ÚvodAktualityHighjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody
Letní sporty

Highjump v Hříměždicích slibuje světovou špičku ve skocích do vody

  • 2. srpna 2023
Největší cliffdivingový meeting střední Evropy, přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita, nabušený hudební program na několika podiích i zahraniční hudební hvězdy. To vše nabízí letošní ročník Highjump 2022. Ten se uskuteční v termínu 5. a 6. srpna již tradičně v lomu v Hřiměždicích u Příbrami.

Cliffdiving nejvyšší úrovně – skoky z 12, 16, 20 a 25 metrů

highjumpI letos do hříměždického lomu přijedou zástupci světové elity extrémních skoků do vody na Highjump 2023. Letos se skokani utkají ve skocích z 12, 16, 20 a 25 metrů. Na návštěvníky také čeká hudební program na několika podiích. Mezi účinkujícími letos bude například kapela PSH, Poeta, HalbaxMarkee Ledge, MonoStereo, Phonetic, Madface, Rido nebo djové Friky, Kewu, Herby a další. Účast na otevřeném mistrovství ČR přislíbili skokani z celého světa.

K českým favoritům patří lyžařka Monika Nováková, která představuje jednu z našich nejlepších freeriderek, jezdící sérii Freeride World Qualifier. Hříměždický lom přivítá i letos 26letého švýcarského skokana ze Ženevy – Jeana-Davida Duvala! Už jako 4letý vid začal skákat do vody a o 15 let později se začal věnovat Highdivingu. Sport ho učaroval a trénuje i 20 hodin týdně!

High JumpMezi nejlepší dánské reprezentanty patří skokanka Annika „BB“ Bornenusch. Této dívce se přezdívá "Dánská šampionka všeho" jelikož získala nejen četné zlaté medaile ve skoku do výšky, ale také na snowboardovém big airu, blobbingu atd. V roce 2021 na Highjumpu vyhrála dámskou kategorii. Další, na koho se můžete těšit, je Mads Søndergaard, Jonas Madsen Lasa Schallera nebo Jan Wilka. Miláčkem hříměždického lomu je 76letý Peter Roseney ze Švýcarska. Jako jediný z celého startovního pole předvádí skoky z 16 metrové výšky ukončené hlavou vpřed! Peter Roseney je již stálicí Highjumpu a letos přijíždí pojedenácté.

Highjump ale dává šanci i vycházejícím hvězdám tohoto sportu – z Belgie přijede Lander Roels, původně gymnasta anebo nebojácná Američanka Kimberley Benson. Slovo strach je jí cizí, dokáže skákat jak klasické čisté cliffdiving skoky, tak placáky z obrovských výšek. Se skákáním začala před třemi lety, zajímavostí je že nikdy nedělala gymnastiku ani akrobacii. Cliffdiivng jí učaroval natolik, že již dva roky ho dělá profesionálně.
 

Nabitý doprovodný program a nejextrémější sporty

Exhibiční skoky highjumpKromě skoků do vody čeká na návštěvníky mnoho doprovodného programu přímo ve vodě nebo v okolí lomu. Na několika hudebních podiích vystoupí během pátečního a sobotního večera hudební skupiny a djs. Hudební zóny budou rozděleny žánrově a fanoušci se mohou těšit na rozmanité hudební styly od rapu, reggae, elektronickou taneční hudbu a další.

V rámci letošního závodu v cliffdivingu se v lomu bude opět skákat z výšky 25 metrů a možná i výše. Pro ty nejodvážnější a profesionální skokany bude na akci připravena teleskopická pracovní plošina. Exhibiční skoky z těchto výšek sice nepatří do oficiálního závodního programu, ale právě exhibice vybraných skokanů bývá pro diváky tím největším lákadlem. Plošina o maximálním výškovém dosahu až 28 metrů totiž skokany a skokanky dokáže dopravit ještě výše nad vodní hladinu než tomu je při skocích ze skokanské platformy. Určitě se můžete těšit na skoky Lasa Schallera, Jan Wilka a dalších top skokanů. Při těchto kouscích dopadají skokané do vody v rychlosti zhruba 90 kilometrů v hodině!

highjumpMezi pauzami skokanských závodů se přímo na vodní hladině představí ti nejlepší splashdivingeři a flyboardeři. Speciálně Splashdiving show by X-Diving Team jsou asi největší blázni, které v Hříměždicích můžete vidět. Jedná se o jedny z nejvýraznějších představitelů takzvaného splash divingu na světě. Skoky stylových placáků z extrémních výšek berou dech. Šéfem celého teamu je Christian Elvis Guth, který je držitelem světového rekordu skoku splash z výšky 43 metrů. Společně s ním přijedou do lomu další splashdiveři.

highjumpAni na čtyřiadvacátém ročníku Highjumpu nebude chybět show ve flyboardingu. Poměrně nový sport, při kterém se borci díky flyboardu vznášejí několik metrů nad vodní hladinu, se již stal součástí Highjumpu. V minulých letech jste mohli vidět přední české flyboardisty předvádět svoje triky. Petr Civín je jeden z nejlepších flyboardistů v Evropě. Má za sebou mnoho účastí na mezinárodních závodech po celém světě, kde poměřil síly se světovou elitou. Petr je dokonce vícemistrem Evropy a na světovém šampionátu skončil na pěkném čtvrtém místě.

High Jump 2024

2. 8.3. 8.
High Jump 2024

V termínu 2. a 3. srpna se v lomu v Hřiměždicích uskuteční další pokračování legendární akce High Jump. Skoky do vody z více než 20 metrů, spousta doprovodného programu v okolí žulového lomu, hudební afterparty na několika podiích.

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky Letní sporty

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom v Hřiměždicích využívali dříve armádní potápěči, dnes je zde oblíbené rekreační místo, kde můžete skákat do vody z výšky až deseti metrů nebo se slunit na molu.

Další aktuality

Mníšek i nedaleký vrch Skalka připravuje nejvýznamnější kulturní, společenskou a náboženskou akcí regionu

V poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se už tento pátek sejdou poutníci z celého Česka. V pátek 19. července se bude totiž konat tradiční Den poutníka, kde si společně připomenou fenomén posledních let – poutnictví, které je u nás na vzestupu. Unikátní poutní areál bude hostit poutníky ze všech koutů země, a kromě poutní mše svaté v sobotu, nabídne také zajímavý program spojený s historií místa a pěším putováním. Zkrátka nepřijdou ani děti.
15. červenec 2024 10:20
Památky, Středočeský kraj

Romantika na vodě: vyjeďte si na výlet parníkem

Nechte se kolébat vodou na výletní lodi a poznejte krajinu kolem sebe z jiné perspektivy. Plavba po klidné vodní hladině řeky nebo nádrže poslouží nejen jako příjemně strávené odpoledne, ale i jako dokonalá kulisa pravé romantické schůzky.
14. červenec 2024 15:00
Zážitky, Středočeský kraj

20 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi ve středních Čechách

Chcete vyrazit na výlet ve středních Čechách? Nebo zůstáváte na letošní dovolenou doma a hledáte inspiraci na příjemné chvíle s celou rodinou? Pak se vám budou hodit naše tipy na zážitky ve středních Čechách, které nabízí spoustu atraktivních možností využití volného času – od zoologických zahrad přes aquaparky, projížďky malebnými lokálkami po zábavní parky, výletní plavby a další atrakce, ze kterých si vyberou malí i velcí.
13. červenec 2024 6:53
Zážitky, Středočeský kraj

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 na Točníku nedaleko Prahy a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ, dále pak kapel Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.
10. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Český ráj

Vydejte se mimo davy a prozkoumejte neobjevená místa Českého ráje! Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Poznejte neobjevené ráje!
9. červenec 2024 15:32
Příroda, Středočeský kraj

Na Jezeře v Poděbradech zažijete Barvy léta

Již 23. ročník Barev léta se uskuteční od pátku do neděle 12. až 13. 7. 2024 opět v areálu Jezera Poděbrady. Jako vždy se můžete těšit na řadu československých hvězd. Vedle areálu je hned koupaliště Jezero, takže se můžete jít v případě přehřátí krásně ochladit! Letošní dramaturgie je opravdu pestrá a každý si zde zcela určitě najde to své. Těšit se můžete i na páteční večírek pro nedočkavé.
9. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Kutnohorské léto nabídne zážitkové noční prohlídky mnoha památek!

Během léta, od července do srpna 2024, můžete denně poznat Kutnou Horu v jiné atmosféře, ale vždy jako město pohostinné a pozorné ke svým návštěvníkům a hostům. Bohatý celoprázdninový program pro malé i velké nabízí nejen zábavu pro celou rodinu, ale hlavně netradiční noční prohlídky. V nevšední čas si prohlédnete kostnici, kutnohorské chrámy a poznáte Kutnou Horu i z odvrácené strany.
8. červenec 2024 12:00
Památky, Středočeský kraj