Jak vypadala ve středověku Pražská brána v Jablonném v Podještědí? To vám ukáže vizualizace u schodů z Lidické ulice na náměstí Míru. Jedná se o poloprůhledný obrázek v rámu, na němž se vám pod správným úhlem zjeví dnes již zbouraná brána.
Díky obrázku s vizualizací
Dolní čili
Pražské brány nahlédnete do středověku. Pod správným úhlem totiž uvidíte, jak dnes již zbořená brána vlastně vypadala. Všichni příchozí, kteří se chtěli dostat do centra města tudy museli od 14. do poloviny 19. století projít. Město bylo, jak bývalo zvykem, důkladně
opevněno. Příchozí v severní i jižní části opevněného města tak po šest staletí vítala Horní a Dolní brána. Kvůli úzkému průjezdu byly v letech
1837 a 1838 zbourány.
Když se ale zadíváte do obrázku pečlivě, uvidíte Dolní bránu tak,
jak ve středověku vypadala. Navíc si na
informačním panelu u schodiště pod náměstím můžete přečíst o probíhajících opravách a konzervaci bývalých městských hradeb, které chránily historické jádro
Jablonného, jež patřilo k významným středověkým opevněným sídlům.
Prozkoumejte interaktivní vizualizaci zaniklé Pražské brány v Jablonném a objevte historii chráněného městského opevnění.
Pražská brána byla historická brána, kterou museli projít příchozí, kteří se chtěli dostat do centra města od 14. do poloviny 19. století.
Pražská brána byla zbourána v letech 1837 a 1838 kvůli úzkému průjezdu.
Pražskou bránu je možné vidět jako poloprůhledný obrázek v rámu na náměstí Míru u schodů z Lidické ulice, který při správném úhlu zobrazení ukáže, jak brána vypadala ve středověku.
Na informačním panelu je možné se dočíst o probíhajících opravách a konzervaci bývalých městských hradeb, které chránily historické jádro Jablonného.
Kromě Dolní čili Pražské brány vítala příchozí také Horní brána v severní i jižní části opevněného města.
Město Jablonné bylo opevněné po dobu šesti staletí od středověku do 19. století.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.