Zahrada smyslů je určena především nevidomým a slabozrakým návštěvníkům. Přístup k záhonu je bezbariérový, takže je kromě nevidomých určen i pro vozíčkáře či maminky s dětmi.
Zahradě, jejíž cílem je poskytnou zajímavé smyslové – hmatové, čichové či sluchové zážitky zrakově postiženým návštěvníkům botanické zahrady, dominuje záhon zhruba osmi desítek druhů bylin s bezbariérovýn přístupem a značením v Braillově písmu. Výběr rostlin je takový, aby je mohli lidé vnímat hmatem, sluchem nebo čichem. Jsou tady rostliny aromatické, léčivé, nemohou návštěvníka ohrozit například trny a nemohou vyvolávat alergické reakce. Zahrada je doplněna výsadbou dřevin. Vyvýšený záhon je osázen například mateřídouškou, libečkem, šalvějí, různými druhy trav, sasankami či rozchodníky.
Zelený a voňavý projekt architekta Ivara Otruby je zatím pouze třetím svého druhu v ČR. Zahrad doplňuje také haptická (hmatová) stezka pro nevidomé. Zrakově postiženým přiblíží botanickou zahradu výstaviště Flora i vzorkovník kmenů u dětského hříště zahrady, dřevěné sochy u Mlýnského potoka, obří dřevěné šachy, dřevěný xylofon, gruzínská dřevěná plastika, reliéfy a mozaiky handicapovaných dětí z DC Topolany nebo oblázkové stezky.
Zahrada smyslů je určena především pro nevidomé a slabozraké návštěvníky.
Přístup k záhonu je bezbariérový, což umožňuje přístup nejen nevidomým, ale i vozíčkářům a maminkám s dětmi.
Hlavním cílem Zahrady smyslů je poskytnout zrakově postiženým návštěvníkům zajímavé smyslové zážitky - hmatové, čichové či sluchové.
V zahradě se nachází osm desítek druhů bylin, včetně aromatických a léčivých rostlin jako jsou mateřídouška, libeček, šalvěj a sasanky. Rostliny jsou zvoleny tak, aby nepředstavovaly nebezpečí trny či alergeny.
Kromě záhonu bylin, zahrada obsahuje výsadbou dřevin a haptickou (hmatovou) stezku pro nevidomé.
Nevidomí návštěvníci mohou v botanické zahradě zažít i další prvky jako vzorkovník kmenů, dřevěné sochy, obří dřevěné šachy, dřevěný xylofon, gruzínskou dřevěnou plastiku, reliéfy a mozaiky od handicapovaných dětí nebo oblázkové stezky.
Projekt Zahrady smyslů vytvořil architekt Ivar Otruba.
Zahrada smyslů je jednou z pouhých tří svého druhu v České republice.
Ano, v zahradě jsou cedule a značení v Braillově písmu, které umožňují nevidomým orientaci.
Zahrada je navržena tak, aby rostliny neobsahovaly nebezpečné trny a aby také nemohly vyvolávat alergické reakce.