Majáles je oslava jara a studentského života. Co dělá Majáles takovým, jaký je? Jsou to lidé, kteří se ho účastní. A ti lidé jsou jací? Příjemní, mladí, pozitivní… Majáles je zážitek, který je nejlepší poznat na vlastní kůži, letos 17. 5. 2025 již 34. ročník!
Plzeňský Majáles – oblíbená studentská slavnost jara v Plzni, již podruhé na ploché dráze na Borech. Největší západočeský festival opět nabídne svými před hlavními dny bohatý program studentských dnů na akademické půdě a ve VŠ klubech, který vyvrcholí v sobotu 17. května 2025.
Majálesový průvod je tradičním prvkem majálesových oslav, družiny kandidátů na krále majáles z jednotlivých škol staví alegorické vozy a všichni ostatní se buď nastrojí, nebo jen zúčastní pochodu z centrálního náměstí k místu konání oslav. Pro účastníky průvodu jsou připraveny soutěže o nejlepší masky, alegorické vozy, ale i tekuté energické či chmelové povzbuzovací prostředky.
Jedná se o tradiční květnovou studentskou slavnost, jejíž tradice sahá až do středověku. Ulicemi města prochází průvod masek a alegorických vozů, tvořený studenty univerzit a vysokých škol. Svoje putování zakončí na předem stanoveném místě, kde začne studentská veselice spojená s volbou krále či královny, který by měl být oporou studentů po celý následující rok.
A letošní kapely? Chinaski, Viktor Sheen, Rybičky 48, Hard Rico, Horkýže slíže, Yzomandias, Ewa Farna a další.
Plzeňský Majáles, který se koná 17. května 2025, slibuje bohatý program, tradiční průvody a vystoupení populárních kapel.
Plzeňský Majáles je oslava jara a studentského života.
Nabízí bohatý program studentských dnů na akademické půdě a ve VŠ klubech, který vrcholí v sobotu hlavními oslavami.
Během průvodu mohou vidět alegorické vozy a účastníky v maskách.
Konají se soutěže o nejlepší masky a alegorické vozy.
Tradiční Majáles má kořeny sahající až do středověku.
V roce 2025 vystupují kapely jako Chinaski, Viktor Sheen, Rybičky 48 a další.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.