Skanzen je pro veřejnost dlouhodobě uzavřen, v prosinci 2019 propukl ve skanzenu požár, který kompletně zničil tři domy.
10. 12. 2019 zachvátil historickou vesničku v pražských Řeporyjích ničivý požár, kterému padly za oběť celé tři domy. Skanzen představoval českou lidovou architekturu vrcholného středověku formou replik staveb postavených z tradičních materiálů. Z důvodu častého natáčení filmů je skanzen pro veřejnost zcela uzavřen.
Unikátní historicko-ekologický projekt vznikal šestnáct měsíců. Kolem centrálního náměstí, částečně obehnaného vodním a palisádovým opevněním se rozkládají statky, domky a hospodářská stavení, kostelík a krytá tržnice, najdete tu i originální vahadlovou studnu, posvátný strom, pohanské kultovní místo, pranýř a šibeniční vršek.
Středověké městečko Řepora je místem, kde můžete poznat, jak se žilo ve středověku a seznámit se s řemesly našich předků i se starými lidovými obyčeji a zvyky. Je zde možnost občerstvení v krčmě Na rychtě. Můžete se podívat, jak bydlel například hrnčíř, kovář, rybář nebo domkář. Uvidíte, jak vypadala usedlost rychtáře s místní krčmou a v neposlední řadě můžete navštívit kostelík a hřbitov.
Poznejte Řeporu, skanzen vrcholného středověku s replikami tradičních českých staveb, řemesly a lidovými obyčeji.
Skanzen Řepora vznikal šestnáct měsíců.
V prosinci 2019 propukl v skanzenu požár, který kompletně zničil tři domy.
Ne, skanzen je pro veřejnost dlouhodobě uzavřen.
Skanzen představoval českou lidovou architekturu vrcholného středověku formou replik staveb z tradičních materiálů.
V skanzenu můžete vidět statky, domky, hospodářská stavení, kostelík, tržnici, studnu, posvátný strom a další.
Krčma Na rychtě nabízí možnost občerstvení.
Můžete se seznámit s řemesly našich předků a starými lidovými obyčeji a zvyky.
Můžete se podívat na život hrnčíře, kováře, rybáře nebo domkáře.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.