ÚvodCo chcete dělat?UbytováníStatek Vletice – kouzelní místo na samotě v údolí říčky Brziny
Ubytování

Statek Vletice – kouzelní místo na samotě v údolí říčky Brziny

V kouzelném kraji středního Povltaví se mezi kopci Borek a Peklo, v údolí potoka Brziny nachází statek Vletice. Jedná se o zrekonstruovaný historický statek s úžasnou atmosférou. Nabízí ubytování, prostor pro svatby, firemní akce či oslavy. K dispozici má wellness a půjčovnu elektrokol.
Statek Vletice najdete v údolí potoka Brzina v kraji kamenů, na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Nacházíme se v turistické oblasti Toulava. Statek se nachází na samotě u lesa, kde za okny občas houkne sova. Nejbližším městečkem je Krásná hora nad Vltavou, vzdálená asi 3 km. Na statku Vletice ubytujeme až 64 hostů. Pokud vás bude více, domluvíme pro vás nocleh ve spřátelených penzionech v okolí. A s odvozem si nelámejte hlavu, vše zařídíme.

Statek Vletice je báječné místo pro vaši svatbu, firemní teambuilding a rodinné akce. Představte si sváteční hostinu pod 300letými duby, stylové ubytování a večerní zábavu u táboráku.
 

Pokoje pro veřejnost

Když chcete na statku Vletice uspořádat firemní školení, oslavu narozenin nebo rodinnou akci s přespáním, je vám k dispozici celkem 8 pokojů kapacitu 28 lůžek (když se na statku pořádá svatba, jsou ubytovací kapacity pro veřejnost nedostupné).


Pokoje v penzionu

  • Čtyřlůžkový nejkrásnější pokoj
  • Šestilůžkový červený pokoj
  • Čtyřlůžkový oranžový pokoj
  • Dvojlůžkový levandulový pokoj
  • Zelený dvoulůžkový pokoj
  • Modrý dvoulůžkový
  • Citrónový čtyřlůžkový
  • Čtyřlůžkový bezbariérový


Wellness a večerní táborák

Abyste si pořádně odpočinuli, můžete se vypotit v sauně, relaxovat ve vířivce nebo si zaplavat ve venkovním bazénu. Navečer si můžete opéct špekáčky na ohni. Dříví na otop je součástí pronájmu, stejně jako samoobslužný bar s pípou a lednicí.
 

Firemní prezentace

Teambuilding nebo hackathon... záleží na vás. K dispozici máte flipchart, projektor, připojení k WiFi, stoly a židle pro 50 lidí.


Svatební ubytování

Svatební pokoje jsou k dispozici od soboty 10:00 do neděle 11:00 hod. 35 hostů se vyspí v 10 svatebních pokojích – 2 pokoje na statku, 8 pokojů v penzionu. Dalších 22 hostů je možné ubytovat na matracích na půdě nad dolní stodolou. Další lidé se mohou vyspat ve vlastních stanech nebo autech na zeleném parkovišti na louce.
 

Samoobslužný výčep

Ve Vleticích jsme zprovoznili nový výčepní automat. Od Velikonoc do posledních teplých dnů v říjnu můžete využívat samoobslužný výčep. Natočíte si pivo Svijanský máz 11 a nealkoholickou bezinkovou limonádu. Stačí vám pár mincí. Pojďte si vyzkoušet samoobslužný výčep, který je přístupný non-stop (od Velikonoc do října). Natočíte si orosené pivko i osvěžující bezinkovou limonádu pro děti. Projekt výčepu jsme částečně financovali s pomocí Evropské unie.
 

Z historie statku Vletice

Statek Vletice („U Sobotků“) byl založen v 18.století. V druhé polovině 19. století jej koupila rodina Kubíkova vlastnící sousední statek a jejich dcera na něm po sňatku se Stanislavem Papežem hospodařila. Další následnickou generací byla v 1. polovině 20. století jejich dcera Marie. Po hospodaření JZD v 2. polovině 20. století byly některé budovy zdevastovány tak, že byly určeny k demolici. Od roku 2014 modernizují statek Mühlbachovi. Chtějí propojit 3 statky v 1 harmonický celek zajišťující služby v oblasti svateb, cestovního ruchu, drobné výroby a chovu lesní zvěře.

Provozovatel

Statek Vletice

Vletice 11
262 56 Krásná Hora nad Vltavou
Tel.:
+420 607 102 674
Tel.:
+420 724 255 009
Email:
statekvletice@gma...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://statekvle...
GPS:
49,603482 14,309983
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Představení tradičních řemesel v prostředí malebného skanzenu. V chalupách a stodolách uvidíte ukázky práce tesaře, hrnčíře, řezbáře nebo předení na kolovrátku.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

BeerFest Nechvalice 2024

Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný piva, hudby a skvělé nálady na 3. ročníku BeerFestu Nechvalice, v pátek 5. 7. 2024.
Nechvalice, Středočeský kraj

Zóna Střední Evropy v Rallycrossu

Závody mistrovství Zóny střední Evropy se pojedou i v Sedlčanech.
Sedlčany, Středočeský kraj

Sportovní víkend v Hrazánkách

Akce je tradičně plánovaná na dva dny. První den (sobota 3. 8. od 13 hod.) proběhnou na hřišti v Hrazánkách fotbalové zápasy, ve kterých mohou nastoupit i neregistrovaní hráči. Od 20 hod. se uskuteční v KD v Hrazánkách rockový hudební festival "Hrazánecké dunění".
Hrazany, Jihočeský kraj

High Jump 2024

V termínu 2. a 3. srpna se v lomu v Hřiměždicích uskuteční další pokračování legendární akce High Jump. Skoky do vody z více než 20 metrů, spousta doprovodného programu v okolí žulového lomu, hudební afterparty na několika podiích.
Hřiměždice, Středočeský kraj

Sedlčanský Street Food Festiválek

Čtvrtý ročník Street Food Festiválku v Sedlčanech.
Sedlčany, Středočeský kraj

Naši jedli kaši v Zeměráji

Přijďte prozkoumat svět zvláštních chutí našich předků a zapojit se do kuchtění v raně středověké vesnici. Budeme mlít mouku, vařit kaše, péct placky na ohni i maso v jámě. Prozkoumáme zahrádky a políčka. A samozřejmě budeme ochutnávat. K tomu množství her, úkolů a hlavolamů Zeměráje.
Kovářov, Jihočeský kraj

Automobilové závody – Rallycross Cup 2024

V areálu Kotlina Sedlčany v Sedlčanech se uskuteční tři závody Rallycross cup 2024.
Sedlčany, Středočeský kraj

Farma Heroutice u Neveklova

Renomované jezdecké středisko je specializované na práci s nejmladší jezdeckou generací. Privátní jízdárna v nádherném přírodním prostředí vám nabízí celoroční týdenní nebo víkendové rekreační pobyty s výcvikem jízdy na koni. Pokročilí jezdci si mohou užít jednodenní nebo dvoudenní výlety Posázavím.
Neveklov, Středočeský kraj

Křížkův mlýn u Bláhově Lhotě

Pohádkový mlýn v Bláhově Lhotě patří k nejstarším a nejlépe dochovaným památkám svého druhu u nás.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Kamenný korec v Krásné Hoře nad Vltavou – unikátní památka z doby roboty

Na náměstí v Krásné Hoře nad Vltavou, městečku ve středním Povltaví nedaleko Sedlčan a přehrady Orlík, stojí unikátní památka z doby roboty – kamenný korec, pomůcka k měření obilí, jíž bývalo ve vsích a městech mnoho, ale jen zde se ji podařilo dochovat.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Mariánský sloup v Krásné Hoře nad Vltavou

Uprostřed náměstí v Krásné Hoře stojí vysoký Mariánský sloup – oblý sloup s pozlacenou sochou Panny Marie Immaculaty, kterou ulily ze železa rožmitálské hutě roku 1862.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Kostel svatého Mikuláše Krásná Hora nad Vltavou

Dominantu Krásné Hory tvoří kostel svatého Mikuláše. Kdo kostel založil, se s určitostí neví. Kostel v obci stál již před rokem 1350, ale v 19. století se najednou sesul. Roku 1855 byl postaven současný kostel sv. Mikuláše. Nachází se zde také vitráž svaté Ludmily.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Památník letců v Krásné Hoře nad Vltavou

Památník letců je umístěn nedaleko památníku padlých a je věnován třem tragicky zahynulým letcům. Dne 5. září 1929 při závěrečném vojenském cvičení 2. a 5. bývalé pěší divize se srazila blíže Předního Chlumu dvě letadla, pozorovací a stíhací.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Památník padlým v Krásné Hoře nad Vltavou

Památník padlým je umístěn mezi kostelem a školou a byl postaven na počest padlým v první světové válce. Představuje vojína s puškou a tornou, jak se dívá zasmušile do dálky.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Viklan Vindiš u Krásné Hory

Rozložitý viklan Vindiš se nachází v lokalitě zvané Vindiš nebo také Ve Vindiši zhruba 1 km severozápadně od města Krásná Hora nad Vltavou, v okrese Příbram. Místo je situováno nad údolím potoka Pivoňka, jižně od vrcholu Na Krámcích (449 m n. m.), a lze se sem dosat po žluté turistické značce.
Krásná Hora nad Vltavou, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzka u Ádi v Kamýku nad Vltavou – Andělská zmrzka

Cukrárna u Ádi v Kamýku nad Vltavou proslula svou vynikající točenou Andělskou zmrzlinou široko daleko. Tady si ji vyrábí vlastnoručně z čerstvého ovoce nebo čokolády. Točí zde ale také "Opočno" anebo ledovou tříšť.
Kamýk nad Vltavou, Středočeský kraj

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Vysoký Chlumec v současné době přerušil svůj provoz. Není tedy možné do něj zavítat na exkurze.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

U Květů

Stylové místo v blízkosti Orlické přehrady nabízí prostor pro rodinná setkání, malou svatbu, nebo sportovní aktivity.
Milešov, Středočeský kraj

Vejminek na farmě u koní

Krásné místo, ideální pro milovníky koní, na samotě uprostřed luk a lesů, nedaleko Orlické přehrady. Ubytujte se v romantickém stylovém vejminku, s terasou, relaxační zónou a nádherným výhledem do dančí obory a do koňských výběhů.
Milešov, Středočeský kraj

Pension Jezerná

Penzion je situován v malebné krajině středního Povltaví, necelou hodinu jízdy autem z Prahy v obci Zduchovice v okrese Příbram.
Zduchovice, Středočeský kraj

Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky leží na dohled z přehradní hráze Orlického jezera. Příjezdová cesta do kempu se nachází několik set metrů po přejezdu hráze ze solenické strany. Terén je zde členitý ozdobený malým poloostrovem, písečnou pláží s pozvolným přístupem do vody i krásnými skalami.
Milešov, Středočeský kraj

Ubytování v Ouklidu

Nabízíme ubytování na starobylém středočeském statku. Přestože jsou apartmány nové, dýchne na vás atmosféra venkovského bydlení, klidu a pohody.
Nedrahovice, Středočeský kraj

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Hotel Solenice se nachází na levém břehu řeky Vltavy, přímo nad hrází Orlické přehrady. Je umístěn přibližně 72 km od Prahy a 22 km od Příbrami v nadmořské výšce 443 m. n. m. Je ideálním místem pro rekreaci a odpočinek v krásně přírodě.
Solenice, Středočeský kraj