 1551. Ovšem v roce 1743 stavba vyhořela a tak v letech 1791 až 1794 prošela pozdně barokní přestavbou. V roce 1829 byla ke kostelu přistavěna věž.
Kostel má jednu kostelní loď. Presbytář (kněžiště) je pravoúhle ukončen. Věž je hranolová. Márnice, která je součástí této kulturní památky, stojí opodál, na kraji přilehlého hřbitova. Kostel je dokladem osídlení a farní správy obce a okolních osad v období raného a vrcholného novověku. Dnešní podoba kostela pak dokládá vysokou úroveň pozdně barokního stavitelství v této oblasti.
Hlavní oltář pochází z roku 1863, zhotovil jej V. Racháč z Třeboně, a to podle návrhu Antonína Lhoty. Barokní sochy svatého Josefa a svatého Jáchyma i barokní sousoší svaté Anny Samotřetí pochází 1. poloviny 18. století. Boční oltáře od Jana Kocába (1824–1897) jsou z roku 1868. Oltářní obrazy na všech třech oltářích namaloval Rudolf Müller. Dále se v interiéru kostela nachází také dva obrazy od Bedřicha Kamarýta. Varhany pocházejí z roku 1858, zhotovil je Franz Jüstl z Českého Krumlova.
Objevte historický kostel sv. Šimona a Judy v Roseči, jeho architekturu, umělecká díla a vývoj od 16. století.
Kostel byl založen kolem poloviny 16. století, původně v roce 1551.
Kostel vyhořel v roce 1743, později prošel pozdně barokní přestavbou v letech 1791-94 a k němu byla přistavěna věž v roce 1829.
Kostel je jednolodní stavba s pravoúhlým kněžištěm, patrovou sakristií a hranolovou věží.
Kostel dokumentuje osídlení a farní správu obce a okolních osad v období raného a vrcholného novověku.
Hlavní oltář vytvořil V. Racháč z Třeboně v roce 1863 podle návrhu Antonína Lhoty.
V kostele lze nalézt barokní sochy svatého Josefa a svatého Jáchyma, sousoší svaté Anny Samotřetí, oltářní obrazy od Rudolfa Müllera a obrazy od Bedřicha Kamarýta.
Varhany byly vytvořeny v roce 1858 Franzem Jüstlem z Českého Krumlova.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.