V březnu 2013 byl v Dolních Ředicích založen pivovar Mordýř. Vaří se zde tradičním řemeslným způsobem z českých surovin, ale svátečně lze ochutnat i pivo např. ze zahraničních chmelů. Ohlasy na tuto pestrost jsou velmi pozitivní a tak sem nachází cestu i lidé, kteří standardní pivo nepijí.
Pivo
není pasterované, filtrované, nijak stabilizované a při výrobním procesu nejsou používány žádné chemické prostředky.
Mírná sedlina či zákal není závadou, někteří fajnšmekři ho dokonce vyžadují, každopádně je to pivo bohaté na minerály i vitamíny. Je nutné ho ovšem skladovat v chladu, či lépe neskladovat vůbec, ale hned se mu podívat na dno.
A jaké piva zde můžete ochutnat? Například
Světlý ležák – příjemně zlatý v barvě, vydatný v chmelové hořkosti a plný v chuti.
Granátový ležák je polotmavé pivo, které vzniká ze čtyřech druhů sladu. Má spíše suché doznívání a decentní karamelovou chuť.
Amber IPA s nakuřovaným sladem je svrchně kvašené pivo, kde při kvasném procesu, narozdíl od českých piv, vznikají odlišné aromatické látky a doplňují se s citrusovými vůněmi speciálních odrůd amerických chmelů.
IPA světlá (india pale ale) – hořké, hořčí, nejhořčí! Světlejší sestra dark ipy. Milovníci chmelových symfonií jistě ocení toto svrchně kvašené pivo jantarové, až granátové barvy a citrusové vůně i chuti, která opět přichází z amerických chmelů, na kterých jsme opravdu nešetřili.
Vídeňský speciál - stupňovitost více než 14% epm se z něho dělá pivo tzv.speciální, což koneckonců také zní dobře. Barva je příjemně měděná a hořkost decentnější než u českých speciálů. Pivo je vhodné pro zpříjemnění sychravých podzimních měsíců a k nedělnímu obědu. A všem ostatním obědům.
Žitná IPA 14% (tmavá) – kromě vyšší stupňovitosti, je toto pivo odlišné přídavkem žitného sladu. Sladů je tam mimochodem celkem pět druhů a jsou v kombinaci, která tvoří pivo hutné, tělnaté, ale zároveň chuťově vyvážené a dobře pitelné. Výrazná je chuť karamele a žita, v závěru se rozplyne doznívání praženého sladu.
Sváteční 14% – světlý, dvourmutově vařený speciál, s výraznější hořkostí a příjemnou plností. V barvě tmavě zlatý a sezónní.
Navštivte Pivovar Mordýř, kde se vaří piva tradičním řemeslným způsobem z českých surovin. Objevte unikátní chuť a svěže vařené pivo.
Pivovar Mordýř byl založen v březnu 2013.
Při výrobě se používají české suroviny, ale občas i zahraniční chmely.
Pivo není pasterované, filtrované, stabilizované a není používány žádné chemické prostředky.
Návštěvníci ochutnat například Světlý ležák, Granátový ležák, Amber IPA, IPA světlá a Vídeňský speciál.
Mírná sedlina či zákal není považovaná za závadu, a podle některých fajnšmekrů, toto pivo obvykle obsahuje bohaté množství minerálů a vitamínů.
Je nutné pivu skladovat v chladu nebo nejlépe ho vůbec neskladovat, ale hned spotřebovat.
Amber IPA má nakuřovaný slad a citrusové aroma z amerických chmelů, které dodávají osobitý charakter.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.