Na místě původního dřevěného kostela z roku 1578 byla roku 1711 dokončena stavba barokního kostela Všech Svatých – jednolodní chrám s vysokou hranolovou věží.
Interiér kostela je barokní, v boční kapli vpravo je oltář z původního kostela, zasvěcený sv. Markétě. Nad hlavním oltářem je rozměrný
obraz Všech svatých. Pověst vypráví, že sedloňovský konšel, který jel objednat u malíře obraz pro kostel, cestou zapomněl, jaká svatá má být na obraze vymalována. Proto zadal obraz všech svatých, protože mezi nimi ta svatá jistě bude.
Na kostelní věži byly původně umístěny tři zvony, čtvrtý je potom na sanktusní věžičce nad kněžištěm. Zvony byly zrekvírovány v období 1. světové války a znovu pořízeny ve dvacátých létech. Opět byly zabaveny během druhé světové války. V roce 1992 se podařilo z iniciativy Josefa Ježka a za pomoci původních německých občanů po válce vysídlených, shromáždit peníze na dva nové zvony. V dílně Leticie Dytrichové v Brodku u Přerova byl odlit zvon Všech svatých (uhrazený německými rodáky) a zvon Sv. Markéta (pořízený občany obce).
Poznejte historii a architektonické skvosty kostela Všech svatých v Sedloňově, jeho unikátní interiér a zajímavé příběhy zvonů.
Barokní kostel Všech svatých byl dokončen roku 1711.
V boční kapli se nachází oltář z původního dřevěného kostela, zasvěcený sv. Markétě.
Nad hlavním oltářem je umístěn rozměrný obraz Všech svatých.
Motivací byla pověst, že sedloňovský konšel cestou zapomněl, jaká svatá má být na obraze vymalována, a proto zadal obraz všech svatých.
Zvony na kostelní věži byly zabaveny během první světové války a také během druhé světové války.
Obnovení zvonů v roce 1992 bylo možné díky iniciativě Josefa Ježka a finanční pomoci původních německých občanů po válce vysídlených.
Nové zvony byly odlity v dílně Leticie Dytrichové v Brodku u Přerova.
Zvon Všech svatých byl uhracen německými rodáky a zvon sv. Markéta byl pořízen občany obce.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.