Telnice

Prozkoumejte obec Telnice ležící asi 6 km severovýchodně od Ústí nad Labem a nabídku turistických atraktivit. V okolí obce se nacházejí chráněné přírodní oblasti s lokalitou výskytu vzácných druhů rostlin. K oblíbeným rekreačním místům patří přírodní koupaliště Oprám ve Varvažově. Rekreační centrum Zadní Telnice nabízí pět vleků s různou obtížností terénu. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Krušné hory. Jméno Telnice pochází z původního slovanského jména potoka Dolnice. Z Dolnice vznikla Telnice a z ní německý název Telnitz. První zmínka o Telnici je z roku 1371 v souvislosti s důlní činností na Rudném vrchu. Jedni z posledních majitelů byli Ledeburové, kteří zde vystavěli kostel a zámek, který však již zanikl. Mezi pamětihodnosti obce patří dva pomníky napoleonských válek z roku 1813, hrobka Ledeburů či novogotická kaple. Zajímavostí je, že Telnice byla vůbec prvním rekreačním střediskem v Československu, kde bylo spuštěno a provozováno umělé zasněžování.

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Lyžařské středisko Telnice, přírodní koupaliště Varvažov – zatopený lom Oprám. Náhledem do historie je stezka Po stopách bitvy u Chlumce. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky. 

Akce v obci Telnice

Podkrušnohorský motoráček na Kozí dráze

Podkrušnohorský motoráček je jedním z nabídky turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Jezdí z Děčína hl. n. do Telnice zpět o víkendech a svátcích a představuje obnovení provozu na části železniční trati z Děčína do Oldřichova známé jako Kozí dráha. Od 21. září došlo k prodloužení do Krupky.
Telnice, Ústecký kraj

Aktivity v obci Telnice

Lyžařské středisko Telnice

Oblíbeným rekreačním místem obyvatel Ústí nad Labem je asi 20 km vzdálené středisko Zadní Telnice. Čeká na vás 6 lyžařských vleků, lanovka o celkové kapacitě 3 500 osob za hodinu a 5 060 metrů sjezdových tratí.
Telnice, Ústecký kraj

Přírodní koupaliště Varvažov – zatopený lom Oprám

Přírodní koupaliště Varvažov najdete při cestě z Ústí nad Labem na Telnici. Jde o bývalý zatopený lom. Nachází se zde zelení obklopená písečná pláž s pozvolným vstupem do vody.
Telnice, Ústecký kraj

Lyžařská škola Adventure Company Zadní Telnice

Lyžařská a snowboardová škola v lyžařském středisku Zadní Telnice nabízí profesionální výuku všech úrovní lyžařů od začátečníků až po výuku carvingu. Orientuje se na všechny věkové skupiny, a to od lyžařské školičky pro nejmenší po starší a zkušenější lyžaře.
Telnice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v obci Telnice

Bubble Hotel Skyhome – ubytování pod hvězdami

Jsme první Bubble Hotel v České republice. Průhledný nafukovací jednopokojový průhledný pokoj v klidné přírodě Krušných hor. Skyhome jsme nasměrovali tak, abyste se probudili s východem slunce přímo před vámi a usínali se západem slunce za vámi.
Telnice, Ústecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Krušné hory


Zábavný výlet pro děti: za strašidly na Plešivec do Krušných hor a do Abertam

Vydejte se s dětmi na Plešivec! Patří k nejlépe dostupným krušnohorským tisícovkám, najdete tu výletní restauraci, rozhlednu i řadu atrakcí, a okolí je přímo stvořené na procházky. Rodiny s dětmi láká hlavně stezka krušnohorských pověstí s dřevěnými pohádkovými postavami. Pojďte s Kudy z nudy obdivovat bytosti z prastarých příběhů Krušných hor!
výlet s dětmi na Plešivec, Výlety pro děti

Už jste byli na královském hradě Hněvín s vyhlídkovou věží a hvězdárnou?

Dominantou města Mostu je Hněvín, původně královský hrad z dob Václava I. Protože jej za třicetileté války dobyli Švédové a drželi se tu více než rok, byl hrad na žádost obyvatel později zbořen. Replika někdejšího středověkého sídla vznikla po romantické přestavbě koncem 19. století. Až si hrad prohlédnete, vyražte k přesunutému kostelu, nejdelší lanovkou vyjeďte na Komáří vížku a následně můžete strávit čas pochodování mezi skálami v Tisé.
Most a Hněvín, Na hrady a zámky

Příběh živé a mrtvé vody: v hlavní roli smolinec a Marie Curie-Sklodowská

Smolinci říkávali staří horníci pechstein, kámen smůly. Když na něj narazili při těžbě, bylo jasné, že končí nejenom stříbrná žíla, ale i výdělek. Proklínaný kámen ale na počátku 20. století vrátil Jáchymovu někdejší lesk, a to díky manželům Curieovým, kteří v něm objevili prvek zvaný radium.

Na běžky na Boží Dar po oblíbené trase Lukáše Bauera

Boží Dar není jen město pod nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem, ale s nadmořskou výškou 1 028 m také nejvýše položené město v České republice. A aby těch nej- nebylo málo, mají tu ještě něco výjimečného: v Božím Daru totiž žije Lukáš Bauer, nejlepší český reprezentant v běhu na lyžích.