V prostoru bývalých kasáren ve Strašicích je otevřen turistický poznávací a pobytový areálu zkráceně Muzeum Středních Brd. Nacházejí se zde dva prohlídkové okruhy zachycují vojenské dějiny, ale i stará řemesla v regionu, geopark a unikátní ubytovna.
V objektu velitelské vily ve funkcionalistickém slohu najdete zajímavou částí stálé výstavy muzea, která vás seznámí s dějinami vojenského prostoru v Brdech a minulostí velkých, původně dragounských a dělostřeleckých, později i tankistických kasáren, založených v roce 1927, který byly používány až do počátku 90. let.
V suterénu jsou umístěny přírodovědné sbírky (geologie, paleontologie, botanika, zoologie). Návštěvník se zde dále seznámí s nerostným bohatstvím Brd a okolí i s tradicí jeho těžby. Nechybí tady ani exponáty z oblasti lesnictví, archeologie a historie (od neolitu po baroko). Přístupné jsou i prostory protileteckého krytu z 2. světové války. V přízemí se nachází zrekonstruovaná velitelská pracovna, v níž je umístěna i část expozice dějin armády v letech 1939-1945.
Dále je zde typizovaný patrový kasárenský barák pocházející z 30. let minulého století. V něm se nachází ubytovna s osmnácti lůžky a sociálním příslušenstvím, autenticky upravená na způsob vojenské nocležny z období první republiky. Kdo má zájem, může si vyzkoušet, jak se v ní kdysi vojákům bydlelo.
Na venkovní ploše mezi budovou vily a kasárenského baráku naleznete areál brdský venkov, kde je možné vidět lesní řemesla, historii místního železorudného a černouhelného hornictví, historii brdského železářství a také výsledky lokálních archeologických výzkumů zaměřených především na středověk. V areálu je i arboretum a geopark s celou řadou hornin a lapidárium z okolí Strašic.
Druhá venkovní plocha je věnována vojenské historii na Brdech, především v podobě exponátů, které snesou podmínky vnějšího prostředí. Výhledově se počítá se vznikem experimentálního venkovního prostoru, kde by měly představovat a ověřovat historické technologie (například pálení uhelných milířů, kolomazná pec, výroba mýdla z dřevěného popela, vlčí pec, galejní pec apod.).