Kostel spolu se sousední farou a hřbitovem vytváří malebný celek na úbočí kopce nad centrem vsi Brloh. Původní brložský kostel vznikl poč. 14. stol. nákladem Petra I. z Rožmberka. Kostel byl upraven na konci 17. století, fara pochází z pol. 18. století.
Původní brložský kostel byl zasvěcen svaté Maří Magdaléně. Vznikl mezi lety 1310–47 péčí Petra I. z Rožmberka. Z této stavby se zachovala věž a části obvodových zdí. V letech 1697–1704 je využil J. Canevalle při budování nového kostela. Míra zachování starších konstrukcí a inspirace původním vzhledem byly zřejmě značné, protože i stávající kostel vyhlíží spíše goticky. Jedná se o jednolodní stavbu, zakončenou trojbokým presbytářem a zastřešenou vysokou sedlovou, nad závěrem zvalbenou střechou. Věž je přiložena k jižnímu boku lodi. Kostel spolu se sousední farou a hřbitovem vytváří malebný celek na úbočí kopce nad centrem vsi.
Poznejte kostel sv. Šimona a Judy, jeho gotickou architekturu a historii zasazenou do malebného prostředí vesnice Brloh.
Původní brložský kostel vznikl poč. 14. stol. nákladem Petra I. z Rožmberka.
Původní brložský kostel byl zasvěcen svaté Maří Magdaléně.
Na konci 17. století byl kostel upraven, což zahrnovalo využití starších konstrukcí a inspirace původním vzhledem při budování nového kostela.
Současný kostel sv. Šimona a Judy má gotický vzhled a je jednolodní stavba s trojbokým presbytářem a vysokou sedlovou střechou.
Z původního brložského kostela se zachovala věž a části obvodových zdí.
Kostel sv. Šimona a Judy tvoří malebný celek spolu se sousední farou a hřbitovem na úbočí kopce nad centrem vsi Brloh.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.