ÚvodAktualityVydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše
Lázně a wellness

Vydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše

  • 12. září 2021
Bylinné lázničky se nachází na okraji obce Komorní Lhotka v nádherné přírodě ve svahu beskydské hory Goduly. Jejich poloha na okraji lesa jim zajišťuje dostatečný klid a současně dobrou dostupnost. Nabídnou vám perfektní zázemí pro příjemný a účinný odpočinek nejen těla, ale i duše. Vaše problémy se zády, páteří či bolavými chodidly vyřeší skvělý tým masérů. Nejdříve si však můžete dopřát klid v koupelích, které se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin sestavené dohromady odbornými lékaři.
bylinné lázničkyBylinné lázničky se nachází na úbočí hory Goduly. Při procedůrách se zde používají léčivé rostliny jako preventivní opatření proti nemocím, fyzické a psychické únavě a ke zvýšení odolnosti organismu a zlepšení celkové pohody.

A jak to všechno začalo? V roce 1860 objevil sedlák Jiří Valica pramenité zřídlo na svém pozemku a založil tam první primitivní lázně se 3 dřevěnými vanami a názvem Quellen Bad. Lázničky převzala po vzniku ČSR v roce 1921 lesní správa a koupele byly přebudovány na čtyři kabinky s vanami pro bylinné koupele. Jako historická rarita obce jsou tyto lázničky provozovány do dnešních dnů a kromě původních bylinných koupelí nabízí i masáže a konzultace s lékaři.
 

Vyzkoušejte zdejší bylinné koupele

bylinkyZdejší vyhledávané koupele se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin, sestavené dohromady odbornými lékaři k užitku nejen relaxačnímu. Vaše problémy se zády, krční páteří či bolavými chodidly vyřeší zdejší tým skvělých masérů.

A jak samotné koupele probíhají a v čem jsou výjimečné? Na přípravu koupelí se používá pramenitá voda z hory Godula. Výluh se do vany přidává spolu s pytlíkem bylin a dále tak probíhá uvolňování účinných látek. Koupel působí nejen obsaženým výluhem bylin, ale také aromaterapeuticky. Nelze také opomenout kladný vliv na uvolnění a prohřátí svalů před masáží, kterou po koupeli doporučujeme. K relaxaci během koupele přispěje i možnost objednat si některý z bylinných čajů a popíjet jej během ní. Bylinné koupele a masáže zde provádí podle ověřených receptur i z roku 1860.

bylinková koupelTeplota vody se pohybuje mezi 35 až 38°C, doporučená doba je asi 15 až 20 minut. Pokud vám teplota vody nevyhovuje, můžete si ji regulovat během koupele sami. Po ukončení koupele pak dalších asi 20 minut strávíte relaxací na pohovce, zabaleni do prostěradla a teplé deky. Toto pokračování procedury vede k dalšímu uvolnění těla a umocňuje příjemné pocity. Koupele mají dlouhodobý efekt, pokud následují denně či obden v celkovém počtu alespoň 10.

Jako přirozené pokračování pak lázenští hosté volí masáž, a to nejčastěji zad a šíje. Tyto části těla se v teplé vodě a při následném odpočinku uvolní a masáž je pak účinnější. Opatrnost ve volbě druhu koupele a její teploty je vhodná u nemocných se srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem.
Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech Příroda

Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech

Zalesněný vrch Godula (738 m) je dobře přístupný z Komorní Lhotky anebo z obce jménem Řeka. Právě tam také začíná Stezka pokladů Godula.

Bylinné lázničky v Komorní Lhotce Lázně a wellness

Bylinné lázničky v Komorní Lhotce

V srdci Beskyd, obklopeni šumem stromů, vytváříme prostor pro ticho a klid, kde si můžete dopřát hluboký odpočinek. Věříme, že v tichu lesa najdete nejen uvolnění, ale i inspiraci pro nový začátek.

Chráněná krajinná oblast Beskydy Příroda

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality

Ve Frenštátě se uskuteční soutěž o nejlepší vařonku a Martinský trh

Jako každý rok, i letos bude období kolem svatého Martina provázet tradiční Martinský trh ve Frenštátě pod Radhoštěm. Předcházet mu bude v pátek 15. listopadu 2024 odpoledne před Martinským trhem. Samotný Martinský trh se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2024.
12. listopad 2024 7:53
Gurmánská turistika, Moravskoslezský kraj

Jarní prázdniny 2025 – Moravskoslezský kraj

Zimní dovolená nejen na horách v Moravskoslezském kraji je jako dělaná pro rodinu s dětmi. Připravte dětem i sobě parádní jarní prázdniny, ať si vyčistí hlavu od učení a vy od všedních starostí. Portál Kudy z nudy přináší tipy na místa, kde si zasportujete i odpočinete. Stačí si už jen vybrat.
10. listopad 2024 16:00
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Příhody lišky Bystroušky: jak vznikla jedna z nejoblíbenějších oper Leoše Janáčka

Nejslavnější liška na operním jevišti je ta od Janáčka! Opera Příhody lišky Bystroušky, kde se na jevišti prolíná lidský svět se světem zvířecím, nemá v operním žánru obdobu. Jedno z nejhranějších děl skladatele Leoše Janáčka jak v českých divadlech, tak na světových operních scénách mělo premiéru v Národním divadle v Brně 6. listopadu 1924. Seznamte se na Kudy z nudy s příběhem vzniku slavné opery i s jejím autorem!
4. listopad 2024 9:42
Kultura, Moravskoslezský kraj

Jesenické hory již brzy provoní svatomartinská husa

Dozlatova upečená husička, zelí a knedlíky, k tomu sklenka místního piva nebo něčeho ostřejšího. Kolem svátku Martina nabídne svatomartinskou husu řada restaurací v Jeseníkách a přilehlém podhůří. Většina z nich husu připraví podle původních receptů a z místních surovin. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kam vyrazit na tradiční pokrm.
1. listopad 2024 7:10
Gurmánská turistika, Moravskoslezský kraj

Vydejte se sopečnou krajinou kolem Bruntálu

Dovedete si představit Bruntál uprostřed sopečné krajiny? Sopky sice byly naposled aktivní asi před jedním a půl milionem let, ale stojí tu dodnes. Uhlířský vrch je jednou z nejmladších sopek na našem území, dnes tu najdete poutní kostel, k němuž vede krásná historická alej. Kromě Uhlířského vrchu se můžete po naučných stezkách vypravit třeba do tufového lomu anebo na Venušinu sopku, k níž se vztahuje jazykově zeměpisná hříčka profesora Dienera, že „Etna je u Messiny a Venušina sopka u Meziny“.
1. listopad 2024 6:00
Příroda, Moravskoslezský kraj

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

V sobotu 2. listopadu 2024 se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween. Podzimní akce je rovněž neodmyslitelně spjata s lampionovým průvodem, který v podvečer projde nasvíceným areálem zoo. Lampionový průvod vyjde od hlavního vstupu v 16:30 hod. Většina areálu zoologické zahrady zůstane tento den návštěvníkům výjimečně přístupná až do 18:00 hodin.
29. říjen 2024 10:23
Příroda, Moravskoslezský kraj

Přijďte se pokochat pohledem na Ostravu z nejvyšší radniční věže v České republice

Zpestřete si návštěvu Vyhlídkové věže Nové radnice v Ostravě, z níž uvidíte celé město jako na dlani! Za dobrého počasí se rozhlédnete nejen po městě, ale celém regionu. Když budete mít štěstí, spatříte na obzoru vrcholky Beskyd a dohlédnout bude možné i za hranice republiky, do sousedního Polska.
25. říjen 2024 12:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Kam za nejkrásnějšími výhledy v Jeseníkách a Beskydech

Jeseníky a Beskydy, dva unikátní přírodní světy, můžete prozkoumat po svých, ať slunce stojí vysoko v nadhlavníku anebo léto už dalo našim končinám sbohem a na horách nás přivítá podzimně jiskřivý vzduch či první sníh pod nohama. Moravské hory nabízejí nádhernou krajinu i stovky kilometrů tras pro pěší turistiku vinoucích se po malebných cestách. Je jen na vás, zda vám padnou do oka spíš drsnější slezské Jeseníky nebo valašskou kulturou a pověstmi protkané tajemné Beskydy, na které dohlížejí staří bohové z Radhoště.
25. říjen 2024 11:00
Příroda, Moravskoslezský kraj