Ptačí domky byly postaveny v polovině 19. století italskými dělníky, kteří v Úštěku stavěli železnici. Jedná se o dřevěné přístavky na skalní stěně připomínající ptačí hnízda. Přístavky navazují na sklepy a chodby vytesané v pískovcové skále.
O tom, že je město skutečně vystavěno na pískovci, se krom návštěvy pískovcových sklepů pod hradním palácem či podzemního muzea pohlednic u synagogy můžete přesvědčit také zvenku. Při procházce údolím kolem Loubního potoka objevíte stavby, které připomínají ptačí hnízda posazená na vysoké zdi.
V polovině 19. století je tu postavili italští dělníci, kteří v Úštěku stavěli železnici. Do skály nevyhloubili jen sklepy, ale i obytné místnosti s miniaturními okýnky.
Z ulice 1. máje uvnitř města jim dosáhnete téměř až na okap, ale z jižní strany jsou vystavěné až do několika pater. Přestože dřevěné opěry zajišťující stavby na hraně skalního masivu působí dost chatrně, stojí Ptačí domky na skále už víc než sto let.
Objevte Ptačí domky v Úštěku, unikátní dřevěné stavby postavené v 19. století italskými dělníky. Prozkoumejte jejich historii a architekturu.
Ptačí domky v Úštěku byly postaveny v polovině 19. století.
Ptačí domky byly postaveny italskými dělníky, kteří v té době stavěli železnici v Úštěku.
Ptačí domky jsou dřevěné přístavky na skalní stěně, které připomínají ptačí hnízda a navazují na sklepy a chodby vytesané v pískovcové skále.
Z ulice 1. máje v Úštěku je možné se dostat téměř až na okap Ptačích domků, i když jsou na jižní straně vystavěné do několika pater.
Ptačí domky stojí na skalním masivu už více než sto let, přestože mají dřevěné opěry, které působí dost chatrně.
Během procházky údolím Loubního potoka můžete objevit stavby, které připomínají ptačí hnízda posazená na vysoké zdi.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.