Bronzovou sochu Sépie vytvořil český sochař a malíř Jaroslav Róna. Jedná se o druhý odlitek díla z roku 2000. První odlitek je umístěn nedaleko zámku Klenová.
Tunový bronzový artefakt akademického sochaře
Jaroslav Róny, umístěný v areálu
Chebského hradu, byl původně součástí chebské expozice Krajinné výstavy Cheb-Marktredwitz v roce 2006. Sochu, která už tehdy přitahovala mnoho fotografů a kameramanů – jako jedna z dominant výstavy, si poté
Cheb se souhlasem městských zastupitelů rozhodl ponechat.
V tradičním evropském sochařství vznikaly především figurální sochy, které se většinou vázaly k určitým událostem nebo osobnostem, případně nejrůznější abstrakce. Rónova Sépie však představuje
podivuhodného, vymyšleného tvora, který působí na imaginaci diváka.
Při tvorbě plastiky se nechal inspirovat
tvarem kaktusu a přírodnin na
kanárském ostrově Lanzarote. Nyní ho těší, že Chebané mají Sépii rádi, a netají, že jde o jednu z nejlépe umístěných soch z jeho dílny.
Poznejte unikátní bronzovou sochu Sépie od Jaroslava Róny na Chebském hradě, inspirující místní a návštěvníky svým jedinečným designem.
Bronzovou sochu Sépie vytvořil český sochař a malíř Jaroslav Róna.
Socha byla původně součástí chebské expozice na Krajinné výstavě Cheb-Marktredwitz v roce 2006.
První odlitek sochy Sépie je umístěn nedaleko zámku Klenová.
Socha představuje vymyšleného, podivuhodného tvora, inspirovaného tvarem kaktusu a přírodnin na kanárském ostrově Lanzarote.
Cheb se rozhodl sochu ponechat, protože již během výstavy přitahovala mnoho fotografů a kameramanů a stala se jednou z dominant výstavy.
Obyvatelé Chebu mají sochu Sépie rádi, což vyjadřuje jejich pozitivní vztah k tomuto uměleckému dílu.
Socha je umístěna v areálu Chebského hradu.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.