Osada Dříš vznikla derivací Deštného někdy na počátku 18. století. Lidé zde žijící nalézali obživu v řemeslné výrobě a zemědělství, i když to bylo s ohledem na nadmořskou výšku a reliéf terénu velmi chudobné hospodaření. Pro místní komunitu měla velký význam kaple blahoslavené Panny Marie.
Poutní kaple byla zbudována i vysvěcena v roce
1809 díky Andreasovi Liebichovi a Antonínu Baumgartnerovi. Ovšem pro stavbu bylo vybráno místo již v minulosti svázané se
zázračným uzdravením. Zázračná voda vyvěrala z malé
studánky pod smrkem, na němž byl umístěn obrázek Panny Marie. Nad tímto zázračným pramenem byla postavena dřevěná kaple. Ta měla rámovou konstrukci a byla pobyta prkny. Kaple se stala v průběhu desetiletí významným lokálním poutním místem. Přehnané zvěsti o bohatství uloženém přímo v kapli byly asi příčinou jejího vyloupení v noci z 2. na 3. 8. 1840.
Stále sílící obliba tohoto místa vedla k vybudování
křížové cesty a tak dne 22. 7. 1870 na svátek
sv. Marie Magdalény, byla slavnostně vysvěcena. Kamenickou práci odvedl sochař I. Hartmann z Olešnice a celkové náklady se vyšplhaly na 882 zl. 95 kr.
V roce 1893 byla křížová cesta upravena. Původní kamenickou reliéfní výzdobu nahradily litinové desky a bylo položeno celkem
28 kamenných schodů. V dalším roce byly všechny obrazy jednotlivých zastavení pozlaceny.
Poutní místo Dříš s kaplí Blahoslavené Panny Marie a zázračným pramenem, vysvěcené v 1809, nabízí hluboký historický význam.
Osada Dříš vznikla na počátku 18. století.
Obyvatelé osady Dříš nalézali obživu v řemeslné výrobě a zemědělství.
Kaple byla vysvěcena v roce 1809.
Na místě, kde byla postavena kaple, se nacházela malá studánka s zázračným uzdravením pod smrkem s obrázkem Panny Marie.
Kaple byla vyloupena kvůli zvěstem o bohatství uloženém přímo v kapli.
Kvůli sílící oblibě tohoto místa byla vybudována křížová cesta.
Křížová cesta byla vysvěcena 22. 7. 1870.
V roce 1893 byla křížová cesta upravena: původní kamenická reliéfní výzdoba byla nahrazena litinovými deskami a bylo položeno 28 kamenných schodů.
Celkové náklady na vybudování křížové cesty se vyšplhaly na 882 zl. 95 kr, a práci odvedl sochař I. Hartmann z Olešnice.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.