Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte
Výstavy v celé ČR.
Výstava čtyř přátel, kteří spolu vystavují pro radost ze setkávání a společného pobývání, objevování nových míst a v neposlední řadě i vzpomínání na věci spoluprožité. A z posledně jmenovaného důvodu také vznikla myšlenka na výstavu zdejší, Dobršskou.
Dobrš se svou tajemnou tvrzí, ve které před mnoha lety dva z nich David Vávra a Marcela Burdová, zažili mnohé. Jsou to vzpomínky na úvozy plné žlutých rozkvetlých janovců, na rozpálenou plechovou střechu, ze které je úchvatný rozhled po líbezné krajině, na líná letní odpoledne trávená u umakartových stolů okolních pohostinství, bzučení much a chození rozkvetlými loukami. Také na učení se věcí mnohých, a to i malování v plenéru a hraní na varhany v kostelech. Staré vzpomínky zahalené zapomněním i jiskřivými obrazy, plné vůní a snů. Až do dětství sahají vzpomínky Jitky Hilské a cyklus Vítězslava Fejlka vyjadřuje jeho zalíbení v literární postavě.
David Vávra ( *1957)
Akademický architekt, muž mnoha dalších profesí a aktivit. Architektonické realizace (divadla, kostely, knihovny, rodinné domy), popularizátor (Šumná města, Po stopách českých architektů), přednášky a publikace nejen o architektuře. Zakladatel divadla Sklep, dramatik, herec, básník, náruživý sportovec a kreslíř. Vystavuje samostatně i s přáteli.
Marcela Burdová (*1957)
Vystudovaná zemědělská inženýrka, malířka krajinářka (doc. Oldřich Smutný), Sklepačka, produkční divadla Dobeška a lektorka Studia Dobeška. Maluje a zkoumá místa v krajinách blízkých i vzdálených, ale vždy jejímu srdci blízkých. O krajinu se též fyzicky stará. Vystavuje samostatně i s přáteli.
Vítězslav Fejlek (*1957)
Po absolvování katedry scénografie na pražské DAMU pracoval v angažmá v několika divadlech a
vedle toho se věnoval spolupráci se soubory divadel malých forem. Za tuto práci byl v r. 1988 oceněn
Českým literárním fondem. Od roku 1991 je na volné noze, spolupracuje především s Českou televizí,
aktuálně na "Historie.cz", "Fokus VM" a jiných pořadech. Pravidelně vystavuje volnou tvorbu společně s M. Burdovou, J. Hilskou a D. Vávrou. Cyklus inspirovaný dílem J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka vzniká od r. 2014 a je vyjádřením
zalíbením autora v této knize.
Jitka Hilská (*1953)
Žije a pracuje v Praze. Vystudovala scénické výtvarnictví na Divadelní fakultě AMU v Praze. Do roku 2016 členka Nového sdružení pražských umělců, od r. 2022 v Jednotě umělců výtvarných (JUV). Maluje akrylem a olejem na plátno, v drobných pracích kombinuje různé techniky. Od r. 2003 fotografuje. Zdrojem inspirace jsou setkání, která znamenají souznění. Je to poezie – především básně Jana Skácela a Bohuslava Reynka, může to být i hudba, píseň. Jsou to emoce, spojené s okouzlení krajinou, architekturou. Vystavuje samostatně, s přáteli a na spolkových výstavách v Čechách a zahraničí.
Kurátor výstavy: Ivo Kraml
Vernisáž v sobotu 5.10.2024 ve 14:00.
Výstava potrvá do 2.11.2024.
Výstava je přístupna o víkendech vždy odpoledne na vyžádání na tel. 777 641 164.