Sentické medové pivo Kvasar je vyráběno klasickou pivovarnickou technologií tzv. spodního kvašení. V průběhu dozrávání je do něho (do 15-ky a do 13-ky) přidáván studenou cestou pravý včelí med.
Znamená to, že všechny zdraví prospěšné látky v medu obsažené zůstávají po celou dobu trvanlivosti v plné své aktivní formě. Cukry v medu obsažené se v průběhu dokvášení mění na alkohol a kysličník uhličitý. Nově jsou slabší piva 11°a 12° vyráběna bez přídavku medu (přelom roků 2016 a 2017).
Vyzrálé a uleželé pivo Kvasar je bez filtrace, pasterizace, bez jakékoliv chemické a tepelné úpravy stáčeno do 1.5l PET lahví, které jsou elastické a jsou schopné reagovat na narůstající tlak během transportu a uskladnění. Sedlina v pivu je tvořena kvasnými mikroorganismy, které obsahují B vitamíny. Sedlina v pivu odpovídá normě a je typická pro pravá nefiltrovaná piva. Dnešní nefiltrovaná piva navazují na dávné tradice piv našich předků, jsou pro svoji plnost chuti a přítomnost kvasinek stále více vyhledávána. Sentický Kvasar je nejen dobrým mokem, ale i zdraví prospěšným nápojem.
Od mládí pan Jelínek včelařil a věděl, že se z medu dělá lahodný nápoj zvaný medovina, která byla od nepaměti uznávaným léčivým nápojem. Napadlo ho přidávat do kvasící mladiny med a pozorovat, jak se to projeví na výsledné chuti. Pivo dostávalo jemnější, plnější a sladší chuť. Výsledná chuť záležela na množství přidaného medu. Snahou pana Jelínka bylo vyrobit pivo, které svojí chutí stále patří mezi piva plzeňského a českého typu, ale jsou odlišná svou charakteristickou podobou. Piva s výraznou medovou příchutí se již vzdalují tomuto záměru a nepatří mezi piva českého charakteru. Protože receptury pana Jelínka jsou státem chráněny, není možné popisovat detailní postupy při výrobě jeho Kvasaru. Od roku 2011 je Kvasar 15° držitelem titulu "Regionální potravina Jihomoravského kraje" a "Zlatá Chuť jižní Moravy"
Poznejte jak se vyrábí Sentické medové pivo Kvasar s tradiční české receptury a zdraví prospěšnými látkami.ách.
Vyrábí se klasickou pivovarnickou technologií spodního kvašení s přidáním pravého včelího medu během dozrávání.
Med se přidává studenou cestou, takže zdraví prospěšné látky v medu zůstávají v plné své aktivní formě.
Cukry obsažené v medu se mění na alkohol a kysličník uhličitý.
Pivo je bez filtrace a pasterizace, stáčeno do 1.5l PET lahví, které jsou flexibilní a odolné vůči tlaku.
Sedlina obsahuje kvasné mikroorganismy, které jsou zdrojem B vitaminů.
Přidávat med do kvasící mladiny a tím ovlivnit výslednou chuť piva, aby byla jemnější, plnější a sladší.
Pivo má chutě plzeňského a českého typu s výraznou medovou příchutí.
Od roku 2011 drží Kvasar 15 titul Regionální potravina Jihomoravského kraje a Zlatá Chuť jižní Moravy.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.