ÚvodVýletyCesty poznáníPohodový víkendový výlet z Prahy do Hořovic a Příbrami

Pohodový víkendový výlet z Prahy do Hořovic a Příbrami

Naplánujte si víkend nedaleko Prahy, kde hodně uvidíte a přitom nemusíte trávit příliš času na cestách. Čeká vás návštěva zámku, svezení po skluzavce v hornickém muzeu a pobyt v příjemném wellness hotelu.

Zámek HořoviceNejdříve se vydejte na prohlídku do půvabného zámku Hořovice. Tady se můžete seznámit s tím, jak se bavili malí aristokrati. Mimo jejich hračky a hry tady uvidíte také soubor hracích strojků a hudebních automatů z 18. až 20. století.

V Hořovicích si dejte malou přestávku a pak si můžete vyhradit odpoledne a večer příjemné relaxaci ve wellness hotelu. V prostředí Brdské vrchoviny se vydejte po skvělých turistických a cykloturistických trasách v okolí. A pokud přijedete v houbařské sezoně, nezapomeňte si vzít košík na vaše úlovky!

Druhý den se vydejte prozkoumat poklady města Příbram. Nejdříve vystoupejte na Svatou Horu, nejznámější mariánské poutní místo v Česku. Odpoledne už se oddejte poznávání hornické minulosti regionu. V hornickém muzeu vás čeká nejen spousta zajímavých a praktických informací o tom, jak se tu dobývalo uhlí, ale i zábava, kterou slibuje svezení do podzemí po 50metrové „skluzavce“.