Jeskyni naleznete v CHKO Český kras. Je přístupná od žluté turistické značky. V jeskyni byl učiněn unikátní nález břidlicové destičky s rytinou kozorožce.
Děravá jeskyně se nachází v Českém krasu, nedaleko známých
Koněpruských jeskyní.
Jedná se o malý prostor o rozměrech 7 x 3 m a s výškou 1,5-2 m, který se otevírá k jihovýchodu. Dalším otvorem, díky němuž dostala jeskyně svůj název, je krátký komín ve stropě.
Jeskyně byla poprvé osídlena již v mladším paleolitu lidem
kultury magdalénien. Z tohoto období pochází kromě hojné kamenné industrie, vyrobené z místního rohovce a zvířecích kostí i
unikátní nález břidlicové destičky s rytinou kozorožce. Zajímavé jsou také pozůstatky patrně po nějakém ohraničení obytného prostoru v podobě nízké zídky z menších kamenů ve vchodu, které se někdy vysvětlují jako pozůstatky přístřešku, chránícího vchod. V této vrstvě se nalezla také dvě zahloubená ohniště.
Dalšími obyvateli jeskyně byl lid s kulturou vypíchané keramiky z mladší doby kamenné, jenž zde zanechal stopy po ohništi, zlomky keramických nádob a patrně také žací nůž z rohovce. Posledními pravěkými návštěvníky byl lid halštatské kultury, který zde po sobě zanechal keramické střepy.