Vila Hanse Ulricha v Ostravě funguje už od 50. let 20. století jako kulturní a osvětové centrum. V suterénu se nachází klub Parník, nadzemní místnosti slouží jako výstavní prostory.
Vila byla postavena na konci 19. století pro potřeby
Hanse Ulricha, jež sám vypracoval plány a podílel se na stavbě. Hans Ulrich byl významný stavitel a také poslední rakousko-uherský starosta Moravské Ostravy. Jeho stavby můžete vidět nejen v centru města, ale také ve Vítkovicích, kde je podepsán například pod slavou Štítovou kolonií.
Ve vile jsou prezentována nejen díla předních českých i některých zahraničních výtvarníků, ale pořádají se zde také skupinové výstavy, převážně mladých umělců. V programové nabídce naleznete i edukativní projekty a společenské či komunitní eventy různého charakteru.
Prozkoumejte Vila Hanse Ulricha, kulturní a osvětové centrum v Ostravě, představující historii a díla umělců. Objevte umění i architekturu.
Vila Hanse Ulricha je kulturní a osvětové centrum v Ostravě, které slouží k prezentaci uměleckých děl a pořádání kulturních akcí.
V vile se konají výstavy předních českých a zahraničních výtvarníků, skupinové výstavy mladých umělců, edukativní projekty, společenské a komunitní eventy.
Vila byla postavena na konci 19. století pro Hanse Ulricha, významného stavitela a posledního rakousko-uherského starostu Moravské Ostravy.
Hans Ulrich byl významný stavitel a poslední rakousko-uherský starosta Moravské Ostravy, jehož stavby lze vidět v různých částech města.
Návštěvníci mohou vidět díla předních českých i některých zahraničních výtvarníků a učastnit se různých kulturních a společenských akcí.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.