Pivovar se nachází ve zrekonstruovaných prostorách v areálu čížovského zámku a vaří se zde pivo českého plzeňského typu.
Pivovar Čížová je umístěn v objektu čížovského zámku, kde se pivo vařilo už po roce 1629. Přestavbu budovy z tvrze do podoby venkovského zámku s pivovarem a sladovnou v tu dobu ukončil Jan Deym. Císařský rada, přísedící nejvyššího soudu a po všech stránkách schopný muž. Později však prosperitu pivovaru převálcoval čas a i celý čížovský zámek dosti zchátral. Naštěstí se obec v čele se starostou p. Korejsem rozhodla začít s opravou této významné památky.
Štěstím pro urychlení návratu života na zámek bylo setkání pana starosty se skupinou pěti lidí, zakladatelů společnosti Pivovar Čížová. Tito nadšenci hledali místo, kde by mohli postavit pivovar a vařit pivo. Slovo dalo slovo a od obce Čížové si dlouhodobě pronajali západní křídlo zámku a tak se ve vzájemné spolupráci podařilo vrátit pivovar domů.
Prozkoumejte příběh Pivovaru Čížová, umístěného v historickém zámku, kde se tradiční plzeňské pivo vaří již od 1629. Objevte jeho rekonstrukci a obnovení.
Pivovar Čížová se nachází v zrekonstruovaných prostorách v areálu čížovského zámku.
Ve Pivovaru Čížová se vaří pivo českého plzeňského typu.
Pivo se v objektu čížovského zámku vařilo již po roce 1629. Původně budova prošla přestavbou z tvrze na venkovský zámek s pivovarem a sladovnou.
Přestavbu dokončil Jan Deym, císařský rada a přísedící nejvyššího soudu.
Pivovar i celý čížovský zámek zchátraly v průběhu času kvůli nedostatku udržování.
Opravy inicioval starosta obce spolu s obecním úřadem a skupinou zakladatelů společnosti Pivovar Čížová.
Začátkem obnovy bylo setkání starosty s nadšenci, kteří hledali místo pro vaření piva. Po dohodě s obcí pronajali západní křídlo zámku, což umožnilo operaci uskutečnit.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.