ÚvodKalendář akcíSportovní akceMistrovství světa v ledním hokeji 2024
Sportovní akce

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Pořadatelem 87. světového šampionátu v ledním hokeji je v roce 2024 Česká republika. Mistrovství v hokeji se bude konat od 10. do 26. května v Praze a Ostravě.

Mistrovství světa v hokeji 2024

Pořadatelé Mistrovství světa v hokeji v roce 2024 vybrali pro pořádání pražskou O2 Arénu a ČEZ arénu v Ostravě stejně jako při pořádání MS 2015 a 2004. MS se v Praze bude pořádat už po jedenácté (1933, 1938, 1947, 1959, 1972, 1978, 1985, 1992, 2004, 2015). První MS se konalo v roce 1920 coby součást olympijských her v Antverpách. Pravidelně se hraje každou sezonu od roku 1930 (výjimku tvořilo období 2. světové války, do roku 1968 bylo MS v roce ZOH jejich součastí, ve třech případech pak kvůli kolizi s olympijským rokem odpadlo).

Systém šampionátu se během let měnil. V současnosti jsou týmy rozděleny do čtyř výkonnostních skupin, mezi nimiž se sestupuje a postupuje. Od roku 1992 vrcholí závěrečné boje o medaile v play off. Od roku 2012 se turnaj šestnáctičlenné elity hraje ve dvou skupinách po osmi týmech. Čtyři nejlepší postupují přímo do play off a poslední z každé skupiny přímo sestupuje do Divize I.


Herní plán s atraktivními zápasy na každý den

Finální podobu herního plánu Mistrovství světa v hokeji 2024 schválila Mezinárodní hokejová federace IIHF a všechny zainteresované strany. Český tým si odbude premiéru v Praze v pátek 10. května proti Finsku ve 20:20 místního času. V odpoledním zápase nastoupí na led Švýcarsko proti Norsku. Ostatní týmy si ve skupině A poprvé zahrají o den později – Velká Británie proti Kanadě, Rakousko proti Dánsku a Norsko proti Česku.

Ve slezské metropoli zahájí v pátek 10. května program Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji Slovensko proti Německu od 16:20. O body ve skupině B se ve večerním zápase utká Švédsko se Spojenými státy. V sobotu 11. května si zahraje Francie proti Kazachstánu od 12:20, Polsko proti Lotyšsku od 16:20 a program uzavře večerní zápas USA proti Německu.
 

Kvalifikované týmy 2024 na MS v ledním hokeji

Česko (hostitel)
Dánsko
Finsko
Francie
Kanada
Kazachstán
Lotyšsko
Německo
Rakousko
Slovensko
Švédsko
Norsko
Švýcarsko
USA


Základní skupiny MS v ledním hokeji

 • Skupina A – Praha:
 • Finsko
 • Kanada
 • Švýcarsko
 • Česko
 • Dánsko
 • Norsko
 • Rakousko
 • Velká Británie

Skupina B – Ostrava
 • USA
 • Německo
 • Švédsko
 • Slovensko
 • Lotyšsko
 • Francie
 • Kazachstán
 • Polsko


Denní balíček na zápasy s českým týmem už od 2 080 korun

Pořadatelé rozdělili vstupenky do šesti skupin podle atraktivity zápasů i hracích dní a tří cenových kategorií podle umístění sedadla v aréně. Vstupenky jsou v prodeji na oficiální webové stránce akce od 10. října 2023.

Cenové rozpětí nejlevnějších denních balíčků na české a slovenské zápasy se pohybuje v rozpětí od 2 080 korun za třetí cenovou kategorii do 3 480 korun za první cenovou kategorii. Za nejatraktivnější denní balíček, kde se utká domácí tým s Kanadou a Finsko se Švýcarskem, fanoušci zaplatí od 2 980 za třetí cenovou kategorii do 4 880 korun za první cenovou kategorii.

Na všechny zápasy základní části a obě ostravská čtvrtfinále si fanoušci mohou zakoupit vstupenky u společnosti Ticketportal, na utkání play-off v hlavním městě u společnosti Ticketmaster. Balíček na zahraniční celky v den, kdy nehraje česká nebo slovenská reprezentace, bude začínat na 1 180 korunách za třetí cenovou kategorii.
 

Family Game Tickets

Veškeré vstupenky se v první fázi prodeje budou prodávat pouze formou denních balíčků kromě family game tickets. Konkrétně se jedná o soboty 11. a 18. května a úterý 21. května se začátkem utkání ve 12:20. Cena za tyto vstupenky startuje na ceně 190 korun.
 

Finálový víkend za stejné ceny jako v roce 2015

Ceny denních balíčků na čtvrtfinálová utkání začínají na 3 980 korunách za třetí cenovou kategorii. V případě postupu, si domácí reprezentace zahraje čtvrtfinále ve čtvrtek 23. května. Pro českého fanouška je to skvělá zpráva, protože vstupenky na čtvrtfinále ve srovnání s Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji 2015 podražily jen o pár set korun. Semifinále se pořadatelé i přes nárůst nákladů rozhodli ponechat za stejnou cenu jako v roce 2015 a za zápasy o zlato a bronz zaplatí fanoušci dokonce méně než na posledním českém Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji.

Prodej vstupenek probíhá na oficiálním webu akce 2024.iihfworlds.com/vstupenky.

Aktuality

Monika Bagárová v O2 areně

Je to 14 let, co se Monika Bagárová zúčastnila soutěže Česko Slovenská SuperStar. Ve čtvrtek 12. září oslaví tato úspěšná a oblíbená zpěvačka své 30. narozeniny ve vysněné O2 areně.
Praha 9, Praha

Elán v O2 areně

Jedna z nejpopulárnější československých kapel Elán odehraje v září v pražské O2 areně hned dva koncerty. V pátek 20. 9. koncert Elán 70, k 70. narozeninám zpěváka a baskytaristy Joža Ráže. O den později přidaný koncert Pre Vaša, na počest Vaša Patejdla.
Praha 7, Praha

Elán v O2 areně

Jedna z nejpopulárnější československých kapel Elán odehraje v září v pražské O2 areně hned dva koncerty. V pátek 20. 9. koncert Elán 70, k 70. narozeninám zpěváka a baskytaristy Joža Ráže. O den později přidaný koncert Pre Vaša, na počest Vaša Patejdla.
Praha 7, Praha

Melanie Martinez – The Trilogy Tour

Multiplatinová alternativně-popová hvězda Melanie Martinez se vrací do Prahy. Ve středu 16. 10. vystoupí v O2 areně v rámci turné The Trilogy Tour.
Praha 9, Praha

Karel Gott – jeho písně žijí dál

U příležitosti připomínky pěti let od odchodu Karla Gotta i jeho nedožitých 85. narozenin se v úterý 5. listopadu jeho písněmi opět rozezvučí pražská O2 arena na koncertě Karel Gott – jeho písně žijí dál!
Praha 9, Praha

Kabát v O2 areně

Připravte se na jedinečný rockový zážitek! Legendární rocková kapela Kabát oslaví 35 let ve stejné sestavě akcí Po Čertech Velký Turné 2024. V rámci tohoto turné odehraje dva koncerty v pražské O2 areně a to 8. a 9. listopadu 2024.
Praha 9, Praha

Childish Gambino v O2 areně

Na co sáhne, to promění ve zlato. Donald Glover aka Childish Gambino se vrací na koncertní pódia. Do pražské O2 areny zavítá 12. listopadu 2024 v rámci své The New World Tour.
Praha 9, Praha

Monster Meeting v O2 areně

Po dvouleté exkluzivní koncertní projekt Monster Meeting se vrací s novou energií. Tato oblíbená koncertní show, známá svým společným vystoupením dvou headlinerů v jeden čas na jednom pódiu, završí své letošní open air turné velkolepým megakoncertem v pražské O2 areně dne 22. listopadu 2024.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Malá O2 arena – O2 universum

Multifunkční a kulturní centrum O2 universum, tzv. malá O2 arena, přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a zabírá plochou téměř 50 tisíc m². Slouží jako moderní multifunkční centrum pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání i kongresů.
Praha 9, Praha

O2 Arena Praha

O2 arena, dějiště desítek atraktivních sportovních a kulturních událostí, patří k nejmodernějším stánkům v Evropě s kapacitou až 18 tisíc míst. Byla otevřena v roce 2004 při konání mistrovství světa v ledním hokeji a od té doby každoročně přivítá přes 600 tisíc lidí.
Praha 9, Praha

Nadační fond The Music FunDation

Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Jak v trubce vzniká zvuk? Připravili jsme hudebně vzdělávací workshopy pro celé třídy dětí ZŠ.
Praha 9, Praha

Monkey´s Gym pořádá narozeninové oslavy pro malé sportovce

Na oslavy svých narozenin vzpomínají děti často celý život. A přesně to je cílem rodičů: připravit jim tak krásnou party, aby na ni jen tak nezapomněly. V profesionálních dětských tělocvičnách Monkey´s Gym na ně čeká skutečně pestrý sportovní a doprovodný program.
Praha 9, Praha

Monkey´s Gym pořádá narozeninové oslavy pro malé sportovce

Na oslavy svých narozenin vzpomínají děti často celý život. A přesně to je cílem rodičů: připravit jim tak krásnou party, aby na ni jen tak nezapomněly. V profesionálních dětských tělocvičnách Monkey´s Gym na ně čeká skutečně pestrý sportovní a doprovodný program.
Praha 6, Praha

Avatar VR herna Praha

Zažijte ve virtuálním světě to, co v reálném nemůžete. Avatar Herna vám dopřeje atmosféru, kde se budete cítit jako doma. Vyberte si jednu ze tří family rooms a vyzkoušejte si virtuální realitu z pohodlí ,,našeho gauče.‘‘
Praha, Praha

Saunování v saunovém světě Saunia v Galerii Harfa

Saunia je se svými 15ti pobočkami jedničkou mezi saunovými světy v ČR. Je unikátní svým umístěním v obchodních centrech, takže disponuje skvělou dopravní dostupností. V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.
Praha 9, Praha

Bagr Spot na Harfě

Dětské hřiště s bagrem a drapákem. Funkčními modely bagru a drapáku pro malé stavitele. Ideální umístění vedle Dinoparku přináší dvojitou porci zábavy. Perfektní volba pro rodiny hledající interaktivní zážitky ve Vysočanech.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Stages Hotel Prague

Lifestylový Stages Hotel Prague nabízí ubytování v moderním designovém hotelu v těsném sousedství O2 areny. Hostům je k dispozici 300 pokojů.
Praha 9, Praha

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Praha 9, Praha

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha

Čajovna Shisha

Tradiční pražská čajovna od roku 2006. Široká nabídka čajů z celého světa, vodních dýmek s velkým výběrem tabáků, drobného občerstvení k čaji, medovníku a medoviny.
Praha 9, Praha

Clarion Congress Hotel Prague

Čtyřhvězdičkový kongresový hotel představuje v současnosti jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice.
Praha 9, Praha

Cukrárna Amarilis Vysočany

Nabízíme široký výběr dortů, zákusků, cukrářských výrobků, chlebíčků a obložených mís.
Praha, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Wellness hotel Step

Hotel Step se nachází v klidné části Prahy 9, pouhé 3 km od centra města, v blízkosti metra Palmovka. Hotel nabízí luxusní vodní a saunový svět Infinit a sportovní centrum.
Praha 9, Praha