ÚvodKalendář akcíKurzy a workshopyLetní dětské tábory v Šiklandu
Kurzy a workshopy

Letní dětské tábory v Šiklandu

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Kraj Vysočina nebo navštivte Kurzy a workshopy v celé ČR.
Znáte zábavní park Šikland? A věděli jste, že kromě výletů pro rodiny s dětmi, dovolených a kulturních akcí pořádá také letní dětské tábory?
Tábor se koná přímo v Šiklandu, největším zábavním parku České republiky, v prostředí, které je snem každého dítěte. Tolik zážitků, dobrodružství, legrace a poznání nikde jinde nezažije. Dětem jsou k dispozici všechny atrakce, aquapark, nepřijdou ani o divadelní představení a ohňovou show, strašidelnou noční jízdu vláčkem, čí návštěvu zámku Draxmoor v Dolní Rožínce. A to vše je jen doprovodný program k tomu hlavnímu – tematickému zaměření vybraného tábora.
 
Děti mohou vybírat ze tří témat:
Jezdecký tábor je určen pro všechny milovníky koní, kteří si chtějí užít čas s nimi v nejvyšší možné míře. Děti mají možnost trávit s koníky celé dny, učí se, jak o ně pečovat, jak porozumět jejich krásné duši, jezdectví trénují v hale, kruhové jízdárně i ve volné přírodě.
Co děti čeká: Profesionální prostředí plně vybaveného jezdeckého klubu, které je vhodné pro malé i velké jezdce, zkušené i úplné začátečníky. Bohatý výběr koní od nejmenšího minipony až po urostlého fríského koně. Kromě toho mají děti možnost účastnit se tréninků s kaskadéry, zvolí si svoji Miss kůň a připraví vlastní vystoupení v amfiteátru. Po celou dobu se jim plně věnují zkušení trenéři a program je možné individuálně přizpůsobit.

Dobrodružný tábor
Letos si v Šiklandu připravili dvě témata dobrodružného táboru a s nimi spojené celotáborové hry.

Výprava s Indiana Jonesem
Na strhující expedici s hrdinou Indiana Jonesem děti zažijí veliké dobrodružství a naučí se spoustu nových dovedností, které se všem badatelům budou v životě hodit. Co děti čeká: Naučí se orientovat v přírodě podle mapy a kompasu, rozdělávat oheň, při vyrábění z přírodních surovin získají zručnost, budou řešit rébusy a hlavolamy, ale i netradiční vodní hádanku, svezou se na koni a zažijí dobrodružnou vlakovou loupež. Samozřejmě nesmí chybět archeologický objev a cestování v čase. Celý děj se bude odehrávat ve stylu únikové hry, a proto o napětí a překvapení nebude nouze.

Jumanji
Děti se nechají vtáhnout do tajuplné džungle, kde je čeká hromada zábavných úkolů a vzrušujícího dobrodružství, vymyslí si vlastního avatara, herní přezdívku a speciální schopnosti, které budou jejich pomocníkem při zdolávání překážek, které jim Jumanji hra připraví. Co děti čeká: Užijí si zábavu a dobrodružství při hledání indicií a plnění úkolů, kdy cílem je překonat kouzlo hry, vyhrát ji a vrátit se domů. Budou řešit rébusy a hlavolamy, pátrat v přírodě. Rozvinou tak svoje logické myšlení, představivost a nepochybně i odvahu. Kromě toho si užijí jízdu na koni, překonají nástrahy řeky a přesvědčí se, že když dají hlavy dohromady a táhnou za jeden provaz, dokáží splnit jakýkoliv úkol.

Herecký tábor je novinkou sezóny 2024. Kde jinde, než ve westernovém městečku zábavního parku Šikland by měla probíhat herecká průprava? Znají zde dokonale toto řemeslo, však už ho úspěšně provozují 30let a své zkušenosti rádi předají další generaci. Mají vlastní divadlo, kulisy, pódium i diváky. Vaše děti tak zažijí, co skutečně znamená být hercem. Tábor je určen nejen dětem, které chtějí rozvíjet svoje nadání, ale i těm, kteří se ještě trochu stydí a mají strach z vystupování na veřejnosti. Naučí se spolupracovat v kolektivu, práci s textem, zlepší komunikativnost a prezenční schopnosti. Zábavnou formou se zbaví ostychu a rozvinou svoji kreativitu. Co děti čeká: Děti si pod vedením zkušených instruktorů a skutečných herců osvojí herecké dovednosti, společně připraví scénář, nacvičí vlastní představení, a to na závěr předvedou před širokým publikem. Rozvinou tak svoje nadání, naučí se mnoho zajímavého z divadelního, pěveckého či tanečního oboru, dozví se, jak překonávat trému, jak pracovat v týmu a užijí hodně zábavy.
 
Děti si z táboru odnesou nejen spoustu krásných zážitků, ale i táborové tričko, které dostávají ZDARMA a slevu na vstup do Šiklandu pro své rodinné příslušníky. Společně se tak můžete podívat do míst, kde tábor trávili a užít si den v zábavním parku.

Noční strašidelné prohlídky v Draxmooru

Prohlídky pro dospělé, co se chtějí opravdu bát. V zámku se objeví mnoho příšer ze záhrobí a můžete zkusit svoji odvahu.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Noční strašidelné prohlídky v Draxmooru

Prohlídky pro dospělé, co se chtějí opravdu bát. V zámku se objeví mnoho příšer ze záhrobí a můžete zkusit svoji odvahu.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Blue Style Prima Fest 2024

Již pátý ročník letního rodinného festivalu se uskuteční v největším zábavním parku Šikland na Vysočině. Dvoudenní akce pro všechny, kteří milují rodinné zážitky, nabídne v termínu 12. a 13. července 2024 široké spektrum aktivit pro celou rodinu.
Zvole, Kraj Vysočina

Road Fest Šikland – Mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů 2024

Mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů, který se koná v samém srdci Vysočiny i letos nabízí bohatý program pro všechny milovníky amerických klasik.
Zvole, Kraj Vysočina

Den koní na Edenu 2024

Datum 11.5 a 20.7 si nikdo z Vás nemůže nechat utéct. Čeká nás totiž veřejností milovaná akce Den koní v centru Eden. I pro náš tým je tato akce srdeční záležitostí a proto dbáme na to, aby se všem akce vryla do paměti.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Slavnosti sklizně v Centru Eden 2024

Tradiční slavnosti sklizně na Edenu, jako každý rok, i letos vás 17. až 18. srpna čeká bohatý doprovodný program.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Slavnosti brambor na Edenu 2024

Slavnosti brambor jsou tady! Tradiční akce pro celou rodinu v Bystřici nad Pernštejnem nabízí zábavný program po celý víkend 21. až 22. září.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Pejskiáda v Centru Eden

Největší psí akce v Centru Eden. Přijďte si s pejskem zasoutěžit nebo se jen tak podívat a užít si společný sraz pejsků!
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.
Zvole, Kraj Vysočina

Přírodní aquapark na Šiklově mlýně

Koupací biotop se nachází v areálu westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. K čistění vody se nepoužívají chemické přípravky, ale k odstraňování nežádoucích látek dochází pomocí přirozených biologických procesů působením mikroorganismů a vodních rostlin.
Zvole, Kraj Vysočina

Offrad polygon ve Zvoli

Pravidelně se na offroadové dráze konají závody, srazy, firemní akce, ale můžete si uspořádat i svoji vlastní akci.
Zvole, Kraj Vysočina

Kostel sv. Václava ve Zvoli

Kostel je dominantou obce a honosnou stavbou, která si zaslouží úctu a obdiv. Do dnešní podoby byl vystavěn v letech 1713 – 1717 podle projektu Jana Blažeje Santiniho Aichla.
Zvole, Kraj Vysočina

Lom Dolní Rožínka

Zatopený lom na severním okraji Dolní Rožínky kromě romantických procházek láká také ke koupání.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Strašidelný zámek Draxmoor, je historická budova s expozicí strašidel, 3D kinem a nádvořím. Můžete se bát, bavit, fotit dle libosti. Na konci trasy na vás čeká jízda strašidelným výtahem a návštěva podzemí.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Jezdectví na Zámeckém statku v Dolní Rožínce

Zámecký statek je umístěn v obci Dolní Rožínka přímo uprostřed kraje Vysočina. V roce 2010 byla dokončena rekonstrukce statku na moderní centrum westernového jezdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců. Statek tak nabízí víkendové jezdecké pobyty, westernovou jezdeckou školu i ubytování.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Klasicistní zámek Dolní Rožínka

Renesanční zámek vznikl přestavbou tvrze v 16. století. V letech 1781-89 jej nechal Jan Nepomuk klasicistně upravit.
Dolní Rožínka, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Šikland

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního parku v ČR – Šiklandu.
Zvole, Kraj Vysočina

Hotelový resort Šikland

Ubytování v areálu Šiklův mlýn. Hotelové budovy Colorado Grand a Arizona v mexickém stylu nabízejí ve svých interiérech moderně zařízené a vybavené pokoje.
Zvole, Kraj Vysočina

Penzion Hájenka Zátoky

Hájenka Zátoky je penzion rekonstruovaný na základech staré myslivecké hájenky. Nachází se uprostřed lesů na Vysočině, na samém okraji CHKO Žďárské vrchy.
Dlouhé, Kraj Vysočina

Balónový hotel a pivovar Radešín

V samém srdci Vysočiny naleznete klidný hotel, výbornou restauraci a především domácí pivovar Balónový hotel Radešín. Ať už sem zavítáte jen na skok či na delší pobyt, rozhodně nebudete litovat.
Bobrová, Kraj Vysočina

Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Ala hotel se nachází v průmyslové zóně města Bystřice nad Pernštejnem a je ideálním místem pro odpočinek po náročných pracovních jednáních i pro soukromou rekreaci. Hosté zde naleznou i příjemné wellness centrum.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Sporthotel Bystřice nad Pernštejnem

Moderní dvouhvězdičkový hotel garni.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Restaurace Club v Bystřici nad Pernštejnem

Útulná restaurace Club se nachází v klidné části města Bystřice nad Pernštejnem a je součástí kulturního domu. Svým hostům nabízí příjemné prostředí, skvělou obsluhu a velký výběr pokrmů i alkoholických a nealkoholických nápojů.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina

Pivnice Kozlovna v Bystřici nad Pernštejnem

Stylová pivnice v Bystřici nad Pernštejnem spojuje to nejlepší z tradičního českého pivovarnictví s moderními trendy pohostinství – českou kuchyni a tankové pivo. Pro zákazníky je zde k dispozici bezdrátový internet zdarma.
Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina