Šlikovka
Historické a vojenské akce

Slavnosti města Jáchymov

Jáchymov vás zve na historické městské slavnosti. Těšit se můžete na pestrý program z doby Štěpána Schlika. Projdeme se spolu renezancí a protančíme až do současnosti. Přijďte navštívit historické hornické město, zařazené mezi hornickou oblast Krušnohoří UNESCO a užijte si s námi velkolepé oslavy!
V historických kulisách Šlikovky (věže hradu, kde Schlikové počali s ražbou tolarů) se budou odehrávat bohaté slavnosti města Jáchymov. V rámci historického programu je pro všechny návštěvníky nachystána Rytířská stezka, kde si budete moci vyzkoušet např. ražbu tolarů, obléci se do historických kostýmů nebo ochutnat pravou renesanční kuchyni. Čekají vás kejklířské pohádky, šerm, akrobacie i tanec. Slavnosti zahájí osobně hraběnka Margaretha Schliková s historicým průvodem Štěpána Schlika. 

Celý den budou k dispozici stánky s rozmanitým občerstvením i řemeslnými výrobky, nachystán je fotopoint, dílničky i malování na obličej. Nebude chybět ani hudební doprovod a spektakulární ohňová show.

Město Jáchymov zve všechny milovníky zábavy, historie i dobrého jídla. Slvanosti města Jáchymova budou i letos velkolepé, jak se na vstupní bránu Krušných hor a město v zóně UNESCO sluší.

Program slavností:

13.00 - Zahájení slavností
14.00 - Slavnostní příchod historické družiny
14.15 - Rytířský turnaj o Jáchymovský tolar
15.00 - Bohatý hudebně historický program / sokolníci / akrobacie / tovaryšská stezka
16.00 - BENEDICTUS / historická hudba
18.00 - MANIAC / dance rock
20.00 – DAVID KRAUS s kapelou
21.30 - SMORG / pohodový rock na závěr
22.30 - Velkolepá ohnivá show v podání uskupení MERLET
Celým odpolednem nás provede Filip Koryta, mistr ČR ve slam poetry

Provozovatel

Městský úřad Jáchymov

náměstí Republiky 1
362 51 Jáchymov
Tel.:
+420 353 808 111
Email:
podatelna@mestoja...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.mesto...
GPS:
50,371413 12,913575
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Jáchymov
Tipy na výlet:
Jáchymov a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Aktuality

Běh okolo Panoramy 2024 – 68. ročník

Běh okolo Panoramy je tradiční přespolní běh v náročném horském terénu v okolí jáchymovského fotbalového stadionu pro všechny věkové kategorie.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Den na snowboardu

Náborový den na Božím Daru (Skiareál Hranice), prezentace sportovních klubů, představení snowboardingu a jeho disciplín (snowboardcross, slopestyle, big air). Ukázky disciplín, exhibice závodníků, možnost vyzkoušet si jednotlivé disciplíny. Malé závody pro děti ve vybraných disciplínách.
Boží Dar, Karlovarský kraj

Anenská pouť Boží Dar

Oslavy 5. výročí zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na seznam UNESCO. Krušnohorské tržiště.
Boží Dar, Karlovarský kraj

RegionBeat & Scooter contest

Přehlídka regionálních kapel a soutěž koloběžek.
Ostrov, Karlovarský kraj

Jak si hráli rodiče?

Výstava, která potěší hlavně rodiče a jejich děti.
Ostrov, Karlovarský kraj

56. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana

Současná filmová a televizní tvorba pro děti a mládež. Besedy s filmovými tvůrci a herci. Vzdělávací a preventivní programy, osobní rozvoj, divadla, koncerty, autogramiády, zpravodajství.
Ostrov, Karlovarský kraj

Iva Bittová a Antonín Fajt

Program je dialogem dvou odlišných generací, … souznění hudebního jazyka matky a syna.
Ostrov, Karlovarský kraj

Il Pianto Amoroso

Překrásný koncert barokní hudby v nově zrekonstruovaném kostele Zvěstování Panny Marie v Posvátném okrsku Klášterního areálu v Ostrově. Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera. Účinkují: Hana Blažíková & Collegium Marianum.
Ostrov, Karlovarský kraj

Expozice Knihovna Latinské školy v Jáchymově

V Jáchymově, ve sklepních prostorách radnice, si prohlédnete unikátní expozici starých tisků a rukopisů s názvem "Knihovna Latinské školy". Kromě expozice vzniklo ve sklepení také nové infocentrum a internetová kavárna.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Medvědí stezka v Jáchymově

Necelé 3 km dlouhá Medvědí stezka v Jáchymově, kterou pro malé i velké připravilo Informační centrum, vás provede místy, kde se dříve těžilo stříbro, tajně se razily první jáchymovské tolary a kde byl spatřen a snad i uloven poslední medvěd na Jáchymovsku.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Městská památková zóna Jáchymov – radioaktivní, léčebné i hornické město

Na úpatí Krušných hor, asi 10 km od nejvyššího vrcholu Klínovce (1.244 m n.m.), leží město Jáchymov. Městská památková zóna zde byla vyhlášena v roce 1992. Zahrnuje historické jádro bývalého těžebního města, proslulého těžbou stříbra dalších rud od 16. století.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Jáchymovské peklo – naučná stezka připomínající život politických vězňů

Okolím lázeňského Jáchymova vede naučná stezka připomínající život tisíců politických vězňů z blízkých pracovních táborů při uranových dolech.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Muzeum Jáchymov

Jáchymovské muzeum se nachází v historické budově mincovny z 1. poloviny 16. století, která je situované nad místní radnicí, nedaleko kostela sv. Jáchyma.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Kostel sv. Jáchyma v Jáchymově

Kostel sv. Jáchyma byl postaven v letech 1534–1540 jako první luteránský (protestanský) kostel v Čechách. Po bitvě na Bílé hoře byl uzavřen a následně vysvěcen jako katolický kostel. Výrazně do jeho podoby promluvil ničivý požár z konce 19. století.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Návštěvnické centrum UNESCO v Jáchymově – ve výstavbě

V Jáchymově vzniká návštěvnické centrum UNESCO, které se město rozhodlo zřídit pět let po zapsání Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v roce 2019. Plánované otevření je v roce 2026.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Důl Svornost v Jáchymově

Důl Svornost pochází z roku 1518 a od roku 1530 je nejdéle pracujícím dolem ve střední Evropě. Nejprve se zde těžilo stříbro, později smutně proslul těžbou uranu politickými vězni. Důl je aktuálně uzavřen.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 se nachází v horní historické části města Jáchymov za Radnicí a Muzeem. Název je odvozen od roku založení města.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Sport hotel Můstek

Sport hotel Můstek leží na úpatí nejvyšší hory Krušných hor Klínovce (1244 m. n. m.) v údolí klínoveckého potoka, který je ze tří stran obklopen přírodní hradbou.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Vila Jáchymov

Vila Jáchymov nabízí 10 různě velkých apartmánů. Většina z nich má krásný výhled do jáchymovského údolí.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Stellplatz Havlovka u Jáchymova

Stellplatz Havlovka se nachází v Krušných horách nad Jáchymovem, mezi osadou Mariánská a Nové Město, u stejnojmenné restaurace. Jedná se o samotu, v jejímž okolí jsou jen louky a lesy.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Lesní restaurant & penzion U Jezírka v Jáchymově

Lesní restaurant a penzion, uprostřed čisté přírody Krušných hor nabízí klidné a příjemné ubytování i esenci klasické české kuchyně a moderní gastronomie.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior, modernizovaný v roce 2019 a umístěný ve svahu nad jáchymovským údolím tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Jáchymov.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Komplex Curie

Přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky, se nachází lázeňský komplex Curie, který je propojen bezbariérovým koridorem s dalšími lázeňskými budovami, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Penzion Dalibor

Vila z roku 1930 je depandance patřící k lázeňskému hotelu Běhounek, v jehož blízkosti se nachází.
Jáchymov, Karlovarský kraj