Výstava výběru děl umělců patřících do sbírky fondu Artefin.
Galerie v prostorách zámecké sýpky představuje různorodý výstavní program. V přízemí budovy došlo k rekonstrukci stávající expozice a aktuálně se zde vystavuje výběr děl umělců patřících do sbírky fondu Artefin.
Artefin je fond kvalifikovaných investorů, který se jako jediný v České republice zaměřuje převážně na nákup a prodej špičkových děl současného českého i zahraničního umění.
Mezi zastoupené umělce patří ze střední a starší generace současné české scény: Argišt Alaverdyan (*1991), Krištof Kintera (*1973), Stanislav Kolíbal (*1925), Jiří Matějů (*1980), Pavla Sceranková (*1980), Jiří Sopko (*1942) nebo Monika Žáková (*1987). Výjimečným jménem z mezinárodního prostředí je polský malíř Wilhelm Sasnal (*1972).
První poschodí je nadále věnováno odkazu sochaře a malíře Vladimíra Preclíka (1929 – 2008). Pro letošní rok se původní skladba expozice proměnila a akcentuje objektovou polohu Preclíkovy tvorby včetně mobilů. Další soubor děl, resp. bust představitelů české avantgardy se nachází v nejvyšším patře v podkroví budovy.
V druhém patře objektu zámecké sýpky je umístěna výstava k historii bechyňské keramické školy. Objekty ze školního depozitáře dokumentují historii od založení školy (1884) do konce 40. let 20. století. Připomenuty jsou všechny tři původní obory školy – hrnčířství, kamnářství a keramická malba.
Vystavené artefakty jsou dílem žáků školy i jejich učitelů a dokládají význam školy pro vznik keramického průmyslu v Bechyni.
Objevte různorodé umělecké díla v Galerii na zámku Bechyně, od českých umělců po mezinárodní talenty a historii keramické školy.
Artefin je fond kvalifikovaných investorů, zaměřující se na nákup a prodej špičkových děl současného českého i zahraničního umění.
Mezi zastoupené umělce patří Argišt Alaverdyan, Krištof Kintera, Stanislav Kolíbal, Jiří Matějů, Pavla Sceranková, Jiří Sopko, Monika Žáková a polský malíř Wilhelm Sasnal.
Na prvním poschodí je vystaven odkaz sochaře a malíře Vladimíra Preclíka, zaměřující se na jeho objektovou tvorbu včetně mobilů.
Ve druhém patře je umístěna výstava k historii bechyňské keramické školy s objekty dokumentujícími historii školy od jejího založení v roce 1884 do konce 40. let 20. století.
Původní obory školy zahrnovaly hrnčířství, kamnářství a keramickou malbu.
Škola hrála klíčovou roli v rozvoji keramického průmyslu v Bechyni.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.