Ježdění na našem kolejišti tentokrát z našimi mašinkami od našich severnich sousedů. Dzień dobry.
Hlavním motivem a inspirací klubového kolejiště se stala již neexistující budova železniční stanice Praha-Vysočany. Důvodů k výběru jsme měli mnoho, jmenujme alespoň několik z nich – jednalo se o jediné pražské nádraží s ostrovně umístěnou budovou; s využitím dnes již neexistující trati na Těšnov zaústění tratí do pěti směrů (a z toho vyplývající bohaté provozní možnosti); relativně krátké dopravní koleje a uspořádání, a také množství vleček napojených do stanice.
Kromě vysočanského nádraží se tedy dále na kolejišti nacházejí: koncová stanice lokálky (pracovně "Libeň dolní"), Odbočka Skály, fiktivní areál "vlečka ČKD" a nádraží skryté. Hrubá stavba kolejiště je vytvořena na dřevěných rámech, traťové a staniční pláně pak z MDF desek. Základem krajiny je tradičně pěnový polystyren, finální povrchy jsou tvořeny kombinací fóliáží, posypů i jiných materiálů.
Skutečnou ozdobou kolejiště se staly stavby z dílny Mistra Suchana – staniční budova a obě stavědla ve Vysočanech.
Prozkoumejte fascinující modely a repliky, včetně neexistující železniční stanice Praha-Vysočany, na unikátní železniční výstavě v Roztokách.
Hlavním zdrojem inspirace je již neexistující budova železniční stanice Praha-Vysočany.
Klíčovými důvody jsou unikátnost pražského nádraží s ostrovně umístěnou budovou, historické využití trati s mnoha směry a provozní možnosti, a množství vleček.
Na kolejišti se nachází koncová stanice lokálky Libeň dolní, odbočka Skály, fiktivní areál vlečka ČKD a skryté nádraží.
Kolejiště je postaveno na dřevěných rámech, s traťovými a staničními pláněmi z MDF desek a krajina tvořena polystyrenem a finální povrchy z fólií a posypů.
Stavby z dílny Mistra Suchana, konkrétně staniční budova a obě stavědla ve Vysočanech, jsou považovány za ozdobu kolejiště.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.