Navštivte jediné muzeum vojenských polních veterinárních souprav v České republice a objevte dějiny nejen československé vojenské kynologie.
Veterinární muzeum představuje polní veterinární soupravy pocházející z výbavy německé, sovětské a československé armády od 1. světové války do 50 let. Jedná o unikátní a autenticky dochované svědectví péče o zvířata sloužící v armádních službách.
K vidění jsou například:
• souprava pro detekci a léčbu zvířat zasažených bojovými chemickými látkami
• narkotizační souprava určená k uspání služebních psů
• maketa koníka sloužící jako pomůcka pro výuku uzdění a sedlání koně
• československá souprava na léčbu poštovních holubů
• současná kynologická výstroj
Návštěvníci se dozvědí i o dnešním využívání tzv. dolního zámku na Grabštejně a jeho okolí Armádou ČR. Zájemci o prohlídku se též seznámí i s dramatickým příběhem grabštejnského válečného hrdiny – vojenského psa Atose, který se účastnil mise v afghánském Lógaru.
Prohlídky začínají vždy v 11 a 14 hodin.
Navštivte unikátní muzeum armádní veterinární soupravy a objevte historii a význam vojenské kynologie v České republice.
Hlavním tématem je historie vojenské kynologie a polní veterinární soupravy používané v německé, sovětské a československé armádě od 1. světové války do 50 let.
Návštěvníci mohou vidět soupravy pro detekci a léčbu zvířat zasažených bojovými chemickými látkami, narkotizační soupravy pro psy, makety koníků pro výuku a soupravy na léčbu poštovních holubů.
Muzeum se nachází v areálu dolního zámku na Grabštejně.
Prohlídky muzea se konají vždy v 11 a 14 hodin.
Ano, návštěvníci se mohou dozvědět o vojenském psovi Atose, který se účastnil mise v afghánském Lógaru a je považován za hrdinu.
Dolní zámek a jeho okolí je nyní využíváno Armádou ČR.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.