Příklad stavby středověkého založení s dosud zachovalou gotickou klenbou v presbytáři. Barokně přestavěný s renesanční věží s portálem z roku 1581.
Byl postaven na místě kostelíka ze 13. stol. Nejstarší písemná zmínka o novém, v gotickém slohu postaveném kostele je datována od roku 1419. Kostel několikrát vyhořel a byl přestavěn. Největší změnou bylo zbudování renesanční věže s krásným portálem z roku 1581, a později pak přístavba barokní kaple P. Marie, která se uskutečnila v letech 1681 – 82.
V polovině 18. století byla hlavní loď kostela přestavěna v barokním slohu a roku 1749 byla postavena zeď mezi farou a kostelem s kamennými vchodovými zárubněmi a se sochami Krista a sv. Petra a Pavla. Součástí jeho interiéru jsou pěkné pozdně barokní sochy.
Vlevo od hlavního vchodu farního kostela je umístěna Getsemanská zahrada. Ta původní s dřevěnými sochami byla pro svůj špatný stav zrušena roku 1930 a o rok později nahrazena novou s kamennými sochami, jejímž autorem je sochař F. Doležal z Olomouce. Představuje modlícího se Krista se třemi apoštoly na hoře Olivové. V roce 1993 musela být opatřena tepanou mříží, aby se zabránilo jejímu poškozování
Farní kostel ve Valašském Meziříčí, s unikátní kombinací gotických, barokních a renesančních prvků, včetně historických soch a Getsemanské zahrady.
Kostel má gotické základy s barokními a renesančními prvky.
Renesanční věž má portál datovaný do roku 1581.
Kostel byl několikrát přestavěn, vyhořel a poté obnoven, s největšími změnami jako výstavba renesanční věže a barokní kaple.
V interiéru se nacházejí pozdně barokní sochy.
Mezi farou a kostelem jsou sochy Krista a svatých Petra a Pavla.
Getsemanská zahrada obsahuje kamenné sochy, které zobrazují Krista modlícího se se třemi apoštoly na hoře Olivové.
Sochy vytvořil sochař F. Doležal z Olomouce.
Nejstarší písemná zmínka o gotickém kostele je datována od roku 1419.
Barokní kaple Panny Marie byla postavena mezi lety 1681 a 1682.
Tepaná mříž byla instalována k ochraně soch před poškozováním.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.