Skalní útvar Medůvka

Skalní města Zlínský kraj

Prozkoumejte svět mohutných pískovcových věží, skalních stěn a divukrásných soutěsek: zkrátka poznejte s námi nejkrásnější skalní města České republiky. Poradíme vám, kde se otvírají nové stezky a vyhlídky, kam se podíváte jen se vstupenkou a kam zadarmo, anebo kam vás dovezou turistické autobusy.

Via Czechia – Severní stezka

Severní stezka je nejenom nejdelší trasou Via Czechia, ale rovněž nejdelší dálkovou stezkou v celé České Republice. Spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější body ČR a vede převážně severními pohraničními horami. V oblasti českého Slezska ji lze kombinovat se Stezkou Slezskem.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Pulčínské skály na Valašsku

Na Valašsku jižně od Vsetína se nedaleko obce Pulčín nachází nádherný malý pískovcový labyrint Pulčínské skály, lidově zvaný Pulčiny. Pulčínské skály jsou největším moravským skalním labyrintem, který se nachází v nadmořské výšce 600 až 750 m n.m.
Francova Lhota, Zlínský kraj

Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.
Lidečko, Zlínský kraj

Via Czechia – dálkové stezky napříč Českem

Stezky Via Czechia představují ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Stezky propojují krajní body ČR a vedou napříč zemí, středem, pohraničím i po historických hranicích.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Via Czechia – dálkové stezky napříč Českem

Stezky Via Czechia představují ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Stezky propojují krajní body ČR a vedou napříč zemí, středem, pohraničím i po historických hranicích.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lačnovské skály na Valašsku

Lačnovské skály jsou členěny na horní skály, zvané Vrátnica a dolní skály, zvané Trčkovy skály. Horní skály jsou dlouhé asi 70 m a vysoké 11 m. Jsou zde četné voštiny, skalní mísy a pseudokrasové jeskynní výklenky. Z horních skal je nádherný výhled.
Lačnov, Zlínský kraj

Trpasličí město u Osvětiman

Trpasličí město v Chřibech nedaleko Osvětiman je takovým tajným tipem – nevede k němu žádná turistická značka a ani jiná cesta. Kdo jej však objeví, spatří tři nevšední skalní útvary s množstvím dutin a děr.
Osvětimany, Zlínský kraj

Přírodní památka Svantovítova skála

Chráněná skalní stěna z pískovců a slepenců je dlouhá 60 metrů. Má tři výraznější oddělené části – nejvyšší, měřící 12 metrů do výšky, má jméno Ploutev, dvě nižší se jmenují Svatka a Svatoušek. Celých 60 metrů dlouhý skalní výchoz je tvořen hrubozrnnými pískovci až drobnozrnnými slepenci.
Malá Bystřice, Zlínský kraj

Skalní věž Kozel v Chřibech

Na západní straně pohoří Chřiby nedaleko Koryčan stojí mohutná skalní věž vysoká 22 metrů. Je tvořena pískovci a slepenci a na délku měří 18 metrů. Zvětráváním získala bizarní tvar, který lidé pojmenovali Kozel.
Koryčany, Zlínský kraj

Skalní útvar Medůvka

Skála z tvrdého křemitého pískovce patří k nejtěžším pískovcovým horolezeckým terénům na Moravě. Nachází se v osadě Medůvka, nedaleko větrného mlýna. K přírodní zajímavosti vede modrá značka, jako odbočka z Cyrilometodějské stezky.
Bystřička, Zlínský kraj

Osvětimanské skály alias Čertovky

Krásné pískovcové skalní městečko v srdci Chřibů se pro velkou rozmanitost jištěných cest stalo oblíbeným místem milovníků climbingu. Značené cesty sem nevedou, proto se výlet do skal může stát skutečným dobrodružstvím. Svou přezdívku dostaly dle romantických pověstech o čertech.
Osvětimany, Zlínský kraj

Přírodní památka Komínky – střed Moravy s ohňovou horou

Přírodní památka Komínky představuje vrcholové skalnaté partie na zalesněném hřbetu Chřibů, táhnoucím se od Kudlovické doliny směrem k Bunči. Jde o místo, o kterém se traduje, že na něm zdejší obyvatelé zapalovali ohně signalizující nebezpečí.
Kostelany, Zlínský kraj