Historie vaření piva v královském městě Uherský Brod mělo dlouholetou tradici, která sahala až do středověku. Svou činnost ukončil roku 2020 a produkci přesunul do sesterského závodu v Černé Hoře.
Z historických pramenů se dozvídáme, že i nejznámější osobnost Uherskobrodska J. A. Komenský patřil do pivovarské rodiny, neboť Martin Komenský, otec J. A. Komenského, byl členem cechu pivovarníků v Uherském Brodě. Na počest otce Učitele národů se v Pivovaru Uherský Brod vyrábí 14% světlý speciál Comenius.
První společný pivovar, který nahradil právovárečné domy, si uherskobrodští měšťané postavili v roce 1614, ale během třicetileté války, už v roce 1643, byl zničen švédskými vojsky. Druhý, panský pivovar, byl zbudován v roce 1652. Původně městský pivovar byl později odkoupen rodinou Kauniců a od roku 1848 pronajímán různým sládkům. Jedním z posledních nájemců panského pivovaru byl český sládek František Bedřich Janáček (1845–1925). V období mezi dvěma válkami patřil Janáčkův uherskobrodský pivovar mezi nejmodernější závody ve střední Evropě. Sládek Jaromír Janáček spravoval a zveleboval rodinný pivovar až do znárodnění v roce 1948.
Pivovar Uherský Brod patřil do společnosti Pivovary Lobkowicz. V červenci 2020 v něm výrobu ukončil a produkci přesunul do sesterského závodu v Černé Hoře.