ÚvodCo chcete dělat?PřírodaPapouščí ráj u Jesenice
Příroda

Papouščí ráj u Jesenice

Chovatelské zařízení a záchrannou stanici pro exotické ptactvo najdete v Osnici nedaleko středočeské Jesenice u Prahy. V areálu je prostorné parkoviště, toalety, nechybí ani Wi-Fi anebo občerstvení.
Cílem Papouščího ráje u Jesenice je pomáhat zvířatům v nouzi. Záchranná stanice tedy poskytuje služby pro odchyt exotického ptactva, dočasnou péči o papoušky, veterinární péči, převoz zvířat a papouščí hotel.
 
Pro veřejnost slouží osvětové a výchovné pořady, poradenství a zážitkové aktivity s papoušky. Barevné krasavce si můžete nechat sednout na ruku a vyfotit se s nimi, dále je zde dostupný program „Letem světem“ – prohlídka s výkladem na 1-2 hodiny anebo program „Za branou“, kde s papoušky strávíte 3-4 hodiny.

Přijít sem můžete i na prohlídku v otevírací době Papouščího ráje. Za vstup se platí 150 Kč příspěvek na péči o papoušky. Platit je možné pouze v hotovosti.
 

Zážitkové programy

Na kukačku – dárkový poukaz na prohlídku Papouščího ráje. Cena zážitku: 150 Kč.

Papoušek na ruku – máte rádi papoušky a chcete se s nimi vyfotit? Zdejší zaměstnanci se vás ujmou a po dobu jedné hodiny s vámi zrealizují památeční fotky. Cena zážitku: 500 Kč.

Letem světem – tým Papouščího ráje pro vás připraví prohlídku s výkladem a poznáte zdejší papoušky před volierou. S týmem záchranné stanice strávíte příjemné odpoledne v podobě 1-2 hodiny. Proběhne focení momentek nebo natočení krátkého videa zdejší profi technikou. Když budete mít zájem, zapojí vás do živého vysílání na sociálních sítí online. Cena zážitku: 1 000 Kč.

Relax v papouščím ráji - osvěžte se na duši vyjímečným zážitkem, který bude doprovázen výbornou náladou v prostředí Papouščího ráje, ve kterém dominují právě ptačí mazlíčci. Cena zážitku: 1 000 Kč.

Za bránou - Někdo z týmu záchranné stanice vás rád provede, zažijete tak jedinečnou prohlídku s výkladem a poznáte místní zlatíčka před volierou. Na konci prohlídky vás čeká překvapení v podobě krásného papouška se kterým vás pracovních Papouščího ráje seznámí a společně s ním prožijete hezké chvíle. Může se stát, že řekne nějaké nevhodné slovo, ale předpokládáme, že mu to snad odpustíte. Program je koncipován na 3-4 hodiny. Cena zážitku: 3 000 Kč.

Rande s papouškem – toužíte vy sami anebo znáte někoho, kdo by chtěl zažít jedinečné zážitky s papoušky? Dostat se do bezprostřední blízkosti a zažít jak takové seznámení s papouškem probíhá? I mezi papoušky a lidmi totiž musí přeskočit jiskra. Společně s ošetřovatelem projdete všechny zdejší miláčky, které poznáte osobně a přijde chvíle, kdy na sebe uděláte oči a v tu chvíli vám papoušek přiroste k srdci a to samé cítí i papoušek. Vzájemná jiskra vás přiměje pozvat opeřenečka na rande – společně půjdete do společenské místnosti, kde vás ošetřovatel seznámí s tím, jak a správně s papouškem navázat kontakt a jak společně spolupracovat. V programu nebude chybět ani rozmluvy, hry, odměny atd. Pocítíte citové pouto, kde jeho intenzita bude dle toho, jak to mezi vámi jiskří. Doba společně strávená bude cca 3-4 hodiny. Cena zážitku: 5 000 Kč.

Den v ptačím domě - spolu s ošetřovateli strávíte v Papouščím ráji celý den, kde vás čeká bohatý program s papoušky. Ve společenské místnosti navážete kontakt s papouškem a naučíte se společné spolupráci. V programu nechybí ani rozmluvy, hry, odměny krmení atd. Pocítíte citové pouto, kde jeho intenzita bude dle toho, jak to mezi vámi jiskří. Doba programu je 8-12 hodin. Cena zážitku: 10 000 Kč.
 

Služby Papouščího ráje

  • Ubytování papouška (papouščí hotel)
  • SOS odchyt – profesionální odchyt všech druhů zvířat (zejména ptactvo)
  • Pomoc nejen papouškům v nouzi
  • Záchranné a azylové centrum pro živočichy
  • Ochrana ohrožených a handicapovaných druhů
  • Adopce ohrožených a handicapovaných druhů zvířat
  • Výchovně-vzdělávací a osvětová činnost zaměřená na ochranu přírody
  • Přeprava zvířat do velikosti středně velkých zvířat v rámci EU
 

Jak nás můžete podpořit?

Chod naší stanice je závislý na veřejnosti. Podpořte naši činnost darem na transparentní účet a pomozte nám zachraňovat zvířata v nouzi. Transparentní účet: 5668322379 / 0800.

Aktuality

Velká Jesenická 2024

Běžecký závod v blízkém okolí Prahy, navíc v krásném prostředí Průhonického parku, to je Velká Jesenická. Pojďte si zaběhnout závod na trati 5 km nebo 10 km. Připraveny budou i trasy pro malé závodníky. Přijďte si užít rodinnou atmosféru, krásnou přírodu a společně si zazávodit!
Jesenice, Středočeský kraj

Víkend otevřených zahrad průhonickém parku

V neděli 9. června máte v rámci Víkendu otevřených zahrad možnost podívat se na běžně nepřístupná místa Průhonického parku.
Průhonice, Středočeský kraj

Vinná stezka napříč Průhonickým parkem 2024

Vinná stezka nabídne klenoty přírody Průhonického parku a skvělá vína nejen z Moravy. Přijměte pozvání na II. ročník akce napříč Průhonickým parkem, na které poznáte krásu místní přírody a ochutnat špičková vína od 13 vinařství z Moravy, Čech a zahraničí.
Průhonice, Středočeský kraj

Jesenický víceboj

V pořadí 4. ročník Jesenického víceboje je určen pro věkové kategorie dětí ročníku narození 2009-2018.
Jesenice, Středočeský kraj

Průhonické jiřinky 2024

Pro tradiční výstavu jiřinek v tuto dobu připravujeme přes 200 odrůd ze všech důležitých skupin, od jednoduše kvetoucích, přes dekorační, kaktusovité, pompónkovité, dekorační až po exoticky vyhlížející pavoukovité a okružíkové formy.
Průhonice, Středočeský kraj

Dětský balónkový festival Chocotopia

Vydejte se za dobrodružstvím plným čokolády na dětský balónkový festival Chocotopia, který se koná od 29. května do 2. června 2024! Připravte se na nezapomenutelné zážitky plné čokoládových zázraků, malování na obličej, fascinujícího balónkového umění a oblíbené Tlapkové patroly.
Průhonice, Středočeský kraj

Víkend otevřených zahrad v Dendrologické zahradě Průhonice

Netypickou komentovanou prohlídku zahrady a další aktivity připravuje v rámci víkendu otevřených zahrad 8. – 9. června Dendrologická zahrada Průhonice.
Průhonice, Středočeský kraj

Psí Fesťák

Psí Fesťák 2024, který se bude konat ve Vestci u Prahy. Tato akce je pořádána na podporu neziskové organizace Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Vestec, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Kaple Jména Panny Marie ve Zdiměřicích

Kaple Jména Panny Marie se nachází v těsném sousedství Průhonického parku, avšak patří do katastru obce Zdiměřice. Je otevřena je jen dva dny v roce, přesto nabízí krásný pohled na půvabný exteriér stavby.
Jesenice, Středočeský kraj

Průhonická botanická zahrada v Průhonickém parku

Průhonická botanická zahrada se nachází na východním okraji Průhonického parku a specializuje se pouze na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však komplexnost jejich sbírek.
Průhonice, Středočeský kraj

Greenway Praha – Vídeň – na kole z Prahy až do Vídně!

Trasa spojuje dvě středoevropské metropole Prahu a Vídeň. Vznikla díky snaze občanského sdružení Greenways – Zelené stezky. Na kole nebo pěšky tak objevíte kus historie i přítomnosti.
Průhonice, Středočeský kraj

Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Pohled přes Sádkový rybník v Průhonickém parku prodlužuje tzv. Pivoňková vyhlídka. Je jedním z lučních průhledů, které představují důležitý architektonický prvek Průhonického parku. Vyhlídka je součástí prvního vycházkového okruhu.
Průhonice, Středočeský kraj

Galerie Natura

Galerie Natura prostřednictvím dočasných uměleckých a vědeckých výstav rozvíjí pozitivní vztah veřejnosti k přírodě a inspiruje ji k její ochraně.
Průhonice, Středočeský kraj

Jízda na koni na Kocandě

Jezdecká škola Kocanda vám nabízí možnost výuky jízdy na koni na několika otevřených jízdárnách pod dohledem trenéra a vyjížděk do terénu na proježděných tratích pro začátečníky i pokročilé, pro děti i dospělé.
Jesenice, Středočeský kraj

Návštěvnické centrum Průhonického parku

V přízemí průhonického zámku naleznete Návštěvnické centrum věnované parku i Botanického ústavu Akademie věd ČR, která park spravuje. Návštěvníci zde získají rychlý přehled o aktuálním kvetení v parku, pořádaných akcích a informace o rostlinách.
Průhonice, Středočeský kraj

Zámek Průhonice – neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů jihovýchodně od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park – dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.
Průhonice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pension Babiččina zahrada v Průhonicích

Babiččina zahrada je restaurace v kouzelném prostředí a fantastickou českou prvorepublikovou kuchyní. Nabízí také ubytování ve stylovém pensionu a pořádání firemních i soukromých akcí.
Průhonice, Středočeský kraj

Caffé Castello Průhonice – kavárna v průhonickém zámku

Kavárna na zámku v Průhonicích nabízí prémiovou italskou kávu, domácí limonády, dezerty, ale také polévky a obědy. Přijďte si k nám zpříjemnit návštěvu Průhonického zámku a parku
Průhonice, Středočeský kraj

Restaurace Pod Zámkem v Průhonicích

Ať už hledáte místo na romantickou večeři, rodinný oběd nebo pracovní setkání, prostředí a kuchyně naší restaurace vás osloví svojí jedinečnou atmosférou zámeckého stylu, který se snoubí s nadčasovou elegancí.
Průhonice, Středočeský kraj

Boutique hotel a restaurace Paloma v Průhonicích

Na podzim roku 2017 se v Průhonicích otevřela luxusní restaurace, boutique hotel a cukrárna Paloma.
Průhonice, Středočeský kraj

Sokolovna Průhonice

Toto zařízení nabízí nejen péči o tělo, ale také o vaše chuťové pohárky, a to v restauraci, která se sokolovnou, moderním sportovním zařízením, sdílí místo i název. Designovou restauraci s příjemnou zahrádkou a venkovním dětským hřištěm najdou hosté v Průhonicích u Prahy.
Průhonice, Středočeský kraj

Restaurace Tarouca Průhonice

Restaurace Tarouca v Parkhotelu Průhonice dokazuje, že i hotelová restaurace může mít vysoce kvalitní kuchyni. Nachází se těsně u Prahy, v oblíbené oblasti Průhonice – Čestlice. Česká kuchyně v Průhonicích a Čestlicích – blízko aquaparku Aquapalace.
Průhonice, Středočeský kraj

Parkhotel Průhonice u Prahy

Průhonice a Praha nabízejí mnoho pozoruhodností i kulturního vyžití v okolí Prahy. Útulná restaurace s výbornou kuchyní, krbem a letní zahrádkou v blízkosti nádherného Průhonického parku.
Průhonice, Středočeský kraj

Restaurace Hliněná bašta v Průhonicích

Vychutnejte si jídlo a dobré víno v první stavbě z nepálené hlíny v Čechách.
Průhonice, Středočeský kraj