Kostel zasvěcený patronce Slezska sv. Hedvice je zároveň památníkem padlých bojovníků v první světové válce, z nichž mnoho bylo ze západního Slezska. Autorem návrhu byl významný vídeňský architekt a krnovský rodák Leopold Bauer.
Roku 1894 Johann Eichler vytvořil nadační fond na stavbu a provoz kostela zasvěceného patronce Slezska sv. Hedvice. K realizaci stavby se přistoupilo až o tři desítky let později. V průběhu první světové války, kdy zahynulo rovněž množství vojáků ze západního Slezska, bylo rozhodnuto, že se kostel stane památníkem těchto padlých.
Roku 1927 byla vypsána soutěž na projekt, přičemž podmínkou bylo, že architekt musí pocházet ze Slezska či zde alespoň trvale pobývat. Vítězným návrhem se stal projekt krnovského rodáka, významného vídeňského architekta a jednoho ze zakladatelů vídeňské secese Leopolda Bauera, který již dříve v Opavě projektoval obchodní dům Breda & Weinstein či budovu obchodní a živnostenské komory – dnešní Městský dům kultury Petra Bezruče.
Stavba byla dokončena před vypuknutím druhé světové války. Objekt se tak místo toho, aby začal sloužit věřícím, stal paradoxně vojenským skladištěm a jeho věž pozorovatelnou Luftwaffe. V roce 1993 byl u příležitosti 750. výročí úmrtí sv. Hedviky kostel slavnostně vysvěcen.
Kostel sv. Hedviky v Opavě je historickým a architektonickým skvostem, jehož vznik byl inspirován první světovou válkou jako památník padlých.
Autorem návrhu kostela sv. Hedviky v Opavě byl Leopold Bauer, významný vídeňský architekt a krnovský rodák.
Kostel byl zasvěcen sv. Hedvice, patronce Slezska, a zároveň sloužil jako památník padlých bojovníků z první světové války.
Během druhé světové války se kostel stal vojenským skladištěm a jeho věž byla využita jako pozorovatelna Luftwaffe.
Kostel byl slavnostně vysvěcen v roce 1993 při příležitosti 750. výročí úmrtí sv. Hedviky.
V roce 1894 Johann Eichler vytvořil nadační fond na stavbu a provoz kostela.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.