V Městském muzeu Přimda jsou k vidění předměty připomínající život našich předků. Expozice tak přináší pohled na téměř všední a mnohdy už zapomenuté věci denní potřeby dob minulých.
V muzeum jsou k vidění například
různé druhy chomoutů, takzvaný dědek na výrobu šindelů,
svěrák na sešívání koňských postrojů, česáčky na len,
sečka na mák, odstředivky na mléko, máselnice, stará rádia a magnetofony i množství militarií. Zajímavostí je i starostkou Marií Šperkovou z Přimdy zapůjčená
kniha z roku 1912 Děti kapitána Granta. Město chce dále expozici rozšiřovat a případně i exponáty obměňovat, aby návštěvníci viděli stále něco nového.
Pokud chcete nahlédnout do mini muzea stačí, přijít do
přimdského infocentra na náměstí, kde vám
obsluha zapůjčí klíč a pak se můžete kochat pohledem na různé nálezy z dob válek, nástroje a přístroje staré i přes sto let.
Kdokoli je vítán i s
přispěním dalších exponátů. Jeho jméno bude v expozici zapsáno a dobrodinec zůstává majitelem zapůjčeného předmětu, který si může kdykoli vzít zpět.
Návštěvníci Městského muzea Přimda obdivují předměty z minulosti a mohou přispět vlastními exponáty. Objevte naše dědictví!
V muzeu jsou k vidění různé druhy chomoutů, dědek na výrobu šindelů, svěrák, česáčky na len, sečka na mák, odstředivky na mléko a další předměty připomínající život našich předků.
Ano, město plánuje expozici rozšiřovat a obměňovat exponáty, aby návštěvníci měli možnost vidět stále něco nového.
Pro návštěvu muzea stačí přijít do infocentra na náměstí v Přimdě, kde vám obsluha zapůjčí klíč.
Ano, kdokoli může muzeu zapůjčit exponáty. Jméno dárce bude zapsáno v expozici a dárce zůstane majitelem zapůjčeného předmětu.
Kniha je známá literární práce a konkrétní exemplář zapůjčený starostkou Marií Šperkovou pochází z roku 1912, což ji činí historicky cenným.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.