ÚvodVýletyCesty krajinouVýlet z Vizovic do přírody, za výhledy i za historií

Výlet z Vizovic do přírody, za výhledy i za historií

Město Vizovice proslavilo slovní spojení Vizovice = slivovice, ale Vizovice toho pro turisty nabízejí mnohem více – mimo jiné krásnou okolní krajinu s řadou zajímavých míst. Vydáme se k jejich poznávání po naučné stezce zvané Vizovické prameny.
vizovicke vrchyOd vlakové stanice ve Vizovicích vychází zeleně značená trasa, na níž se po 4,5 km nabízí osvěžení v podobě „Turistického pramene“. Nedlouho poté turisty obklopí lesní ticho a trasa usilovně stoupá k poutní kapličce Panny Marie Lurdské na Chladné studni. Zde je další pramen uzdravující vody, alespoň tak praví pověst o tomto místě.

O necelý kilometr dále se na vrchu Doubrava (676 m n. m.) tyčí telekomunikační stožár sloužící jako rozhledna s výhledy na Vizovice, Zlín, Hostýn, Radhošť, Velkou Javořinu. Rozhledna je při příznivém počasí otevřena o sobotách od 11 do 17 hodin, a sice od 15. května do 30. září. Při nejistém počasí si přístupnost rozhledny raději ověřte na telefonu +420 603 177 026. Někdy je název rozhledny udáván jako rozhledna Loučka, dle názvu obce na jejímž katastru stojí.

VizoviceOd rozhledny vede trasa po modré značce lesnatým hřebenem s občasnými výhledy k Vizovicím, Slušovicím či k Zádveřicím až ke křižovatce turistických cest na Spleteném vrchu (565 m n. m.). Ze Spleteného vrchu se pak po červeně značené trase vracíme přes Janovu Horu do Vizovic.

Ve Vizovicích si závěr výletu můžete zpestřit návštěvou státního zámku Vizovice, jehož interiéry a sbírky nadchnou každého milovníka historie. Kdo by chtěl znát historii výroby zdejší slivovice, zamíří na prohlídku muzejních expozic do Distillery Landu na ulici Razov, nedaleko železniční stanice. Zde naučná stezka končí, k výchozímu bodu – k vlakovému nádraží – je to již kousek.