Kostel sv. Maří Magdalény postavil počátkem 18. století stavitel František Jedlička podle návrhu architekta Tomáše Haffeneckera z Prahy. Kostel i jeho interiéry jsou barokní.
Vzácnou součástí kostela jsou
sochy od řezbáře Ignáce Rohrbacha. Do roku 1907 byly v kostele
varhany, které jsou jednou třetinou varhan zrušeného kostela v Sedlci u Kutné hory. Druhá třetina varhan je v Přelouči a o třetí třetině se dodnes neví. Dnešní varhany byly koupeny v roce 1907 a roku 1994 byly
restaurovány.
Věž kostela měla kdysi kromě hodin i orloj, který byl dílem
Abrahama Chrudimského z roku 1646. Dnes uvnitř věže bije 5 zvonů. Podle pověsti se při slévání velkého zvonu v roce 1603 přiblížilo několik jeptišek a naházely do formy
dukáty, aby „zvon též zlatem zněl ke cti a slávě Boží“. Zajímavostí je, že ve střeše věže je vidět
komín od pece ve věžní světnici.
Objevte historii a unikátní architektonické rysy Kostela sv. Maří Magdalény, včetně barokních interiérů a fascinujících varhan.
Kostel sv. Maří Magdalény postavil ve začátku 18. století stavitel František Jedlička podle návrhu architekta Tomáše Haffeneckera z Prahy.
Kostel i jeho interiéry jsou v barokním stylu.
Původně byly varhany v kostele z varhan zrušeného kostela v Sedlci u Kutné hory, ale dnešní varhany byly koupeny v roce 1907 a restaurovány v roce 1994.
Věž kostela dříve měla orloj od Abrahama Chrudimského z roku 1646 a dnes jsou v ní 5 zvonů. Ve střeše věže je také komín od pece ve věžní světnici.
Podle pověsti, při slévání velkého zvonu v roce 1603 naházely jeptišky do formy dukáty, aby zvon zněl zlatem ke cti a slávě Boží.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.