ÚvodCo chcete dělat?PamátkyPanský pivovar Rožmberk
Památky

Panský pivovar Rožmberk

Pivovar Rožmberk najdete ve stejnojmenném malebném městečku Rožmberk nad Vltavou přímo na břehu řeky Vltavy. Kromě pivovaru se ve zcela nově zrekonstruované budově nachází také hotel s pohodlnými pokoji a restaurace.
Bývalý panský pivovar stojí u řeky Vltavy blízko náměstí v Rožmberku nad Vltavou. Poslední desetiletí chátral, v roce 2022 jej zakoupil soukromý investor a po celkové rekonstrukci se budova vrátila k svému původnímu účelu – od září 2023 se zde opět vaří pivo. Kromě toho je zde hostům k dispozici hotel s útulnými pokoji a restaurace. V restauračním podlaží se nachází nejen vlastní pivovarská restaurace, ale i výroba, tj. čokoládovna, pekárna a šrotovník.

Pivo se vaří ve sklepích. Výstav pivovaru je 8000 ha za rok. Pivovar vaří pivo nejen pro své potřeby, ale vyváží ho také do okolních měst. Pivovar nabízí hned několik druhů piv – kromě klasického světlého ležáku také lokální speciály. Pivovar se nachází v suterénu budovy, v místech původních varen a ležáckých sklepů.
 

Interaktivní prohlídky

Přímo v pivovaru je možné zažít netradiční večeři se sládkem, která mimo jiné zahrnuje prohlídku celého pivovaru a servírovanou několikachodovou večeři napárovanou na piva vlastní výroby k jednotlivým pokrmům. Pokud jste milovníci piva, mohla by vás zaujmout jeho degustace, pivní olympiáda či škola čepování.
 

Lihovar

Jako třešničkou na dortu může být degustace domácích pálenek z vlastního lihovaru. Prostor je vhodný pro pořádání soukromích akcí pro menší kolektivy v netradičním prostředí.


Hotel Pivovar Rožmberk

Hotel Pivovar Rožmberk poskytuje několik typů pokojů, ať už pokoje s výhledem na hrad Rožmberk, designové pokoje s prosklenou koupelnou či rodinné pokoje se dvěma ložnicemi. Na výběr je 21 nově zrekonstruovaných pokojů.
 

Restaurace Pivovaru Rožmberk

Restaurace nabízí krajové speciality, přičemž Vám personál restaurace doporučí k Vámi vybranému jídlu nejvhodnější pivo. Návštěvníci se mohou doslova projíst jižními Čechami. Začít mohou třeba od rovinatého Třeboňska, které budou reprezentovat kapří hranolky, poté se vydat do šumavského podhůří, kde narazí na hovězí pupek či vepřová líčka a zakončit menu sladkou tečkou na rakouské hranici císařským trhancem. 
 

Z historie pivovaru

Pivovar založil Vilém z Rožmberka v roce 1590, potom ho přestavěla hrabata z Buquoy. V druhé polovině 19. století ale budovu zasáhl požár, následovala nákladná rekonstrukce a dům dostal současnou podobu. Schwarzenberkové ale měli rozsáhlou síť pivovarů, a tak ten rožmberký již neobnovili. Do hospodářské krize za první republiky jej pronajímali, poté se z pivovaru stal hotel s názvem Český dům. Za minulého režimu sloužil bývalý pivovar jako ubytovna mládežnické organizaci SSM. Po roce 1990 spadla pod instituci Fond dětí a mládeže spolu. Od roku 2000 bývalý pivovar vlastnily soukromé firmy. Pivovar znovu ožil po veliké rekonstrukci v září roku 2023.

Provozovatel

Panský pivovar Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou 65
382 18 Rožmberk nad Vltavou
Tel.:
+420 777 173 112
Email:
hotel@pivovarrozm...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://pivovarro...
GPS:
48,654202 14,365132
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Hudební festival Hrady CZ 2024

Festival Hrady CZ patří k největším kulturně společenským akcím v České republice. 19. ročník festivalu se uskuteční během léta 2024 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Rožmberk a Habsburkové

Výstava.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

S hostem na Rožmberku

 Letní povídání s výjimečnými hosty na nádvoří zámku.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

S hostem na Rožmberku

Rádi bychom navázali na předchozí staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním se zajímavými osobnostmi.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Rožmberk nad Vltavou

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény. Na začátku srpna se představí na okraji obce Rožmberk nad Vltavou.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

S hostem na Rožmberku

 Letní povídání s výjimečnými hosty na nádvoří zámku.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc na Rožmberku 2024

Hrad Rožmberk nad Vltavou se připojuje k Hradozámecké noci.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Čertovy proudy – Devils Extreme Race 2024

Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství Evropy a finále evropského poháru v extrémním kajakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race, to je závod Devils Extreme Race.
Loučovice, Jihočeský kraj

Vltavská cyklostezka EuroVelo 7 – ze Šumavy k Mělníku

Nadregionální dálková trasa sleduje tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Židovské hřbitovy v Rožmberku nad Vltavou

Ve městě můžete navštívit hned dva židovské hřbitový – starý a nový.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Kašna se sochou sv. Floriána v Rožmberku nad Vltavou

Město Rožmberk bylo založeno v polovině 13. století. Leželo na obchodní cestě vedoucí z Českého Krumlova přes hraniční průsmyky do Lince a dále na jih. Je spojeno s významným šlechtickým rodem Rožmberků.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezony 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Katovna – muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

V hlavní sezóně je na hradě Rožmberku v provozu i muzeum Hrdelního soudnictví, ve kterém se samotný návštěvník stává součástí expozice a přednášky!
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Kaple a křížová cesta Studenec

Lokalita Studenec u Rožmberka nad Vltavou je pojmenována podle pramene se "zázračnou vodou". Kaple zde byla vystavěna v 17. století a sloužila jako poutní místo.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Kamenná hláska Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou

Hrad Rožmberk dominuje okolí nad meandry řeky Vltavy v nadmořské výšce 540 metrů. Původně šlo o dva rožmberské hrady – Dolní a Horní hrad. Z Horního hradu se dochovala kamenná hláska Jakobínka.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Martina

Uprostřed půvabných jihošumavských lesů, v kolébce mocných pánů z Růže a hrdém sídle hrabat z rodu Buquoy, malebném městečku Rožmberk, stojí přímo na břehu řeky Vltavy rodinný hotel a tradiční restaurace “U Martina”.
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Penzion U Fořta

Přijeďte si užít příjemný pobyt do krásného a ničím nerušeného prostřední Jižních Čech, nedaleko historického městečka Rožmberk nad Vltavou. P
Rožmberk nad Vltavou, Jihočeský kraj

Penzion Herbertov ve Vyšším Brodě

Celoročně provozovaný penzion Herbertov nabízí ubytování v jižních Čechách v blízkosti městečka Vyšší Brod, u břehu řeky Vltavy, ve vzdálenosti cca 10 km od Lipenského jezera. Celková kapacita areálu je 100 lůžek, z toho 55 lůžek v hlavní budově a 45 lůžek v chatičkách.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj

Kemp a ubytovna Pod Hrází

Kemp se nachází ve Vyšším Brodě na pravém břehu řeky Vltavy, hned pod hrazí vodního díla Lipno II. Jde o klasický vodácký kemp, kde většina vodáků zahajuje sjíždění řeky Vltavy.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj

Pension Inge Vyšší Brod

Pension Inge se nachází v klidné části města Vyšší Brod, nedaleko cisterciáckého kláštera. Nabízí ubytování v 7 pokojích s celkovou kapacitou 23 osob, možnost kempování na zahradě pensionu a restauraci s tradiční českou kuchyní.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj

Penzion U Krotkých

Penzion U Krotkých se nachází ve Vyšším Brodě v Jihočeském kraji.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj

Hotel Panský Dům Vyšší Brod

Hotel Panský Dům je umístěn na náměstí ve Vyšším Brodě. Historie budovy sahá až do roku 1530. Během staletí mnohokrát změnil majitele i svůj vzhled. V roce 1996 koupila hotel rodina Šádkových, která pokračuje v tradici dobrých služeb se zkušenostmi pěti generací v gastronomii a hotelových službách.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj

Hotel Šumava ve Vyšším Brodě

Hotel se nachází na náměstí jihočeského městečka Vyšší Brod, nedaleko od česko-rakouských hranic.
Vyšší Brod, Jihočeský kraj