ÚvodAktualityVydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše
Lázně a wellness

Vydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše

  • 12. září 2021
Bylinné lázničky se nachází na okraji obce Komorní Lhotka v nádherné přírodě ve svahu beskydské hory Goduly. Jejich poloha na okraji lesa jim zajišťuje dostatečný klid a současně dobrou dostupnost. Nabídnou vám perfektní zázemí pro příjemný a účinný odpočinek nejen těla, ale i duše. Vaše problémy se zády, páteří či bolavými chodidly vyřeší skvělý tým masérů. Nejdříve si však můžete dopřát klid v koupelích, které se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin sestavené dohromady odbornými lékaři.
bylinné lázničkyBylinné lázničky se nachází na úbočí hory Goduly. Při procedůrách se zde používají léčivé rostliny jako preventivní opatření proti nemocím, fyzické a psychické únavě a ke zvýšení odolnosti organismu a zlepšení celkové pohody.

A jak to všechno začalo? V roce 1860 objevil sedlák Jiří Valica pramenité zřídlo na svém pozemku a založil tam první primitivní lázně se 3 dřevěnými vanami a názvem Quellen Bad. Lázničky převzala po vzniku ČSR v roce 1921 lesní správa a koupele byly přebudovány na čtyři kabinky s vanami pro bylinné koupele. Jako historická rarita obce jsou tyto lázničky provozovány do dnešních dnů a kromě původních bylinných koupelí nabízí i masáže a konzultace s lékaři.
 

Vyzkoušejte zdejší bylinné koupele

bylinkyZdejší vyhledávané koupele se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin, sestavené dohromady odbornými lékaři k užitku nejen relaxačnímu. Vaše problémy se zády, krční páteří či bolavými chodidly vyřeší zdejší tým skvělých masérů.

A jak samotné koupele probíhají a v čem jsou výjimečné? Na přípravu koupelí se používá pramenitá voda z hory Godula. Výluh se do vany přidává spolu s pytlíkem bylin a dále tak probíhá uvolňování účinných látek. Koupel působí nejen obsaženým výluhem bylin, ale také aromaterapeuticky. Nelze také opomenout kladný vliv na uvolnění a prohřátí svalů před masáží, kterou po koupeli doporučujeme. K relaxaci během koupele přispěje i možnost objednat si některý z bylinných čajů a popíjet jej během ní. Bylinné koupele a masáže zde provádí podle ověřených receptur i z roku 1860.

bylinková koupelTeplota vody se pohybuje mezi 35 až 38°C, doporučená doba je asi 15 až 20 minut. Pokud vám teplota vody nevyhovuje, můžete si ji regulovat během koupele sami. Po ukončení koupele pak dalších asi 20 minut strávíte relaxací na pohovce, zabaleni do prostěradla a teplé deky. Toto pokračování procedury vede k dalšímu uvolnění těla a umocňuje příjemné pocity. Koupele mají dlouhodobý efekt, pokud následují denně či obden v celkovém počtu alespoň 10.

Jako přirozené pokračování pak lázenští hosté volí masáž, a to nejčastěji zad a šíje. Tyto části těla se v teplé vodě a při následném odpočinku uvolní a masáž je pak účinnější. Opatrnost ve volbě druhu koupele a její teploty je vhodná u nemocných se srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem.
Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech Příroda

Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech

Zalesněný vrch Godula (738 m) je dobře přístupný z Komorní Lhotky anebo z obce jménem Řeka. Právě tam také začíná Stezka pokladů Godula.

Bylinné lázničky – harmonie těla a duše v Komorní Lhotce Lázně a wellness

Bylinné lázničky – harmonie těla a duše v Komorní Lhotce

Bylinné lázničky se nachází na okraji obce ve svahu beskydské Goduly. Jejich poloha na okraji lesa jim zajišťuje dostatečný klid a současně dobrou dostupnost.

Chráněná krajinná oblast Beskydy Příroda

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality

Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Víkend 14. až 15. září 2024 bude v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem opět ve znamení tradiční kulinářské akce Festival řízků. Do Festivalu řízků se tradičně zapojují místní restaurace, které nabídnou jak českou klasiku, tedy kuřecí nebo vepřový smažený řízek v trojobalu, tak řízky přírodní, nebo z netradičních mas. Akci můžete využít nejen pro potěchu chuťových pohárků, ale i pro výlety v jesenických lesích, na čerstvém vzduchu.
11. září 2024 16:00
Gurmánská turistika, Moravskoslezský kraj

Bělský les v Ostravě zavoní pryskyřicí a pilinami – koná se zde Festival dřeva

Přijďte tuto sobotu poznat les a lesnické práce trochu jinak! V Ostravě, v areálu Bělského lesa, se koná vůbec největší lesnická akce v Moravskoslezském Kraji! Festival dřeva chce 14. září 2024 ukázat dřevo ve všech jeho podobách, mimo jiné i prezentaci zahradní a lesní techniky světových značek. Akce začíná v 11:00 hodin, začátek závodu dřevorubců je pak naplánován na 13:30 hodin.
11. září 2024 14:00
Příroda, Moravskoslezský kraj

České značky: proč se Tatranky jmenují podle Tater a po kom mají jméno Fidorky?

Za vším hledej ženu, v případě Fidorek ženu a oplatku: leckde se sice dočtete, že zakladatelem slavné oplatkářské firmy Opavia byl Kašpar Melchior Baltazar Fiedor, syn řezníka z Moravské Ostravy. Jenže byla to jeho žena Amálie, která nad otevřeným ohněm v kleštích pekla tradiční lázeňské oplatky a v opavských parcích je pak prodávala kolemjdoucím.
11. září 2024 4:48
Životní styl, Moravskoslezský kraj

EHD 2024: Dny evropského dědictví na hradech a zámcích

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, neboli EHD) budou v letošním roce zahájeny 7. září a trvat budou do 15. září. Tématem roku 2024 je „Památky spojují svět“ a zahájení proběhne v Klášterci nad Ohří. Již tradičně se k EHD připojují také objekty ve správě Národního památkového ústavu. Na Liberecku, Pardubicku a Královéhradecku jsou připraveny prodloužené prohlídky pod vedením osob nejpovolanějších – kastelánů, ale také koncerty, přednášky a šermířská klání.
6. září 2024 14:00
Kultura, Moravskoslezský kraj

Nový Jičín se na letošních slavnostech rozletí do světa za slavnými rodáky

Nový Jičín chystá již 29. městské slavnosti, které se konají vždy v době Dnů evropského kulturního dědictví. Program začne v pátek 6. a bude pokračovat i v sobotu 7. září 2024. Letošní téma oslav je Nový Jičín ve světě a svět v Novém Jičíně. Součástí programu bude, kromě výstav, koncertů, divadla a workshopů, i tradiční kostýmovaný průvod a alegorické vozy.
6. září 2024 12:37
Životní styl, Moravskoslezský kraj

Bike Valachy Bílá láká do sedla! Zazávodí si i rodinné týmy

Hned tři novinky přinese letos milovníkům horských kol tradiční závod Bike Valachy Bílá v sobotu 7. září ve Ski areálu Bílá. Pořadatelé rozšiřují závodní trasy ze dvou na pět, aby závod ještě víc přiblížili hobby cyklistům a rodinám s dětmi. Předpověď počasí slibuje na víkend mírné ochlazení s teplotami kolem 23°C, účastníky tak čeká opravdu příjemný sportovní zážitek okořeněný malebnými beskydskými terény s výhledy i hlubokými lesy s trasou částečně vedenou i po slovenském území.
5. září 2024 17:00
Letní sporty, Moravskoslezský kraj

Bunkr Na Trati je 25 let otevřen veřejnosti, láká na dokonalý historický zážitek

Muzeum v bunkru MO-S5 Na Trati ve Starém Bohumíně letos slaví 25 let od svého vzniku. Pěchotní srub, o který pečuje Klub vojenské historie Bohumín, je součástí populární moravskoslezské Technotrasy. Podívejte se s Kudy z nudy na zajímavosti o prvorepublikovém bunkru.
4. září 2024 9:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Zažijte netopýří noc v ostravské Zoo

Již tradičně se na přelomu srpna a září koná na mnoha místech v řadě evropských zemích, včetně České republiky, akce pro širokou veřejnost věnovaná netopýrům, tzv. Evropská noc pro netopýry. Přijďte se seznámit s netopýry do Zoo Ostrava, ve středu 4. 9. 2024 se tam koná Mezinárodní noc pro netopýry.
2. září 2024 10:00
Příroda, Moravskoslezský kraj