Poutní místo Panny Marie ve skále leží v překrásném, hlubokém a lesními stráněmi obklopeném údolí, v severní části území městečka Spálov, v těsné blízkosti řeky Odry, která zde tvoří starou zemskou hranici mezi Moravou a Slezskem.
Ve skalní sluji, ze které vyvěrá pramen pitné vody, se nachází kamenný oltář s plastikou Panny Marie.
K poutnímu místu se vztahuje řada legend a pověstí. Podle pověsti zde byl za dob Švédských válek zázračně uzdraven na smrt raněný voják vodou vytékající ze skály. Tato zpráva se brzy roznesla. Mlynář ze Spálova ke skále umístil obraz Panny Marie. Po vystavění kostela ve Spálově byl obraz přenesen na oltář. Několikrát obraz záhadně zmizel i ze zamčeného kostela a vždy byl nalezen ve skále na původním místě.
V 19. století na tomto místě byly lázně, protože lidé věřili v léčivý účinek místní vody. Lázně však byly při požáru zničeny a už nebyly znovu obnoveny. Původní obraz byl nahrazen sochou Panny Marie s Ježíškem v náručí.
Každého 8. září se na tomto poutním místě koná pouť.
Poutní místo Panny Marie ve skále v Spálově je okouzlující místo bohaté na legendy a historii, známé svými léčivými prameny.
Nachází se v severní části městečka Spálov, v těsné blízkosti řeky Odry.
Podle pověsti byl za dob Švédských válek na tomto místě zázračně uzdraven na smrt raněný voják vodou vytékající ze skály.
Obraz záhadně zmizel několikrát i ze zamčeného kostela ve Spálově a vždy byl nalezen na původním místě ve skále.
Každého 8. září se zde koná pouť.
Lázně byly zničeny při požáru a už nebyly znovu obnoveny.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.