Česko nabízí mnoho ideálních míst pro pískovcové lezení, ať už pro začínající, méně zkušené lezce, nebo pro nadšence chtějící si lezení pouze vyzkoušet. K dispozici jsou také zkušení instruktoři a půjčovny horolezecké výstroje.
Mezi známá pískovcová skalní města patří Prachovské skály v Českém ráji, skalní město Ostaš u Police nad Metují, skalní město Adršpach a Hruboskalské skalní město.
Prachovské skály, nacházející se v Českém ráji, jsou rájem pro horolezce a jsou známé svojí krásnou přírodou a možností vybírat si z několika prohlídkových tras.
Horolezecký park v lomu Alkazar u Berouna je první sportoviště svého druhu v Česku, které slouží horolezcům všech výkonnostních skupin a nabízí atrakce jak pro dospělé, tak i pro děti.
Hruboskalské skalní město v Českém ráji nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky díky oblasti s více než 400 věžemi, které dosahují až do výše 50 metrů.
V oblasti Labských pískovců lze využít lezení na pískovcových věžích, skalních masivech a umělé stěně s cestami různých obtížností od úrovně I až po VII.
Lezecká pískovcová stěna Cakle nabízí možnost zapomenout na stres díky aktivnímu odpočinku v přírodním stylu, jak pro jednotlivce, tak i skupiny přátel a rodinu.
Kaňon Labe, nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě, je domovem řady skalních vyhlídek a značených turistických tras, které vedou skrze nádherné přírodní scenerie.
Suché skály, známé také jako 'české Dolomity', jsou populární horolezecký terén a vynikají svou charakteristickou siluetou připomínající varhany nebo dračí hřbet.
Tiské stěny jsou součástí atraktivní turistické a horolezecké oblasti v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a představují jedno z nejdokonaleji vyvinutých skalních měst.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.